Výhody každodenního sexu

Mít sex každý den je prý zdraví prospěšné. Chcete znát i další výhody každodenního sexu?

Skutečnost, že sex je pro nás dobrý, samozřejmě není nová. Bezprostředně po něm pociťujeme uvolnění nebo naopak euforii. Sex má ale nejen okamžitý efekt, je pro nás dobrý i z dlouhodobého hlediska. Lidé, kteří mají pravidelně sex, jsou prý mnohem spokojenější se svým vzhledem než ti, kteří sexu mají málo nebo žádný (1).

Sex přináší dobrou náladu

Lidé, kteří mají denně sex, se nemusí trápit se špatnou náladou. Naopak profitují zvýšenou sebedůvěrou, spokojeností a sebevědomím ohledně svého vzhledu (2).

Sex je dobrý pro tělo

Každodenní sex posiluje imunitní systém, snižuje krevní tlak a riziko infarktu a pomáhá snižovat stres. Lidé, kteří mají každý den sex, vypadají o sedm až deset let mladší, než ve skutečnosti jsou. Navíc, sex může být efektivním cvičením, pokud budete častěji měnit polohy (2).

Sex podporuje kreativitu

Existuje dokonce jistá souvislost mezi kreativitou a častým sexem. Umělci mají v průměru více sexuálních partnerů. A: kreativní lidé mají s větší pravděpodobností sex, který něco „znamená“, zatímco analytičtí lidé s větší pravděpodobností mají bezvýznamný, příležitostnější sex (2).

Čím více sexu, tím lépe

Čím více sexu máte, tím lépe. Sex má na lidi určitý druh zpětné vazby. Čím více sexu máte, tím častěji po něm toužíte a tím lépe (2).

Spermie působí jako antidepresivum

Spermie obsahují mnoho látek zlepšujících náladu, jako jsou endorfiny, estrogen, prolaktin, oxytocin a serotonin. Ženy, které nepoužívají kondomy, jsou prý šťastnější než ty, které ho používají (3).

Sex léčí od bolesti

Orgasmy fungují na tělo prostřednictvím uvolněného hormonu jako přírodní analgetika. Nejenže dokážou pomoci od akutní bolesti, ale díky častým orgasmům budete na bolest dokonce méně citliví. Ale i jen stimulace bez orgasmu může zmírnit bolesti hlavy a zad, křeče, menstruační a další bolesti (4).

Zdroj: (1) www.pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30756211/, (2) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5052677/, (3) www.pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12049024/, (4) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5087699/Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Pohár vaší trpělivosti právě přetekl, stejně tak jako vaše ochota se přetvařovat. Přestanete proto hrát divadlo a na rovinu všem řeknete, co si skutečně myslíte. Mnohým to nebude příjemné, připravte se proto na všemožné reakce. Vám se ale dost ulev&... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

92 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:03
867 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:21
207 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:19

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat