Vztah je o intimitě víc než o sexu

Intimita je založena na hlubokém spojení a porozumění toho druhého. Projevit náklonost partnerovi můžete mnoha způsoby.

Mnoho lidí si intimitu obvykle spojuje se sexem. Ale intimita mezi lidmi může existovat na několika úrovních, nejen na té fyzické. Jaké intimity by měly být součástí každého dobrého vztahu?

Fyzická intimita

Nejznámější formou intimity je fyzická. To zahrnuje všechny druhy fyzických dotyků, jako je líbání, objímání, držení za ruce, masáž, mazlení nebo sex. Pokud jde o fyzickou intimitu, každý z nás má jiné potřeby, které se mohou v průběhu času měnit. Je důležité otevřeně komunikovat a ujistit se, že naplňujeme potřeby i toho druhého.

Emocionální intimita

Emocionální intimita je o tom, že se vy a váš partner spojujete na hluboké úrovni. Vyžaduje se především důvěra a ochota se citově otevřít. Toho lze dosáhnout sdílením strachů a obav, pochopením spouštěčů, mluvením o věcech, které byste raději skrývali, a projevováním zájmu o pocity toho druhého.

Ale také abychom se navzájem cítili bezpečně s těmi nejhanebnějšími verzemi nás samých, abychom si pomáhali růst nebo se navzájem učili nové věci. Budování emocionální intimity je neuvěřitelně důležité, zvláště když procházíte těžkými obdobími ve vašem vztahu, protože si vybudujete dostatek důvěry, abyste věděli, jak se v tomto období navzájem podporovat.

Intelektuální intimita

Vedení smysluplných a hlubokých rozhovorů, sdílení stejných hodnot a zájmů a přijímání neshod, to vše je součástí intelektuální intimity. Intelektuální intimita nemusí být vždy složitá a cílem není zcela souhlasit s partnerem. Jde spíše o to rozpoznat své odlišnosti a naučit se s nimi vypořádat.

Duchovní intimita

Duchovní intimita je jednou z nejdůležitějších forem intimity ve vztahu, která je často nejvíce opomíjena. Hlavní je pěstovat si navzájem vnitřní klid, milovat se a respektovat se i v těžkých situacích a respektovat přesvědčení toho druhého, i když nevěříte ve stejné věci.

Zdroj: www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5987853/, názory autora


Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden vám planety přinesou do vašeho milostného života nové impulzy a dynamiku. Pokud jste v partnerském vztahu, čeká vás období plné komunikace a porozumění. Věnujte svému partnerovi více pozornosti a buďte vnímaví k jeho potřebá... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat