REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak jsme se prohřály v infrasauně

28.11.2018 | Testování

Zvláště teď, když se počasí rozhodlo ukázat nám, jak by měl vypadat sychravý podzim, mnozí z nás rádi prohřejí své zkřehlé kosti v sauně. A my v redakci nejsme výjimky. Ovšem že bychom mohly mít saunu přímo doma, to nás vlastně nikdy nenapadlo. Dokud jsme ji samy na vlastní kůži neotestovaly!


Celkové hodnocení: 95%

Hodnocení: 32 testerek


Saunu, respektive infrasaunu Marimex Smart 1001 L, vyzkoušela na vlastní kůži naše ambasadorka testování Denisa. A my ostatní jí jen tiše záviděly a v duchu psaly dopisy Ježíškovi…

Sauna v obýváku? To není sen, ale realita!


Infrasauna Marimex Smart 1001 L je ozdobou každého obýváku. A hlavně relaxem na dosah!

Saunu zná většina z nás spíše z wellness center nebo hotelů, ale že by se dala bez potíží postavit jen tak doma, to nás ani nenapadlo. Ale infrasauna Marimex Smart to umožňuje.

„Pokud si tak jako já pod pojmem domácí sauna představujete v podstatě přístavek k domu, ke kterému potřebujete speciální vybavení a skoro i stavební povolení, případně musíte na její stavbu objednat techniky nebo být architekty, tak tahle infrasauna vás rychle vyvede z omylu,“ směje se Denča, kterou překvapilo, že sauna dorazila ve dvou krabicích a k jejímu sestavení nebylo potřeba prakticky nic jiného než šroubovák a troška zručnosti. „Dva lidé infrasaunu lehce složí. No a pak už jen stačí zapojit do zásuvky a můžete se rozmazlovat!“


Sestavení infrasauny je snadné. Stejně jako ovládání. Zvládne ho opravdu každý!

Infrasaunu Marimex Smart můžete instalovat doslova kamkoli v bytě. Ani nezáleží na tom, zda máte dlažbu, plovoucí podlahu nebo třeba lino. „My tu testovací sestavili bez problému na koberci,“ dodává Denisa.

Marimex Smart 1001 L je určena pro dvě osoby. „Ale nebudu lhát, já se v ní rozvalila s knížkou a druhý ‚nájemce‘ už mi nijak nechyběl,“ přiznává se smíchem naše redakční testerka. I když samozřejmě dodává, že manžela nebo děti, pro které je saunování v infrasauně také vhodné, by do sauny samozřejmě pustila. „A co jistě ocení i ostatní mámy, jsou skleněné dveře, díky kterým neustále vidíte, co se kolem vás děje, takže nemusíte v sauně nervózně přemýšlet o tom, co zrovna vaše ratolesti provádějí.“

Příjemné teplo, co pomáhá


Žhavý vzduch u hlavy, chladnější u nohou? Tak tohle s infrasaunou rozhodně nehrozí!

Ovšem snadná instalace a jednoduché zapojení do zásuvky nejsou u infrasauny jediné výhody oproti klasické sauně. „Překvapilo mě, že v infrasauně není takové intenzivní horko jako v té klasické. Infačervené paprsky totiž pronikají do tkání a ohřívají nejprve svaly a klouby, takže nejste vystaveni tak vysokým teplotám, což mi bylo hodně příjemné,“ popisuje Denisa.

„Navíc v klasické sauně se ten nejrozpálenější vzduch koncentruje nahoře a u nohou je chladněji, což jsem tady vůbec nezaznamenala, protože teplo je v infrasauně rozložené hezky rovnoměrně.“


Saunu zapojit do zásuvky, vzít knihu do ruky, pohodlně se usadit a saunování v infrasauně Marimex Smart 1001 L může začít!

Zdravotní účinky infrasauny jsou jednak srovnatelné se saunou klasickou (regenerace svalů, posílení imunitního systému, pozitivní efekt na svaly a klouby, detoxikace organismu, působení proti zánětům či pomoc při stresu), jednak je možné infrasaunu používat i tehdy, když člověku zdravotní stav nedovoluje navštěvovat tradiční saunu.

O tom, že v domácí infrasauně získáte účinného a hlavně okamžitě dostupného pomocníka v boji proti špatné náladě a stresu, není možné pochybovat.


V Marimexu mysleli i na detaily. Dokonale zpracované je nejen dřevěné obložení sauny, ale například i designově povedené madlo.

„Představa, že po dni plném shonu v práci a lítání kolem dětí a domácnosti máte k dispozici svůj vlastní relaxační koutek, kde zase načerpáte síly, je prostě úžasná,“ chválí naše ambasadorka.

„A za sebe musím zmínit ještě jednu obrovskou výhodu – po saunování nemusíte skákat do ledové vody nebo stát pod studenou sprchou. Není tady totiž třeba žádné takové radikální ochlazení, což je něco přesně pro mě,“ směje se Denča, která si i svůj první „křest infrasaunou“ podle svých slov opravdu užila.


Světelná LED terapie promění saunování v uklidňující a zábavný zážitek.

„Byla jsem trochu nervózní, ale sauna z vás okamžitě sejme všechno napětí a vy si jen užíváte příjemné teploučko. Navíc Marimex Smart 1001 L je vybavená LED světelnou terapií, díky které se uvnitř jemně mění barvy. Ačkoli z toho byly unešeny hlavně mé děti, nebudu lhát – já si tuhle terapii také náležitě užila!“

Pro všechny, kdo se ke koupi vlastního domácího wellness „infrakoutku“ rozhodují, má jednoduchou radu. „Rozhodně stojí za to do infrasauny investovat. Nejenže skvěle vypadá a její provoz je finančně srovnatelný s žehličkou, ale získáte díky ní relax na dosah. A to je v dnešní době neskutečná výhoda,“ uzavírá Denisa.

Více informací najdete na marimex.cz

09.02.2023

Tato sauna je super.Moc se mi líbí její vzhled a praktičnost, super

19.12.2022

Tato infrasauna je skvělá, rozhodně doporučuji si pořídit

20.11.2022

dokonalá sauna, opravdu si zde odpočinete vřele doporučuji maminkám

19.11.2019

Domácí sauna musí být výhodná - infrasauna-Marimex se mi líbí. Má úžasný a moderní design.Léčivé paprsky se dají snadno nastavit, teplota je vyhovující-do 60 stupňů. Skvěle hodí na podzim či v zimě protože pravidelné saunování zlepšuje imunitu.

24.07.2019

Nerelevantní hodnocení smazáno redakcí.

21.05.2019

Infrasaunu Marimex jsem měla tu možnost vyzkoušet a jsem nadšena. Je to skvělá možnost, jak vypnout, odpočinout si, posílit imunitu a nabrat nové síly. Narozdíl od klasické sauny nemám pocit, jako kdybych se dusila.

14.05.2019

Co napsat? Tato infrasauna je prostě báječná, skvělá, dokonalá. Je to nejen báječný doplněk do domácnosti, ale také místo, kde se zbavíte všech svých problémů, protože relaxace v teple je nádherná a slouží i jako prevence nachlazení

14.05.2019

O infrasauně jsem doposud pouze slyšela, žádné zkušenosti jsem s ní doposud, bohužel neměla. Děkuji proto všem co sem svá hodnocení vložily. Už vím co si budu přát od Ježíška :-) Miluji teplo a vše co k němu patří :-)

04.05.2019

Tato infrasauna-Marimex je pecka.Líbí se mi úžasný a moderní design.Léčivé paprsky se dají snadno nastavit, teplota je vyhovující-do 60 stupnů.Určitě se skvěle hodí na podzim či v zimě protože pravidelné saunování zlepšuje imunitu.

nic

12.04.2019

Infrasauna od Marimex je zkrátka skvělá. Párkrát jsem měla možnost ji vyzkoušet. Je vhodná pro ty, co nemají rádi suchý horký vzduch v klasické sauně jako já. Imunita se mi po pravidelných návštěvách dost zlepšila.

16.01.2019

infrasauna Marimex Smart 1001 L je úžasným designovým doplňkem, ale také pomocníkem, který dokáže krásně prohřát. Nejsem fanouškem klasické sauny, a proto mi infra sauna naprosto vyhovuje, jelikož je v ní přijatelná teplota

05.01.2019

Ideální způsob, jak udělat něco příznivého pro své zdraví, jak nechat odpočinout mysl a posílit tělo. Sauna, kterou si můžete pořídit i domů. Která nezabere mnoho místa, kterou snadno sestavíte a pak už budete jen relaxovat. Léčivé paprsky posílí imunitu těla, snadno nastavitelná, vámi zvolená teplota prohřeje celé tělo. Spotřeba je únosná. Také údržba je snadná. Vynikající je také to, že se nemusíte kodrcat někam do veřejného wellness centra

05.01.2019

V porovnání s tradiční finskou saunou produkuje infrasauna infračervené záření, které zvyšuje objem potu 2krát až 3krát. Teplota vzduchu v infrasauně je maximálně 60 °C což mi naprosto vyhovuje. Taky fakt, že infrasaunu si můžete hodit na dvůr vedle kůlny.

30.12.2018

Infrasauna Marimex Smart 1001 L je naprosto geniální v tom, že ji můžete umístit v podstatě kdekoliv. Třeba i v obýváku. Saunování miluji zejména teď v zimě, kdy mě sauna krásně prohřeje a krásně se v ní relaxuje a odpočívá. Vřele doporučuji.

24.12.2018

U této skvělé infrasauny jsem shledala mnoho kladů. Je nenáročná na prostor, má snadné ovládání, nemusíte se po ní kropit ledovou vodou a má skleněné dveře (jinak bych v ní měla pocit úzkosti). Pořídila si ji kamarádka a já ,jakmile jsem vyzkoušela, její koupi taky zvažuji.

21.12.2018

Infrasauna je super pro všechny, kteří trpí na studené ruce a nohy. To je tak nekomfortní pocit. Dlouho jsem odolávala, ale nakonec jsme si infrasaunu pořídili do domečku a vůbec toho nelituji. Několikrát týdně tam chodím relaxovat.

08.12.2018

Infra sauna v pohodlí domova s kamarádkou či manželem, to je skvělé. Dá se pořídit celkem snadno a sestavit a zprovoznit ještě snáze. Její přínos pro zdraví a relaxaci jsou nesporné. Krom toho je to činnost velmi příjemná. Dokonale si prohřát tělo v tomto chladném počasí je prospěšné pro zdraví. Ovládání sauny je jednoduché a bezpečné.

06.12.2018

Infrasauny bych moc přála vyzkouset- je určitě výhodné mít doma k dispozici léčivé teplo sauny.Ja ráda chodím do klasické sauny,kde je k dispozici i bazén na ochlazení.Doporucuji všem saunování,je dobré pro zdraví člověka.

06.12.2018

Infrasauna je neskutečně blahodárná. A je super, že si tuto vymoženost můžeme pořídit i domů. Tělo uzdravuje, posiluje přirozenou obranyschopnost. Je to skvělý prostředek pro relaxaci po náročném dni.

06.12.2018

Nejlepsi vec, co muze byt, sauna, rada chodim do ni leta, idealne spojena s bazenem, vse v jednom, na jednom miste, ve Swe saunu vyuzivam jak muzu a infrasauna by byla vhodna treba do bytu nebo na chatu, premyslim, zvazuju....

05.12.2018

Infrasaunu bych si moc prala mit doma- ovsem nemam na ni nikde prostor.Miluji teplo a saounovani o to vic.Clovek se perfektne prohreje,zarelaxuje a odpocine si.Ach jen ji mit tak doma...... moc se mi libi

04.12.2018

Infrasaunu dobře znám a již dlouhou dobu využívám. Udělá zaručeně dobře tělu i duši. Odpočinete si dokonale ve vyhřátém, útulném prostoru. Tuto velikost so můžete postavit i dma, třeba někam pod schody. Nenáročné sestavení a zprovoznění. Ideální relax pro děti i dospělé.

03.12.2018

Také jsem tuto saunu již několikrát zkusila s kamarádkami, a všechny jsme byly nadšené. Ten luxus se prohřát a zarelaxovat si v pohodlí domova, bez nutnosti trmácet se na druhý konec města.. to je prostě báječné. Je ihned k dispozici, je bezpečná, skladná, velmi pohodlná a ovládání jednoduché. Její vliv na zdraví člověka je jasně prokazatelný a relaxace v ní je k nezaplacení. V současných chladných dnech ji ocení všichni členové rodiny.

03.12.2018

Infrasaunu v rodině máme, ale já, bohužel, jí nesmím používat. To nemění nic na tom, že všichni ostatní členové naší rozsáhlé rodiny jí používají. Je součástí velké koupelny a slouží pro zdraví, což se projeví hlavně na podzim a na jaře. Je velmi příjemná, prostorná a pobyt v ní je velmi příjemný.

03.12.2018

Infrasaunu sice doma nemáme, ale občas si ji dopřeji. Chodím tam několkrát ročně a musím říct, že se mi zlepšila nejen pleť,a le i celkově zdraví a kondice. Je to super na klouby, krásně se prohřejí a úak dporučuji masáž :)

02.12.2018

Infrasaunu máme doma již šest let a musím řít, že to byla jedna z úžasných investicí, jakou jsme udělala. Navíc teď v zimě se to vyplatí nejvíc, sauna krásně prohřeje a krásně se tam relaxuje a odpočívá :)

30.11.2018

Moje babičky si na prohřátí kloubů pořídily infrasaunu. Ovládání je jednoduché a snadno pochopitelné. Samozřejmě musíme znát svůj zdravotní stav a také dodržovat určitá pravidla, kterými se řídíme před vstupem do infrasauny. Já ji využívám hlavně v podzimním a zimním období, kdy začíná být sychravé počasí a zvyšuji si tím imunitu.

30.11.2018

infrasauna Marimex Smart je pro mě skvělý relaxační prostředek, Infrasouna krásně prohřívá a přitom je velmi jemná. Mám jí raději než finskou sánu, protože v ní me méně stupní a je mi to o moc příjemnější

29.11.2018

Jsem ten typ co saunování moc nemusí,ne že bych neměla ráda teplo,ale horko mě ničí.Ovšem tato infrasauna vypadá celkem zajímavě,myslím že bych jí vyzkoušela třeba právě teď když je už celkem velká zima..

28.11.2018

Doma máme již několik let normální typickou suchou saunu s lávovými kameny a mohu říct, že v zimě není vůbec k zahození, ale je to celkem nákladná položka. Infrasaunu již znám a mohu říct, že krásně prohřeje celé tělo, není potřeba dlouhého předehřívání a největší plusem je, že člověka krásně uvolní a prohřeje každičký kousek lidského těla. Co u infrasauny oceňuji, že je peněžně daleko méně nákladnější než klasická sauna.

28.11.2018

Do sauny chodím pravidelně a tohle velice lákavá nabídka.Miluji cokoliv, co prohřeje svaly.Takže pro mě ideální.Rozhodně v mém okolí nějakou infrasaunu vyhledám.Je to příjemná relaxace.Super recenze..

28.11.2018

Tak to vypadá skvěle. Je úžasné že se tam vejdou dvě osoby to by bylo ideální pro mě a manžela. Miluju naložení do vany s horkou vodou protože se tam úžasně prohřeje tělo a člověk se úplně uvolní. Takže cokoli co prohřeje svaly a kosti zní lákavě. Věřím že je to ideální Relax. Navíc se dá dát kamkoliv a není potřeba platit lidi co to postaví. Určitě bych doporučila

Další hodnocení


Zdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Chyba

Pro propojení účtu nemáte vyplněny všechny potřebné údaje, doplňte je prosím v administraci profilu a proveďte propojení znovu.Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Berane, týden 15. pro tebe v roce 2024 znamená úžasnou změnu nálady a energie. Zplanetárního hlediska se Mars, tvůj vládnoucí a pozitivní planeta, pohybuje do tvého znamení na začátku týdne. Toto přináší zvýšený po... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat