Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Partner, nebo mobil. Telefony opravdu zabíjejí naše milostné vztahy

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

10. 5. 2018 | Vztahy

Máte chytrý mobil? A váš partner taky? Vaše odpověď bude s největší pravděpodobností kladná, protože 21. století těmto přístrojům prostě přeje. Jenže co když je právě smartphone největším milostným jablkem sváru, které nebezpečně nahrává rozchodům?

Žijeme v době, ve které jsou mobilní telefony neodmyslitelnou součástí našeho života. Je to ale dobrá zpráva? Spadněte na zem. Ačkoli nám tato zařízení dokážou v mnoha situacích pomoci, škodit umějí také. Tedy hlavně v případě, že jde o partnerské štěstí! Opravdu se smartphone s harmonickým vztahem naprosto vylučuje?

Výkřik techniky jako nepřítel lásky

Američtí vědci působící na texaské Baylorské univerzitě si troufají tvrdit, že používání mobilů přímo ovlivňuje fungování svazku. Na jakém základě odborníci volí tak silná slova? Naznačují to poznatky jejich studie publikované v časopise Computers in Human Behavior Journal, do které bylo zahrnuto několik stovek párů. Při analýze nashromážděných dat totiž vyšlo najevo, že drtivá většina respondentů přiznala, že kvůli telefonům jim doma jaksi vázne komunikace. Co vázne, úplně tam chybí!

Nehraj ty hry pořád. Mluv se mnou!

Když byli adepti požádáni, aby upřímně zhodnotili spokojenost ve vztahu, potažmo s partnerem, hodně jich uvedlo, že jejich drahá polovička věnuje větší pozornost velkému displeji, než jim samotným. To pochopitelně nahrává konfliktům, během nichž vzduchem létají výčitky i nadávky. Proč si dnes lidé přestávají mezi sebou povídat? A kdy jsme vlastně schopnost naslouchat vyměnili za připojení k internetu a „lajkování“ na sociálních sítích? Zřejmě ve chvíli, kdy jsme do svého aparátu poprvé strčili sim kartu.

Čím více využíváte "dotykáč", tím jste závislejší

„Zdá se, že čím dál více uživatelů má s častým používáním mobilních telefonů silnější a pevnější psychologickou vazbu na ono zařízení, která skutečně může způsobit vážné problémy v mezilidských vztazích,“ vysvětluje Matthew Lapierre, americký profesor komunikace na univerzitě v Arizoně, jež se tímto tématem dlouhodobě zabývá. S tímto expertem souhlasí i další odbornice, která iluzi o výkřikách moderní techniky ztratila už dávno.

Kdo je on-line, ten nemá sex

„Chytré telefony i počítače zasahují do intimity jako nic jiného. Jsou tím posledním, s čím se páry před spaním loučí, i tím prvním, s kým vstávají. To narušuje společně trávený čas a snižuje milostnou aktivitu. Také to nesmírně ohrožuje fungování samotného vztahu,“ vysvětluje newyorská sexuoložka Amy Levine. Jak tomu předejít? To je přece jasné – přestaňte „viset“ na mobilu a pořádně si s tím svým popovídejte. Osobní komunikace je prostě základ! Alespoň tedy podle manželských koučů a poradců…

Vztah nekuřáka s kuřákem je o trpělivosti

Masová roláda

Masová roláda

11 hlasů
3h a 5min 1398 kJ 180 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Filé zapečené s pórkem

10 hlasů
45min 461kJ 140 Kč

Zdravá ryba se zdravou zeleninou - skvělá kombinace.

Krůtí kostky s kukuřicí

11 hlasů
60min 286kJ 180 Kč

dušené krůtí maso s chilli papričkou

Poradny

Končí mi nemocenská, jsem bez peněz, co mám dělat?

Dobrý den,podpůrčí doba při nemocenské je omezena na 380 kalendářních dní. Jestliže jste tuto dob... Více

Manžel mi odmítá vyplatit peníze z pojistky, co dělat?

Dobrý den, Lociko,Váš dotaz je spíše právního charakteru než ze sociální oblasti, přesto se pokus... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více