Muži často podvádějí, protože se cítí nepochopeni

17.04.2018 | Vztahy

Všechno nasvědčuje tomu, že se našel nový hlavní důvod, proč jsou pánové nevěrní. Prý je to kvůli tomu, že doma postrádají pochopení a hřejivá slova chvály! Vážně si za zálety našich manželů a partnerů můžeme vlastně samy?

Nevěra vždy byla, je a bude neodmyslitelnou součástí lidské existence. Bohužel. Ostatně, potvrzují to nejen životní příběhy, o kterých slýcháváme ze všech stran, ale také statistiky. Z nich jednoznačně vyplývá, že v dnešní době podvádí zhruba 50 % mužů a 30 % žen. Co každého druhého chlapa vede k tomu, aby si našel milenku? Tak to byste asi neuhodla…

Ty mě nechápeš, tak jdu jinam!

Americký vztahový poradce M. Gary Neuman, který je zároveň autorem knihy s příznačným názvem Pravda o podvádění, se domnívá, že hlavním důvodem, proč si muž „pořídí“ mimomanželský poměr, není nedostatek domácí intimity, ale emoční odpojení od své partnerky. Většina hříšných „zahýbačů“ má totiž pocit, že je jejich právoplatná polovička nechápe a co hůř – vůbec nedoceňuje, jak by si zasloužili.

Přesně tohle podle výše jmenovaného odborníka přiměje představitele silnějšího pohlaví, aby se nechali utěšit a pochopitelně také patřičně ocenit, v náruči jiné ženy. A teď se nabízí otázka – je to jen ubohá výmluva, která má diplomaticky omluvit nevěru? Nebo by si vážně měly dámy sáhnout do svědomí a prokázat doma alespoň snahu o tolik vytoužené pochopení? Dle názoru další specialistky zřejmě obojí.

Nasazení parohů místo komunikace

„Spousta párů má problémy jak s komunikací, tak s intimitou. Hodně mužů si pak myslí, že je snadnější podvádět. Tedy místo toho, aby mluvili o svých problémech a snažili se z nich najít nějaké východisko. Hodně jich má také vsugerováno, že projevování emocí a stížností je známkou slabosti. Jenže ženy neumějí číst myšlenky, aby odhalily, co si jejich partneři myslí. A většina z nich se o to ani nesnaží, protože má spoustu starostí s dětmi a chodem domácnosti. Je to začarovaný kruh,“ uzavírá tohle téma americká vztahová terapeutka a sexuoložka Emily Morse. Zamyslet by se asi měla obě pohlaví…Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Berani, v osmém týdnu roku 2024 oceníte sílu a hodnotu týmového ducha. Ať už ve vašem profesním životě nebo ve vašem osobním životě, úspěch přijde díky spolupráci s ostatními. V práci hledejte spolupráci s kolegy a nezapomeňte oceňovat... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

7 Příspěvků
Poslední příspěvek 19:06
53 Příspěvků
Poslední příspěvek 19:04

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat