REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak jsme se (ne)bály s Bubajzlíkem

01.12.2017 | Testování

Knihu pro děti jsme u nás v redakci ještě netestovaly, a tak jsme všechny, které už doma máme nějaké potomky, pořádně zpozorněly, když nám na stole přistála kniha Bubákov: Bubajzlík a tajemný hrad. Jak u našich ratolestí obstála?


Celkové hodnocení: 97%

Hodnocení: 49 testerek

Doporučeno: 127x


Vzhledem k tomu, že je kniha Bubákov: Bubajzlík a tajemný hrad z pera Renaty Petříčkové a Michala Vaněčka určena dětem od sedmi let, výběr malých testujících byl docela snadný. Pokusnými králíčky se stala osmiletá Eliška, čerstvá prvňačka Mája a její o dva roky mladší bráška Kryštůfek, který sice ještě nedosahuje oné věkové hranice, ale čtení o Bubajzlíkovi před spaním se sestřičkou rozhodně nevynechal. A vůbec to nevadilo!

Když vyprávějí i obrázky

Zábavný příběh, ale i úžasné ilistrace. I proto si vaše děti knihu o Bubajzlíkovi zamilují.

Dětem jsme začala číst, když ještě byly úplně malé, takže pohádka před spaním je u nás na denním pořádku. Ela už si čte i sama, přece jen je to velká slečna, usmívá se Eliščina maminka a naše kolegyně Lenka. „I když musím přiznat, že mi to bylo chvílemi i docela líto, protože jen podle ilustrací vypadá kniha úžasně, říká Lenka.

Ostatně ilustrace, kterými knihu doplnil Václav Ráž, si pochvalovala i druhá z našich maminek, redaktorka Kristýna. „Oběma dětem jsem Bubajzlíka předčítala já, ale nevynechaly ani jedinou stránku, aby si pořádně neprohlédly všechny obrázky. I když je kniha o strašidlech, nemusíte se bát, že by ilustrace byly nějak děsivé. Právě naopak, děti se nad nimi spíše zasmějí.“

Strach se strašidly? Ale kdepak!


Pro večerní předčítání i pro malé čtenáře, kteří už si chtějí číst sami.

A o čem vlastně příběh vypráví? Jak už název napovídá, hlavním hrdinou je bubáček Bubajzlík. Ten se narodil ve sněhu před starým hradem Bubákovem. Byla mu zima, a tak se vydal do hradu ohřát. Narazil tam na tři milé čarodějnice – Drátenici, Metrnici a Jitrnici, které vaří pro všechny čokoládu. Postupně se seznamuje s dalšími obyvateli a odhaluje tajemství celého hradu.

Právě jeho dobrodružství a setkání se všemi dalšími pohádkovými bytostmi jsou vyprávěny poutavě a s laskavým humorem. „I když jsou hlavními postavami strašidla, čarodějnice nebo třeba netopýr, rozhodně se děti nebudou bát. Ty naše se skvěle bavily!“ potvrzuje Kristýna.

„Každý pavouček je teď pro ně Bubajzlík a bohužel každá sousedka čarodějnice, směje se naše redaktorka. Pavoučky hledají všude a chtějí jim dávat čokoládu, kterou pak samy samozřejmě za pavoučka dobrovolně snědí, popisuje Kristýna.

Nečekaný tip pro Ježíška


Kniha pro děti, které už odrostly klasickým pohádkám, ale ještě nejsou dost velké na fantasy příběhy plné opravdových strašidel. To nabízí příběh o Bubajzlíkovi.

„Ela má teď takové zvířátkové období, kdy zbožňuje prakticky každý příběh o zvířatech. A tak nás ani nijak neudivilo, že její nejoblíbenější postavičkou je netopýr Pýr. Dokonce si od Ježíška přeje plyšového netopýra, což je po všech těch jednorožcích a ponících docela posun. Tak uvidíme, jestli Ježíšek nějakého sežene,“ usmívá se Lenka.

„Ještě musím ocenit, že i když kniha není určena pro úplně začínající čtenáře, má tak akorát velká písmenka, aby se dětem dobře četla. A za sebe pak musím ocenit, že Bubákov: Bubajzlík a tajemný hrad představuje skvělou knihu pro děti, které už trochu odrostly klasickým pohádkám, ale ještě nejsou dost velké na dnes tolik oblíbené fantasy příběhy,“ uzavírá Lenka s tím, že pokud hledáte originální a zábavnou knihu, kterou by vaše děti mohly najít pod stromečkem, můžete Ježíškovi Bubákov: Bubajzlík a tajemný hrad určitě doporučit!

Bubákov: Bubajzlík a tajemný hrad

  • Napsali: Renata Petříčková, Michal Vaněček
  • Ilustroval: Václav Ráž
  • Vhodná pro děti od 7 let
  • Vydalo nakladatelství Bambook
  • Cena: 249 Kč
  • Více informací na www.grada.cz


Zdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pověstná houževnatost vám málokdy dovolí sejít z cesty, kterou jste sami pro sebe vymysleli a jíž jste odhodláni se držet. Jenže tento týden se vám takováto strategie nemusí právě vyplatit... Vaše okolí vás spíš bude mít tendenci vnímat jako tvrdohlavého člověka, který není přístupný argumentům či názorům jiných. Sami víte, že tak to není, ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

4 Příspěvků
Poslední příspěvek 19:19
4 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:55
4 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:32

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat