Oddělené ložnice mohou šetřit nervy a zachránit spánek

Večer vedle partnera usínat a ráno se zase probouzet. Jaká romantika! Anebo ne? Jeho chrápání, smrkání a brzké vstávání narušuje spánek, což člověka vážně připravuje o nervy.

Nastěhovat se k partnerovi je pochopitelně „velká věc“. Kromě toho, že s ním teď budete prakticky neustále a poznáte věci, které byste možná raději nepoznali, se určitých změn může dočkat i váš spánkový režim.

Ne, tohle vážně nedám!

Obecně se předpokládá, že jakmile se páry sestěhují, budou spolu sdílet ložnici i postel. Tento tradiční letitý model mnozí považují za záruku intimity, harmonie a společného souznění. Tedy alespoň do té doby, dokud partner nezačne hlasitě chrápat, o půlnoci šustit kapesníky, krást peřinu a vstávat za svítání, u čehož nadělá spoustu rámusu. Nemluvě o rozdílných klimatických preferencích a jeho telefonu, který si vibračně „pobzukuje“ na nočním stolku. Realitu takového prozření dokonale zmapoval nedávný výzkum (1), v jehož poznatcích se možná najdete i vy.

Ach, ta krásná samota

Vyplynulo z něj, že čtyři z pěti lidí svou zhoršenou kvalitu spánku připisují právě partnerovi a jeho vrtochům. 36 procent jedinců na rovinu přiznává, že se nesmírně těší na to, až jejich drahá polovička nebude doma, protože budou mít postel zase sami pro sebe. 20 procent osob každé ráno vážně uvažuje o tom, že nadcházející noc stráví na gauči, kde je to sice nepohodlné, ale za to bez rušivých elementů. A teď, babo, raď!

Každý svého štěstí strůjce

„Spánek v oddělených postelích je již dlouho tématem velkých informačních nedorozumění,“ myslí si irská psychosexuální a vztahová terapeutka Aoife Drury (2). „Pravda je taková, že ve skutečnosti může hodně pomoci, zvláště pokud rozdíly ve spánku způsobují únavu, hádky a nejrůznější problémy. Páry mohou mít dokonale uspokojivý sexuální život, i když nespí vedle sebe. Naopak to zvýšit intimitu, protože odloučení může vyvolat silnější pocity touhy,“ upozorňuje uvedená expertka. Co k tomu dodat…

Zdroje: (1) www.swnsdigital.com/us/2024/03/4-out-of-5-people-in-relationships-admit-their-partner-keeps-them-up-at-night/, (2) www.cosmopolitan.com/uk/love-sex/relationships/a60242533/young-couples-separate-beds/Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden se v oblasti lásky a osobních vztahů mohou objevit nové příležitosti. Pokud jste nezadaní, hvězdy vám přejí setkání s někým, kdo vás velmi zaujme. Ti, kteří jsou ve vztahu, mohou očekávat posílení emocionální ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

13 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:47
2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
144 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat