TESTOVÁNÍ: Žitno-pšeničný TOUST od Penamu

03.03.2020 | Testování

Otestujte s námi novinku od Penamu – žitno-pšeničný TOUST! Díky vysokému podílu žitné celozrnné mouky a rozmanitosti jeho použití se stane zdravým pomocníkem při vašich kulinářských zážitcích. Hledáme 30 testerek, které se nebojí vstoupit do doby toustové!


Celkové hodnocení: 97%

Hodnocení: 58 testerek


Rituální chléb se používal jako oběť bohům již ve starověkém Řecku. Za podobu, kterou má teď, však pravděpodobně vděčíme Egypťanům, kteří ho prostřednictvím kvasinek nechali nakynout a dodali mu plnější tvary. Již v této době pšenici a ječmen milovala celá města. Byl tu však jeden problém. Když někdo tuhle dobrotu zapomněl v místě, kam na ni dosáhl pouštní žár, chleba ztvrdnul tak, že se nedal jíst. Potíž se však vždy dá proměnit ve výhodu.

Rychlovky pro všechny vytížené

Egypťany napadlo, že prodlouží dobu spotřeby jeho opékáním na horkých kamenech. Nápad se brzy ujal a tahle praxe získala na popularitě i v římské Říši. Slovo „toast“ (počeštěně toust) ve skutečnosti pochází z latinského „tostum“, což znamená „spálit“.

I když k prvnímu elektrickému toustovači vynalezenému v roce 1893 Skotem Alanem MacMastersem je to ještě kus cesty, původní poslání toastu zůstalo a zůstává zachováno. Současné oblíbenosti nahrává velmi snadná manipulace. Stačí nakrájené plátky chleba vložit do toustovače a za několik minut můžete snídat. A jak je to s aktuální nabídkou?

Správný výběr mouky rozhoduje

Bílý chléb byl kdysi považován za jídlo bohatého člověka, zatímco ten hnědý naopak patřil chudým. Dnes se s rostoucím zájmem o zdravou výživu zvyšuje poptávka spíš po pečivu žitném celozrnném, neboť žitná mouka má vysoký podíl vlákniny, proto je pro zažívání vhodnější. Blahodárně působí na činnost střev a zabraňuje zácpě, proto ji upřednostňují nejen lidé zabývající se zdravějším životním stylem. V souvislosti s tím lze předpokládat, že již teď je další inovativní toust z Pekárny Zelená louka trefou do černého. V čem se od ostatních liší?

Snídaně, večeře i svačina. Jak multifunkční!

Je unikátní vysokým podílem žitné celozrnné mouky a technologií výroby. Byl vyroben podle Cechovní normy a doporučuje jej i pan Ing. Ivan Mach, CSc., zakladatel Aliance výživových poradců ČR.  Stejně jako ostatní tousty nepotřebuje, a to díky ultra čisté výrobě, zbytečnou chemii, neboť obsahuje především kvalitní vitální kvas, slunečnicová semínka a bílkoviny. Již sám o sobě chutná skvěle, ale když se obklopí dalšími lahodnými potravinami, není pochyb o tom, že začíná doba toustová. Jak a čím i vy můžete slušně a kvalitně nakrmit svoji rodinu? Zkuste třeba pizza toasty!

Občerstvení s italským nádechem

Na 8 porcí si připravte 100 g rajčatového protlaku, 8 mini mozzarell, 3 lžičky kukuřice, 8 plátků šunky nejvyšší jakosti, 2 lžičky sušeného oregana, 8 černých oliv, 8 plátků Penam žitno-pšeničného toustu, hrst lístků bazalky a sůl na dochucení.

Plech vyložte pečicím papírem. Troubu předehřejte na 180 °C. Na plech vyskládejte plátky chleba, potřete je tenkou vrstvou rajčatového protlaku, osolte a posypte oreganem. Každý plátek ozdobte šunkou, natrhanou mini mozzarellou, několika zrníčky kukuřice, nakrájeným cherry rajčátkem a černou olivou. Dejte na 5–10 minut zapéct do trouby. Poté nechte chvilku vychladnout a dozdobte čerstvou bazalkou.

Cena: 32,90 Kč

Více informací najdete na www.penam.czRozstřel testerek

Vasti1 29.08.2020

děti mají nejraději tousty s domácím kečupem, já s "dračími tousty" a sýrem

tygrik 16.03.2020

Tousty připravujeme hodně často. K snídani, svačině nebo večeři, s sebou na výlety apod. Zkoušeli jsme už i na sladko, ale na slano vedou. Také jsme konečně sehnali perfektní toustovač s vyjímatelnými pečícími plochami, takže i mytí je velice snadné.;-)

bessyb 16.03.2020

Miluji toasty, zejména sladké. V létě dělám pokusy při výrobě marmelád- teď zrovna mám černý rybíz+ostružina+máta, v zimě potom toasty každý den, když koupím toastový chléb.;-)

bessyb 16.03.2020

Miluji toasty, zejména sladké. V létě dělám pokusy při výrobě marmelád- teď zrovna mám černý rybíz+ostružina+máta, v zimě potom toasty každý den, když koupím toastový chléb.;-)

claudiavas89 16.03.2020

nie zavisla ale z casu na cas si urobim zapekane

velinka 16.03.2020

Toustíky jsou každodenní pochoutka, snídaně i svačinky.

majka66 16.03.2020

;-)Čauky, u nás musí být toustový chléb stále po ruce. Hlavně syn si ho dělá každé ráno nebo večer. Je to rychlá příprava jídla když není moc času. Velice rádi bychom ho otestovali.;-)

Andy-1980. 16.03.2020

U nás doma jsme na toustech závislý, děláme je velmi často, skoro denně, hlavně na snídani a večeře dětem. Většinou používáme světlý toustový chléb, a proto bych velmi ráda vyzkoušela s dětmi i tuto novinku a zároveň zdravější variantu toustů. ;-)

klokan81 15.03.2020

Ráda otestuji tento chléb, protože u nás ujíždíme na tousty, hlavně naše děti, které je nosí na svačinu a milují je se šunkou s sýrem.

Mishi 15.03.2020

<3<3Snažím se omezovat pečivo, kupuji převážně žitné, žitný toustík je pro mě top<3

Amandil 15.03.2020

U nás máme tousty snad každý den! Zapečené, z topinkovače, v troubě. Na sto způsobů. Závislý bude asi hlavně náš tatínek.

simpik 15.03.2020

Závislá snad nejsem, ale ráda si udělám malou svačinku, nebo je to dobrá večeře.

mirinka 15.03.2020

Závislá vyloženě nejsem, ale tousty máme doma moc rádi a připravujeme je docela často.

Jamca 15.03.2020

Máme toasty moc rádi, děláme je skoro každý týden a je to jedna z mála večeří, kterou umí připravit i náš tatínek:). Pokud nestíhám v práci zajít na oběd, tak si udělám sem tam toasty i s sebou do práce.

Marie5 15.03.2020

Ráda otestuji tento chléb, protože tousty jsou naše oblíbené jídlo.

Anamor73 15.03.2020

Tousty má ráda celá naše rodina. Naučil se je i náš tatínek. 😀 Jsou rychle hotové, děláme je na spoustu způsobů. Jíme je teplé i studené. Ňam 🥪🥪🥪🥪

Blankako 15.03.2020

Tousty snídáme skoro každý víkend. Je to jediné jídlo, které mě s láskou připravuje manžel jako snídani do postele...Tvrdí, že na tousty je mistr a umí je nejlíp a má pravdu, protože je mám moc ráda, a nikdy je neodmítnu.

oppitmic 15.03.2020

Toasty si dávám téměř každé ráno k snídani. *5*

Seboosis 15.03.2020

VZhledem k tomu, ze se snazim z jidelnicku vyradit mouku a nezdrave cukry, tak toustovy chleb jako takovy omezujeme. Takze bych rada zkusila jeho zdravejsi verzi a udelala si tousty rano k vajickum nebo super svacinu do prace a skoly.

matali 15.03.2020

Náme rádi toasty,zapíkáme docela často tak čtyřikrát tífně třeba i bagetky,je to dobrá snídaně a ráda bych vyzkoušela i něco nového :-).

Zdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pověstná houževnatost vám málokdy dovolí sejít z cesty, kterou jste sami pro sebe vymysleli a jíž jste odhodláni se držet. Jenže tento týden se vám takováto strategie nemusí právě vyplatit... Vaše okolí vás spíš bude mít tendenci vnímat jako tvrdohlavého člověka, který není přístupný argumentům či názorům jiných. Sami víte, že tak to není, ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

4 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
4 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
4 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat