»Křoví« v klíně frčí: Ženy šílí po transplantaci ochlupení!

02.12.2014 | Sex a vztahy

Zatímco ženy na Západě se uchylují stále častěji k totálně hladkému přirození a ochlupení se zbavují holením, voskem či laserem, v Asii je trend jiný. Tamní ženy si pubické ochlupení pěstují. Jenže mnohé Jihokorejky o porost v této části těla přijdou, proto žádají o pomoc plastické chirurgy, kteří jim je transplantují. Takových zákroků přibývá.

Pro transplantaci se používají vlasy a v Jižní Koreji počet těchto zákroků v letech 2010 až 2012 vzrostl o sto šedesát procent, tvrdí Mezinárodní společnost pro chirurgické obnovení ochlupení.

Pubická atrichozie či hypotrichozie jsou onemocněními, při nichž člověk zcela přichází o ochlupení v oblasti kolem ohanbí. V jihokorejské kultuře je však pubické ochlupení projevem zdraví, vitality a plodnosti.

Podle korejských lékařů v jejich zemi trpí atrichozií deset procent žen. A protože je ochlupení v této zemi vnímáno jako přednost, atrichozie vyvolává u žen psychický stres a deprese.

Transplantace v Soulu vyjde v přepočtu na padesát tisíc korun a při zákroku se odeberou vlasové folikuly z hlavy a cibulky se pak operativně usadí v oblasti nad stydkou kostí. Zákrok se musí často opakovat, výhodou ale je, že tak lze přesně určit tvar ochlupení. Moderní jsou vějířky a kosočtverece.

„Ačkoli ztráta vlasů na hlavě trápí více východoasijské muže, některé východoasijské ženy a jejich muži se trápí tím, že přišly o pubické ochlupení. Ztráta pubického ochlupení je u východoasijských žen častější než u žen jiných ras,“ uvedl mluvčí Mezinárodní společnosti pro chirurgické obnovení vlasů a chlupů.


Celkem 0 komentářů

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Dávejte v práci pozor na kolegy, kteří se vás budou snažit přesvědčit, že jim jde jen a jen o vaše dobro a jednají ve vašem zájmu. Tento týden totiž zjistíte, že tomu tak vždy nebylo... A budete se muset vyrovnat s následky, které vám pracovní prostředí ani výkony právě nezpříjemní. Naštěstí máte kolem sebe i lidi, kteří vás v pravou chvíli d... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

87 Příspěvků
Poslední příspěvek 5.3.
54 Příspěvků
Poslední příspěvek 4.3.
31 Příspěvků
Poslední příspěvek 4.3.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat