5 důvodů, proč mít přátele!

06.05.2016 | Vztahy

Že jsou přátelé důležitou „složkou“ našeho života, víme už od dětství. Ovšem teď nám to potvrdili i slovutní vědci!

A co že vyplynulo z jejich studií?

1. Díky přátelům jsme šťastnější

Jestliže strávíme den ve společnosti přátel, potýkáme se s mnohem menším množstvím negativních emocí. To vyplynulo z amerického výzkumu provedeného na 900 dobrovolnících. Našimi slovy – je nám prostě lépe na duši, když si vyrazíme s kamarádkami/kamarády.

2. Díky přátelům jsme úspěšnější

Jak se pozná, že budete ve třiceti úspěšní? Dle jedné studie podle toho, kolik přátel a jak kvalitních přátelství máte, když je vám dvacet.

3. Díky přátelům tolik netrpíme úzkostmi

Na tohle nejspíš nepotřebujeme vědecké práce, ale je to potvrzeno: když máte blízké přátele, na něž se můžete spolehnout v těžkých chvílích, netrpíte tak často úzkostmi.

4. Díky přátelům jste empatičtější

Tak jako oni pomáhají vám, i vy jste ochotní pomáhat. A to nejen svým přátelům, ale obecně svému okolí. Zkrátka z vás přátelé dělají lepšího člověka.

5. Díky přátelům umíte lépe „číst“ lidi

Přátelé představují lidi z nejrůznějších skupin (sociálních, ekonomických...), a tak díky nim poznáváte nejrůznější povahy. A také lidem lépe rozumíte. Mimochodem, podle jednoho výzkumu díky tomu snáz odhalíte, pokud vám někdo lže (zkrátka jste mistrem ve „čtení“ lidí).Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden se v oblasti lásky a osobních vztahů mohou objevit nové příležitosti. Pokud jste nezadaní, hvězdy vám přejí setkání s někým, kdo vás velmi zaujme. Ti, kteří jsou ve vztahu, mohou očekávat posílení emocionální ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

21 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:49
35 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:09
5 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat