TESTOVÁNÍ: Proteinový toust od Penamu

09.08.2021 | Testování

Rychlejší regenerace těla, pocit sytosti i aktivnější metabolismus. Chce to správné jídlo! Hledáme 25 testerek všech věkových kategorií, které se zabývají zdravým životním stylem, vyváženou stravou či hubnutím. Společně odhalíme, co proteinový toust od Penamu dělá s tělem!


Celkové hodnocení: 92%

Hodnocení: 68 testerek


Diskuse není nutná. Bílkoviny jsou pro dobré zdraví a fungování těla naprosto zásadní. Vždyť taky název pochází z řeckého slova proteos, což znamená „primární“ nebo „první místo“. Bílkoviny (proteiny) jsou tvořeny aminokyselinami, které se spojují a vytvářejí dlouhé řetězce. Jen tak pro představu, protein je vlastně jako řetězec kuliček, v němž každý korálek představuje aminokyselinu. Bílkoviny samotné pak mají mnoho funkcí, přičemž nesmírně užitečné jsou úplně všechny!

Není to jen o hubnutí

Používají se ke stavbě a opravě tkání, proto by jej ve zvýšené míře měli konzumovat lidé v období po nemoci, operacích, úrazech, při těhotenství a kojení. Dál hrají zásadní roli při regulaci koncentrací kyselin, tudíž udržují optimální pH v těle a rovnováhu tekutin. Proteiny zároveň pomáhají vytvářet imunoglobuliny nebo protilátky, což v překladu znamená, že bojují proti infekci a posilují imunitu. Vědecké rozbory také potvrdily, že konzumace proteinů může navýšit počet spálených kalorií tím, že stimuluje rychlost metabolismu a souběžně s tím snižuje chuť k jídlu.

Kolik je tak akorát?

Co se týče množství, tak většina oficiálních výživových organizací doporučuje aspoň 56 až 91 gramů bílkovin denně pro průměrného muže a 46 až 75 gramů denně pro průměrnou ženu. Bílkoviny lze čerpat z libového masa, ryb, vajec, ořechů a semen, pak taky z tofu nebo mléčných výrobků, k mání jsou i ve fazolích, hrachu a čočce. V pečivu byste je nejspíš nehledali, ale opak je pravdou.

Líbivé křivky i působivý nutriční profil

Zatímco běžné pečivo, chleby, rohlíky a obiloviny nepatří k primárním zdrojům bílkovin, u proteinového toustu od Penamu, který má unikátní kulatý tvar, to neplatí. Každý plátek zasytí na dlouhou dobu, a to právě díky pořádné dávce bílkovin (na 100 gramů výrobku připadne 29 gramů), ale i vlákniny. Ta zvyšuje objem stravy v žaludku, vyvolává pocit sytosti, má pozitivní vliv na trávení, podporuje peristaltiku střev a v neposlední řadě na sebe váže nežádoucí látky z potravy.

Toust chutná skvěle jak čerstvý, tak opečený. Výrobek je k zakoupení v hypermarketech Albert a od 2. 8. i v hypermarketech Tesco. Cena činí 39,90 Kč, přičemž jej 25 testerek, které se zajímají o zdravý životní styl nebo vyvážené stravování, ochutná. Chcete-li patřit mezi ně, neváhejte svůj komentář do rozstřelu přidat ještě dnes!

Více informací na www.penam.cz

TESTOVACÍ KLÍČ: Vyhraje 25 testerek, které napíší níže do Rozstřelu testerek, zda by sem jim toust hodil k jejich životnímu stylu? 
HLASTE SE DO 22. SRPNA 2021.
Vybrané testerky získají 1ks proteinového toustu od Penamu.

PŘIDEJTE SVŮJ KOMENTÁŘ JEŠTĚ DNES!

Co je testovací klíč, rozstřel testerek a testovací výzva? Odpovědi najdete ZDE

Podmínka účasti na testování:

Testerka musí být registrovaná na serveru Bety.cz a ve svém profilu mít vyplněné tyto údaje: fotografie, jméno a příjmení, adresa, telefonní číslo a e-mail. Tyto údaje může mít ve stavu "neveřejné". Jsou však nutné pro rychlejší komunikaci s vybranými testerkami.

vybraná testerka | 06.09.2021

Velmi chutný chléb vhodný k přípravě lehké snídaně, nebo svačiny. S manželem jsem si na něj namazali Lučinu, vložili plátek dietní šunky, plátek chedaru a plátek rajčete. Tato skvělá svačina dokázala perfektně zasytit. Vynikající chuť si vychvaloval i manžel - a to už je co říct 😂. Rozhodně jsme ho neochutnali naposledy.

Nic

vybraná testerka | 06.09.2021

Proteinový toast je velice chutný. Chutná dobře i samotný, ale pokud se přidá šunka, sýr, vejce a k tomu čerstvá zeleninka, je vynikající. U dcerky mám problém dostat do ní dostatek bílkovin a vlákniny, tenhle chlebik ji chutná a zbastila ho jedna radost, tudíž za mě další plus. Takže pokud i Vaše dítko trpí tímto problémem, je tento chlebik skvělá volba, jak do něj vše potřebné dostat. Kromě toho zasytí a dodá potřebnou energii. Doporučuji všem.

Mohlo by být větší balení.

vybraná testerka | 06.09.2021

Proteinový toastový chléb od Penamu je vynikající. Ať už ho jíte jen tak nezapečený nebo připravený v toastovači. Naslano či nasladko.Chuť je překvapivě dobrá.Není tam žádná pachuť,jako u některých jiných proteinových chlebů.Urcitě budu kupovat.Rodině chutná a cena je také příznivá. Navíc má skvělý kulatý tvar!

V obchodech jsem na něho ještě nenarazila. Krátká doba trvanlivosti.Baleni by mohlo být i větší.

vybraná testerka | 05.09.2021

Chuťově vynikající! Úžasná je varianta s kuřecím prsíčkem, dresinkem a houbami. Opečená varianta mě nadchla s kozím sýrem, rukolou a rajčetem. V obou případech mě samozřejmě velmi zasytil. Vydrží velmi dlouho čerstvý! Budu určitě kupovat dál! Je zdravý a zasytí, protein je důležitý pro mé svaly a přes to všechno chutná výborně

Nic

vybraná testerka | 05.09.2021

Naprosto výborný, chutný toustík. Překvapila mě jeho chuť a složení. Chutná jak na způsob touastu i jen tak s máslem. Nejraději ho mám se sýrem, plátkem salátu či lučinou. Balení je ideální jak pro jednotlivce tak rodinu. Ideální způsob jak přejít na zdravější životní styl. Baví mě i kulatý tvar. Poradil si s ním i můj toustovač.

Zatím jsem neviděla v obchodě...

vybraná testerka | 05.09.2021

Vynikající tousty plné bílkovin. Skvělý pro kulturisty do diety i do objemu. Vhodný i pro lidi se zdravým životním stylem. Hodí se jako příloha k masu nebo zeleninovému salátu, ale i na přípravu sendvičů. Ideální jako náhrada bílého pečiva. Myslím, že i zarytí milovníci bílého pečiva mu přijdou na chuť.

Bylo by dobré zvětšit balení, je hned snědený 😔

vybraná testerka | 05.09.2021

Tento toustový chléb mě příjemně překvapil svou chutí, která je mírné nasládlá. Čekala jsem, že bude mít nějakou pachuť či bude "vonět" po proteinovém prášku, ale nepocítila jsem to. Chutnala jsem ho nejprve samotný, zkusila jsem ho i s míchaným vejcem. Ani jsem ho nestihla vyfotit. Poslední dva kousky jsem podstrčila svému příteli, který proteinové/zdravější věci spíše nejí, protože mu moc nechutnají. Světe div se, tento toust mu chutnal, i když by ho nemusel jíst každý den. Děkuji za další alternativu k běžnému pečivu.

V obchodě jsem ho ještě neviděla, tak doufám, že ho brzy někde objevím.

vybraná testerka | 05.09.2021

Hodně sportujeme a po návratu jsme vždycky pořádně vyhládlí. Proteinový toust rychle zasytí, příprava je jednoduchá a rychlá a hlavně hodně variabilní - dobrý je zapečený, obložený a mňamka i s máslem a džemem nebo marmeládou. Zapomněla jsem všechny varianty vyfotit, tak jen poslední kousky. Chutná, určitě ho zařadíme do jídelníčku.

Zatím jsem ho nikde v prodejně nepotkala, i když už týden usilovně pátrám.

vybraná testerka | 04.09.2021

Proteinový toust od Penamu se u nás setkal s absolutním úspěchem! Manžel se synem chodí 3x v týdnu do fitka a po cvičení je pro ně proteinový toust to pravé, taková nálož bílkovin jinde není! Dali si ho každý s velkou mísou salátu a byli fakt nadšení. Takže u nás se Penam proteinový toust bude kupovat minimálně 3 x do týdne!

Nikde v obchodech jsem na něj ještě nenarazila.

vybraná testerka | 04.09.2021

Skvělé toustíky. Až jsem byla překvapená, klasické toasty totiž nejsou nic moc. Hlavně nezapečené to nelze jíst. Tyto lze jíst i bez zapečení a chutnají skvělé. Zkoušela jsem se šunkou a sýrem i na sladkou verzi s nutelou a banánem a obojí perfektní. Jen by mohli být větší balení. Určitě si je zase koupím.

Malé balení 🙈

vybraná testerka | 03.09.2021

Měla jsem možnost vyzkoušet proteinový toust od Penamu. Toust byl mekučký a dobrý. Jenom měl menší pachuť, ale nebylo to nic šíleného, taky 100 lidi, 100 chutí. Zkoušela jsem ho normálně čerstvý a protože miluju tousty, tak jsem ho zkusila dát i do toustovače a obojí bylo super. Určitě doporučuji vyzkoušet.

Menší pachuť

vybraná testerka | 02.09.2021

Toustíky byli výborný,ale vůbec jsem je nestačila vyfotit a byli pryč 😀 Dělala jsem je totiž plněné, opečené a byla u nás návštěva tak se po nich jen zaprášilo.Výhodou je, že to všechny nasytilo na dýl a nedozadovali se dalších pochutin.Jen malá výtka, nemohli byste tento proteinový chléb dělat ve větším balení?

vybraná testerka | 02.09.2021

Tousty nám chutnali. Pro mě byla chuť trošku nasládlá, ale asi jsem si měla dát jinou náplň. Možná je to tím proteinem. Pokud použijete výraznější náplň, např. plísňový sýry typu Gorgonzola nebo výraznější salám, tak budou určitě velmi dobré. Bohužel jsem omezená pro chronický zánět žaludku. Ostatním členům rodiny chutnal. Pro obměnu jídelníčku si jej i ráda koupím.

Na mě trošku sladší chuť.

vybraná testerka | 02.09.2021

Proteinový chleba mě velmi překvapil. Neměl typickou proteinovou chuť a přesto měl v sobě vysoký obsah bílkovin, který ocení sportovec či člověk, který si hlídá hladinu bílkovin. Jedla jsem jej samostně či opečený k vajíčkům a nebo jako zapečný toust. Je křehký, stačí pár plátků a jste syti :) Mohu doporučit, sama jej budu kupovat, protože když si nehlídám bílkoviny tak hubnu a tento pomocník je super.

Ocenila bych i variantu se semínky. Ale třeba se chystá :)

vybraná testerka | 01.09.2021

měla jsem možnost otestovat tento chleba a mohu potvrdit že byl opravdu moc dobrý ,chutný a krásně vláčný i po několika dnech . Neobsahuje žádný cukr což je pro mě velmi důležité chutově je lahodný a také když jej opečete tak svoji chuť neztratí. Jediné co lze vytknout tak jeho velikost se mi zdála dosti malá

není co vytknout

vybraná testerka | 01.09.2021

Měla jsem možnost otestovat tento výrobek. Za mě jednoznačně skvělý produkt, který se na rozdíl od ostatních proteinových chlebíků, dá výborně opéct. Překvapil mě svojí křupavostí a lahodnou chutí. A jako bonus - žádné nafouklé břicho 🤩 Rozhodně doporučuji, sama už žádný jiný kupovat nebudu ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Prostě top 🤩

Žádné jsem nenašla

vybraná testerka | 01.09.2021

Proteinový toust chutná moc dobře, je krásně měkký a dobře se jí. Obsahuje vysoký podíl bílkovin a vlákniny, což oceňuji, jelikož chodím cvičit a snažím se stravovat zdravě. Má dobré složení, takže se dá jíst i večer. Jinak pečivo moc nejím. Balení je akorát tak velké. Chléb se dá jíst na mnoho způsobů.

Docela krátká trvanlivost, jen do 2.9.

vybraná testerka | 31.08.2021

Skvělé pečivo! Chutnalo mi, bylo vláčné i po několika dnech. Vyzkoušela jsem ráno s volským okem i jako suchou topinku v topinkovači se zeleninovým salátem a grilovaným sýrem večer, také se na něj velmi dobře roztírá sýr nebo máslo. Vždy zasytil a hodí se úplně ke všemu. Velikost balení je také tak akorát.

Žádné

vybraná testerka | 29.08.2021

Krásně zabalený a přišel naprosto v pořádku. Výborný vláčný chlebík. Skvělá chuť. Doslova tousťáček, který si přejete jít denně. Ocenila bych treba, kdyby existoval i seminkovy. Co se týče velikosti, ta mi trochu vadila... Malinký kulatý... To je velká slabina. Kdybych to měla shrnout... Asi by zalezelo na cene, zda bych si ho koupila ale tedy co se týče chuti byl vyborny!!!

Malinkatý. Ve tvaru kolečka, určitě bych ocenila větší balení a hlavně větší samotný chlebík

vybraná testerka | 28.08.2021

Proteinový chlebíček Penam nám moc chutnal. Je nadýchaný a čerstvý. Má vysoký obsah bílkovin a také vysoký obsah vlákniny, který prospěšný pro naše zdraví. Chlebík jsme jedli s pomazánkou a také s obyčejným máslem. Velikost balení je 240 g. I když je to toustový chléba, tousty jsem nedělala. Rozhodně bych ho doporučila.

Rychle se snědl.

vybraná testerka | 27.08.2021

Chléb nám moc chutnal. Přesně akorát silné plátky, jemná kůrka, měkká, příjemná konzistence. Příjemná chuť. Mnoho způsobů jak si na něm pochutnat. Manžel si dal horký se sýrem, my s dětmi studený s džemem či nutelou. Chutný a nutričně přínosný. Příznivé, zdraví prospěšné složení. Přiměřeně velké balení.

Nic

vybraná testerka | 27.08.2021

Celá rodina si na toustu pochutnala, mě chutnal nasladko s máslem a džemem a kluci si ho dali se šunkou a se sýrem. Má výbornou chuť a navíc je zdravý, výborný doporučuji vyzkoušet. Určitě by se dal i zapékat, ale to jsem nevyzkoušela, protože zmizel dříve než na to došlo. Ještě jsem ho u nás v obchodě neobjevila, ale určitě ho koupím.

žádné

vybraná testerka | 27.08.2021

Výborný a chutný chléb, bohatý ne proteiny. Moc jseme si na něm pochutnali. Určitě bych ho mohl doporučit všem, třeba jen jako svačinku, nebo i k něčemu dobrýmu. Zkoušeli jsme i jako topinky a je to úžasná chuť. I dětem moc chutnal a říkali, že by jsme mohli tento toustový chléb kupovat.😀😀😀😀😀😀😀

Snad by mohla byt trochu levnější cena v obchodech.

vybraná testerka | 26.08.2021

má skvělé vyvážené složený a dobrou chuť, skvěle se zapéká v sendvičovači, super kulatý tvar, zapletka sem si ho s lučinou šunkou a sýrem, krásně křupavý na povrchu. takhle to chutná moc dobře..

mohl by být měkčí, něco jako večerní chlebík, v obchodě bych si ho asi nekoupila a ani neplánuji si ho někdy znovu koupit

21.01.2024

proteinový toust fajn od Penamu dá se koupit všude možně

20.10.2023

Dobrý, chutný toustový chléb. Prospěšný svým složením, zasytí. Skvěle chutná na všechny způsoby. Praktické kulaté plátky. Měkký, vláčný. Za dobrou cenu .

11.10.2023

Tak tyto proteinové toasty se opravdu povedly. Přítel je miluje

29.08.2023

Spousta proteinů. Je to zdravější alternativa toustového chleba. Chutná mi.

žádné

28.02.2023

Usnadní práci, ušetří čas a ještě si jeden pochutná. Dobré, měkké toustíky, které si užijete studené i teplé, sladké i slané. Sympatická velikost i tvar. Chutné.

-

17.02.2023

Výborné tousty od penamu obohacené o proteinovou složku. Jemné, dobře ochucené těsto, užijete si se sladkou či slanou náplní, teplé i studené. Vynikající na svačinu, na cesty..

19.01.2023

Proteinový toust od Penamu je moc dobrý a jako jeden z mála chutných chlebů i zdraví.

24.12.2022

Je skvělý, má uzasnou chuť a zasytí, doporucuji ho

19.12.2022

Tento toast je skvělý, dobré k snídani, moc doporučuji

10.12.2022

super chuť, měkký, skvělý při dietě

Žádné jsem nenašla je výborný

20.11.2022

skvělá chut, výborný na přípravu zapečených toustů

06.11.2022

Proteinový toust je vhodný ke snídani i na cesty, vzhledem k tomu, že je hutnější, není po něm člověk hned hladový. Chléb je chutný. Za mě jeden z nejlepších proteinových chlebů.

Cena

04.11.2022

Naprosto výborný, chutný toust. jen mi příjde že je ho málo

27.10.2022

Tenhle tousťak nám doma moc chutná, doporučuji. Vydrží dlouho

Žádné

27.10.2022

Vynikající toastový chléb vhodný na snídani, svačinu i večeři.

20.10.2022

Tento toust je velice chutný a vláčný. Skvělá zdravá náhrada normálního toustu. Nezatěžuje střeva a nenadýmá.

16.03.2022

Skvělý toastový chléb. Chutná výborně. Toasty z nej jsou vynikající.

04.02.2022

Skvělé, nadýchané proteinové pečivo.

Jejich Dostupnost

05.01.2022

Toast je hezky nadýchaný a lehoučký a je dobrý namazaný jen tak, ale ještě lepší zapečený se sýrem a šunkou.

Žádné

19.12.2021

Dobrá chut, dlouho vydrží, hezké balení

Žádné jsme nenašli

09.12.2021

Musím říct, že tento proteinový toust mě velmi mile překvapil. Chutná mi jak neopečený, tak i z toustovače. Oceňuji i to, že balení vydrží poměrně dlouho měkké a vláčné a tak se nemusí pořád běhat do krámu pro pečivo, což teď s malým dítětem je pro mě poměrně podstatné ušetření času.

08.12.2021

Chuťovo je veľmi dobrý, len keby nebol krájaní možno by tak nezoschol rýchlo.

Malé balenie

06.12.2021

je prostě skvělý

ty snad žádné nejsou na tento výborný toust

24.11.2021

Tohle je mňamka. Má spoustu využití, složení je skvělé. Ideální na svačinu do školy nebo do práce či na večeři. Super s vejcem a slaninou.

20.11.2021

Proteinový toust překvapil. Má hutnější konzistenci než klasický a to nám vyhovuje navíc je i chutnější. Udělali jsme klasické zapečené tousty a ani se nerozpadl, nerozmočil, jako klasika Do teď jsme dělali tousty většinou z chleba, protože obyčejný toustový chléb nám nevyhovuje, ale tento je dobrý i neopečený na sendviče.

10.11.2021

Tento toust je velice dobrý a chutných.Delam z něj dcerám tousty na svačinu a vždy si ho velice chválí

žádné

08.11.2021

dobrý proteinový toust

na mě velice nezvyklá a nic neříkajíci chuť

28.10.2021

Moc mě baví cvičit, snažím se jíst zdravě, tak sjem moc ráda, že existuje proteinový chléb. Když jsme o něm uslyšela, tak jsem ho musela zkusit. A mě velmi chutná, nezklamal mě. Perfektní je s žervé nebo s lučinou.

nic

19.10.2021

Proteinový toust od Penamu mně chutnal. Je nadýchaný, čerstvý.

Vyšší cena.

13.10.2021

výborná alternativa pečiva pro sportovce. super chuť

11.10.2021

Super chleba. Vysoky obsah bilkovin. Vhodny pro sportovce u vydatnou svacinu. Skvely i zapeceny.

05.10.2021

Toust jsem měla možnost ochutnat a za mě super náhrada za pečivo.

03.10.2021

Skvělá chuť. Výborný ať už na snídani nebo na svačinu.

30.09.2021

velmi mě nadchla nejen jeho chut, ale také měkkost toastu. velmi mile mě překvapilo, že dokáže velmi dobře zasytit. Rozhodně jsem jej neochutnala naposledy

nic

25.09.2021

proteinovy toast od Penamu je skvela volba pro lidi co si drzi zdravy zivotni styl, chutove mezi nima klasicky toastem od penam neni moc velky takze chutove je velmi dobre vyvazeny

06.09.2021

Proteinový toast od Penam je za nás velmi dobrý. Vyzkoušeli jsme ho zapečený i čerstvý s pomazánkou a v obou případech velmi potěšil. Je chutný, měkký, má mírně odlišnou - ale moc dobrou chuť. Ideální pro sportovce i pro dietáře. Určitě jsme neměli naposled.

04.09.2021

Chuťově moc dobrý, ať už namazány a obložený nebo zapečený v toustovači

01.09.2021

Je ideální svačinou po tréninku. Bílkoviny musíme pravidelně doplňovat. Pokud si ho dáte v kombinaci s kvalitní šunkou nebo tvarohovou pomazánkou, dodáte tak tělu maximum bílkovin.

ne

28.08.2021

vypadá nádherné a i tak chutná.

nedá se odolat a musí se sníst.

27.08.2021

Tento toust od Penamu doporučuji vynikající pochoutka.

27.08.2021

ideální na rychlou svačinu , vydrží dlouhou dobu

Penam

27.08.2021

Ideální svačinka po tréninku a nejlépe s tvarohovou pomazánkou

Žádné zápory jsem nenašel.

24.08.2021

Tento toust má skvělé složení, je hodnotný a bohatý na důležité živiny a k tomu dobře chutná.

24.08.2021

Proteinový toust od penamu skvěle chutná a ráda ho jim..

Další hodnocení


Rozstřel testerek

Rozstřel testerek se vypíše kliknutím na tlačítko Zobrazit.

Zobrazit

Zdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Chyba

Pro propojení účtu nemáte vyplněny všechny potřebné údaje, doplňte je prosím v administraci profilu a proveďte propojení znovu.


Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden se v oblasti lásky a osobních vztahů mohou objevit nové příležitosti. Pokud jste nezadaní, hvězdy vám přejí setkání s někým, kdo vás velmi zaujme. Ti, kteří jsou ve vztahu, mohou očekávat posílení emocionální ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

13 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:47
2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
144 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat