Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Bezlepkové výrobky z řady Vitacelia od Penamu

Informace o testování

Už se vám nemusí stávat, že si koupíte něco, s čím nebudete spokojená!

REÁLNÉ ŽENY, REÁLNÉ ZKUŠENOSTI!

Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Za svá hodnocení navíc získáte extra body v našem věrnostním programu Moje body. Přidáte se i Vy?

Zjistěte více o testování

O testování

01.06.2020 | Testování

Někdy je těžké odolat nezkrotným chutím. To ví každý, kdo projde kolem regálu s pečivem. Právě u něj se musíte krotit, protože vám nedělá dobře? Změňte svůj životní styl a zařaďte do svého jídelníčku pečivo z řady Vitacelia od Penamu, které je bezlepkové. Chutě a účinky 5 výrobků otestují naše 3 redaktorky. Těšte se na výsledky! A Pokud jste netrpěliví, zkuste štěstí v právě probíhající soutěži o 5 balíčků těchto s láskou pečených skvostů!

Je zlatavý a křupavý. A tak voní! Jenže vy víte, že když vás čerstvě upečený rohlík z bílé mouky zláká, čekají vás perné chvilky. U někoho se po konzumaci tohoto druhu pečiva objevuje plynatost, tlaky a napětí v oblasti břicha. Co se vlastně děje? Jste obětí sekundární intolerance pšeničného lepku, tedy přírodní bílkoviny. Jak a v čem je tak mocná?

Tři skupiny strávníků

„Při tak zvané sekundární intoleranci pšeničného lepku se ukazuje, že obsah této bílkoviny ve stravě dosáhl pro některé strávníky množství, které obtížněji snášejí – méně tolerují. Tento překročený individuální limit se u nich může nepříznivě projevit například tím, že je zejména pšeničné pečivo začne nadýmat,“ říká prezident Aliance výživových poradců Ing. Ivan Mach, CSc. s tím, že stále dochází k mýlkám.

Někteří jedinci, patřící do druhé skupiny strávníků, nesnášejí pšeničný lepek proto, že jsou na něj alergičtí, nebo vinou dědičných dispozic trpí celiakií. Mimochodem, celiaků v Česku přibývá. Podle gastroenterologické společnosti je jich dvakrát víc než před dvaceti lety. Ať už se však jedná o alergii nebo celiakii (autoimunitní onemocnění), je nutné nechat se vyšetřit u lékaře a potom se podrobit přísné bezlepkové dietě. Je však možné, že zrovna tohle se vás netýká.

Odmítat lepek v rámci prevence? Nesmysl!

„Pro některé lidi je lepek neškodný, velice dobře ho tolerují a snášejí. Je proto bez významu, aby jej ze stravy vylučovali. Ostatně, podobně je to s ořechy. Jsou sice potenciálním alergenem, ale ti, kterým nedělají žádné problémy, by je vyloučili z jídelníčku úplně zbytečně a přišli by tak o cenné vitaminy a minerální látky,“ popisuje třetí, bezproblémovou skupinu konzumentů výše uvedený odborník, podle kterého se u těch méně šťastných intolerance na lepek dá řešit několika způsoby.

Sladké i slané. A proč vlastně ne?

Stačí pšeničné pečivo omezit, nebo ho v jídelníčku zcela nahradit vyšší konzumací bezlepkových potravin, jako jsou pohanka, jáhly, sója, cizrna, dále brambory, rýže či kukuřice. Mezi další varianty, jak se vyhnout plynatosti, patří pečivo bezlepkové, které je dnes běžnou součástí standardní nabídky. Stačí se rozhlédnout v regálech obchodů. Řada Vitacelia od Penamu se může pochlubit chlebíkem CELIO či bezlepkovými koláči se třemi příchutěmi a závinem s makovou náplní. Co na tyto výrobky říkaly naše redaktorky? "Krájený Chlebík Vitacelia má tak akorát hrubé plátky, namazání máslem nebo pomazánkou nebyl problém, chlebík se nedrobí a díky lněným a slunečnicovým semínkům i příjemně chutná, je opravdu lahodný. Makový závin je kompaktní, lákavý pro oko, nedrobí se a náplní výrobce opravdu nešetří, " chválí chlebík a závin Katarína. Eva ochutnala koláčky: "Bezlepkové koláčky od Penamu mě i děti velmi mile překvapily. Myslela jsem, že nebudou vůbec nadýchané, že budou prostě hodně jiné než ty pravé z kynutého těsta. Omyl. Byly nadýchané, vynikající, nepoznala bych, že jsou bezlepkové. Makové náplně bylo dostatek, chuťově vynikající, nic tomu nechybělo. Chutnaly skoro jako od babičky." Nicol má manžela a dceru celiaky: "Makový závin byl pro nás nerozpoznatelný od klasického. Manžel se mě po prvním kousnutí zeptal: „Nepopletla jsi to, je to fakt bezlepkové?“. Makové a meruňkové koláčky byly chuťově moc dobré, jen se nám zdálo těsto trošku tužší, ale i tak vše zmizelo ze stolu během chvilinky. Chleba byl pro nás naprostá bomba. Krajíce krásně držely, nic se nedrolilo, byly tak akorát nakrájené."

Celkové hodnocení: 90%
Hodnocení: 33 testerek

19.09.2020

Klady:

Chutne Rychle

Zápory:

Málo příchutí na vyber Nelze najít ve všech řetězcích

30.08.2020

Klady:

Vůbec bych nepoznala, že se jedná o bezlepkové výrobky. Chuťově byly vyvážené, chléb byl pěkně nadýchaný. Ze sladkého pečiva mi nejvíce chutnal makový závin.

Zápory:

Těsto u koláčků je trošku sušší.

19.08.2020

Klady:

mě bezlepkové výrobky chutnají, nejsem po nich nafoukla, není po nich tezko

15.08.2020

Klady:

Výrbky vypadají na první pohled opravdu krásně a chutně. Navíc i skvěle chutnají, ale i složení je prima, takže i pro ty, co milují zdravý styl. :)

Zápory:

nic

15.08.2020

Klady:

- produkty jsou chutné - v porovnání se zahraničními bezlepkovými produkty o něco lépe finančně dostupné - synovi nejvíce chutnali borůvkové koláče a chléb (makový závin byl taky jedlý, ale tolik sympatií si nezískal)

Zápory:

- produkty jsou na trhu dostupné jen v několika málo obchodech (nejbližší máme 65 km)

03.08.2020

Klady:

Výborné pečivo, skvělé že je bezlepkové, náplně je tak akorát

Zápory:

Trochu sušší

29.06.2020

Klady:

Bezlepkové výrobky mě málo kdy nadchnou, a v tomto případě je to obdobný názor. Makový závin není chuťově špatný, ale pokud se mám rozhodnout mezi normálním a bezlepkovým, tak bych zakoupila normální :)

Klady:

drive jsem pekla z bezlepkove mouky pro moji vnucku dnes kupuji ruzne pecivo od Peanu a jsem spokojena

Zápory:

žadne

24.06.2020

Klady:

Velké množství náplně což je super. Chuťově moc dobré

24.06.2020

Klady:

Velice mile mě překvapilo množství a chuť náplně v makovém závinu i v koláčkách. Ta byla skvělá. Oproti tomu mne malinko zklamalo právě těsto, které bylo na můj vkus sušší.. dohromady to ale šlo. 😊 Co týče chlebíčku, na nadýchanost mě vážně nadchla! Uvítala bych více slanější chuť, ale jinak nemám co vytknout. Zapečený v troubě byl vážně dokonalý.. 🤗

21.06.2020

Klady:

Výborné pro lidi, kteří mají bezlepkovou dietu. Chutná skvěle.

20.06.2020

Klady:

S manželem jsme ochutnali chleba, borůvkové koláčky a makový závin a vůbec bych nepoznala, že se jedná o bezlepkové výrobky. Chuťově bylo vše vyvážené, chleba celkem nadýchaný, jen se při mazání trošku trhal. Ze sladkého pečiva mi více chutnal makový závin, koláčky na mě byly sladké.

Zápory:

- Koláčky na mě byly trošku sladší, ale tak to se u sladkého pečiva očekává. - Závin byl trošku sušší a tužší, ale s kávou to ušlo - U všech ochutnaných výrobků mě zklamalo složení (éčka), glukózo - fruktózový sirup, ... Bohužel to je úskalí trvanlivého, baleného pečiva.

18.06.2020

Klady:

Produkty z této nové řady od Penamu nám chutnají, jsou nadýchané a mají tak akorát náplně.

Zápory:

.

16.06.2020

Klady:

Výborné jsou koláče, dost náplně a chutnají dobře.

Zápory:

Makový závin je tužší a chleba bohužel není moc slaný a konzistence taky nic moc. U chleba by to chtělo upgrade :)

10.06.2020

Klady:

Manžel si kupuje do práce k snídani, když ji doma nestihne. A moc mu chutná.

09.06.2020

Klady:

Polovina mé rodiny jsou Celiaci, proto jsem byla velmi mile potěšena, že můžeme otestovat novou bezlepkovou produktovou řadu Vitacelia od Penamu. Snažím se péct domácí bezlepkové chleby, koláče, ale ne vždy to skloubím s časem a ne vždy jsou chutné😊. Chleba se snažím kupovat kvalitní v prodejnách se zdravou výživou. Pokud zavítám do klasického supermarketu, tak výběr co se týče kvalitních bezlepkových chlebů nebo sladkého pečiva moc není. Proto jsem byla velmi mile překvapena, že Penam má již bezlepkový chleba, ale hlavně sladké bezlepkové pečivo – závin, koláčky, které moje rodina zbožňuje. S manželem a dcerou, kteří jsou Celiaci, jsme si velmi pochutnali na sladké snídani. Makový závin byl pro nás nerozpoznatelný od klasického. Manžel se mě po prvním kousnutí zeptal: „Nepopletla jsi to, je to fakt bezlepkové?“. Z toho jsme byli opravdu nadšení. Makové a meruňkové koláčky byly chuťově moc dobré, jen se nám zdálo těsto trošku tužší, ale i tak vše zmizelo ze stolu během chvilinky. Chleba byl pro nás naprostá bomba. Krajíce krásně držely, nic se nedrolilo, byly tak akorát nakrájené. Když peču domácí bezlepkový chleba, nikdy se mi nepodaří upéct takový chleba, který by byl vláčný, jemný a který by se nerozpadal a byl chuťově vyvážený. Tenhle od Penamu je přesně takový. Myslím, že bezlepkové výrobky od Penamu si už našli u nás místo, teď už jen skočit do obchodu.

09.06.2020

Klady:

Dostali jsme k testování novinky pro „bezlepkáče“ Vitacelia od Penamu, za což jsem opravdu ráda, protože už dlouholetá zkušenost s běžným pečivem mne utvrdila, že vynechání lepku ve stravě prospívá nejen mému trávení ale i dobré náladě. 😊 Jelikož jsem mlsoun, mile mně překvapil široký výběr sladkých produktů a krásné, opravdu lákavé balení. Výrobky Vitacelia u nás testovala celá rodina u bohaté snídaně a všichni si pochvalovali. Krájený Chlebík Vitacelia má tak akorát hrubé plátky, takže namazání máslem nebo pomazánkou nebyl problém, chlebík se nedrobí a díky lněným a slunečnicovým semínkám i příjemně chutná. Tady je trošku poznat, že chléb je bezlepkový, ale na rozdíl od jiných bezlepkových výrobků „nevábných“ struktur a chutí je opravdu lahodný, nejlepší co jsme měli! Určitě někdy vyzkoušíme i zapečený se sýrem a šunkou, jak doporučuje výrobce. Největší úspěch ale u nás měl makový závin a koláčky s meruňkovou a borůvkovou náplní. Tady nikto nepoznal, že by mohlo jít o bezlepkový výrobek, tak báječně jsou koláčky vychucené! Makový závin je kompaktní, lákavý pro oko, nedrobí se a náplní výrobce opravdu nešetří 😊 Meruňkové a borůvkové koláče jsou nadýchané, opravdu jako tradiční kynuté pečivo, nejsou suché, náplň je příjemně sladká a jsou balené po dvou, což je ideální i na cesty nebo na svačinu. Mám radost, že díky produktům Vitacelia se škála výrobků určená pro lidi s citlivým trávením rozšířila o kvalitní sladké i slané pečivo, které můžu kupovat pravidelně!

09.06.2020

Klady:

Měla jsem možnost s dětmi otestovat makové bezlepkové koláčky z řady Vita Celia od Penamu. Nevěděla jsem, že i PENAM vyrábí bezlepkové pečivo. Nejsme nikdo celiaci, ale bezlepkové pečivo i přesto vyhledávám. Děti, já i manžel milujeme koláče, vánočky, české buchty, prostě výrobky z kynutého těsta. Všechny takovéto výrobky ale dost nafukují a nejsou moc dobrým společníkem při hubnutí a dodržování zdravého životního stylu. Některé bezlepkové výrobky jsou občas nemastné neslané, jako zdravé, ale kolikrát je to jen opravdu náhražka něčeho a bez chuti. Najít bezlepkové pečivo, které bude hodně podobné tomu klasickému kynutému pečivu mi přijde někdy nadlidský výkon. Bezlepkové koláčky od Penamu mě i děti velmi mile překvapily. Myslela jsem, že nebudou vůbec nadýchané, že budou prostě hodně jiné než ty pravé z kynutého těsta😊 Omyl. Byly nadýchané, vynikající, nepoznala bych, že jsou bezlepkové. Makové náplně bylo dostatek, chuťově vynikající, nic tomu nechybělo. Chutnaly skoro jako od babičky. Za mě i za děti by mohly být klidně větší😊Pokud na ně v obchodech narazíme, rádi koupíme na snídani nebo svačinku.

09.06.2020

Klady:

Za mě je toto naprostá špička! Byla jsem překvapená, jak chutné koláčky jsou. Vůbec bych neřekla, že jsou bezlepkové, byly krásně nadýchané s vynikající náplní. Pokud nepeču domácí bezlepkový chleba, tak vždy sáhnu po chlebíku Celio, nikdy mě nezklame. Penamu se tato řada opravdu povedla.

06.06.2020

Klady:

Tento závin jsem u nás ještě neviděla.A protože moje dcera lepek nesmí určitě se po tomto závinu porozhlédnu

05.06.2020

Klady:

Skvělé je že při mlsání se myslí i na bezlepkové varianty .Vzhledově a chuťově nevidím žádný problém .

Zápory:

Cena malinko vyšší

05.06.2020

Klady:

Bezlepkové výrobky z řady Vitacelia od Penamu mi chutnají.

05.06.2020

Klady:

Narazila jsem zatim jen jednou a musim rict ze merunkove kolace jsou skvele, vlacne. Miluju chut merunek takze pro me super.

Zápory:

Skoda ze neni vice naplne

02.06.2020

Klady:

Výborný výrobek pro celiaky. Je velmi chutný. Tady Penam zabodoval.

02.06.2020

Klady:

Zivot bez lepku neni zadna sranda. Rada sem tam produkt koupim na zkousku i kdyz nemam intoleranci. Vzdy me jejich chut prekvapi. A to prijemne😊

Zápory:

Bohuzel jsou hure dostupne, toto bych rada ochutnala, ale zatim jsem nikde nenarazila.

01.06.2020

Klady:

Skvělá chuť, hodně připomíná lepkové. Dostatek náplně.

01.06.2020

Klady:

protože v naši rodině mam vnučku ktera nesmi lepek začala jsem shanět ruzne potraviny je jich ale docela malo tak peceme chleba housky z bezlepkove nebo kukuřične mouky a dortiky bez mouky.

Zápory:

stale je na trhu pečiva málo a je dost drahe

01.06.2020

Klady:

Lepek můžu. Ale toto pečivo se mi tolik líbí, že láká ochutnat a poznat rozdíl.

Zápory:

Určitě nemá.

01.06.2020

Klady:

Krasne nadychane pecivo, ktere je kupodivu vzhledove i chutove stejne jako klasika. Miluju mak proto zavin i kolac jsou jasna volba!👍🏼

Zápory:

Skoda ze neni k dostani ve vsech vetsich prodejnich retezcich.

01.06.2020

Klady:

Bezlepkove pecivo sem tam zarazuji do sveho jidelnicku, protoze si myslim, ze pokud se sem tam jako nealergik setkam s bezlepkem - telu to jen prospeje. Makovy zavin je proste klasika, ktera v bezlepkovem provedeni chutna naprosto bezkonkurencne🥮U penamu me tesi, ze mysli nejen na slane pecivo ale i na sladke.

Zápory:

Mirne vyssi cena.

01.06.2020

Klady:

Bezlepkové pečivo kupujeme již delší dobu.S manželem máme problémy se zažíváním,proto toto pečivo kupujem.Je zdravé,a zároveň je lépe stravitelné,což nám pomohlo na potíže co jsme měli.Chutná dokonce i vnučce.

Zápory:

Žádné

01.06.2020

Klady:

Bezlepkové pečivo kupuji, i když nejsem celiak. Je sice dražší, ale člověku po něm není tak těžko a na chuti to není znát.

Zápory:

Žádné

01.06.2020

Klady:

Bezlepkove pecivo jim u dcery, jelikoz jedna z mych vnucek nestravi lepek. Je skvele ze je moznost peciva, ktere chutna prakticky stejne jako to s lepkem. Predevsim sladke pecivo se hure shani. Ale kolace s boruvkami vidim na velky uspech😉👍🏼

Další hodnocení

Ohodnoťte
tento výrobek i vy!

Nejčtenější články

Tip na večeři

Dušené kuřecí s houbami

8 hlasů
60min 589kJ 150 Kč

Kuřecí plátky dušené s houbami.

Kuřecí paličky s mandarinkami

11 hlasů
1h a 5min 620kJ 180 Kč

Pečené kuřecí paličky s pomerančovou omáčkou.

Poradny

Splácím hypotéku, odešel ode mě partner, dostanu dávky?

Dobrý den,jste-li vlastníkem či nájemcem bytu (domu) a 30% Vašich příjmů nestačí k pokrytí náklad... Více

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více