Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Partner, nebo mobil. Telefony opravdu zabíjejí naše milostné vztahy

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

10. 5. 2018 | Vztahy

Máte chytrý mobil? A váš partner taky? Vaše odpověď bude s největší pravděpodobností kladná, protože 21. století těmto přístrojům prostě přeje. Jenže co když je právě smartphone největším milostným jablkem sváru, které nebezpečně nahrává rozchodům?

Žijeme v době, ve které jsou mobilní telefony neodmyslitelnou součástí našeho života. Je to ale dobrá zpráva? Spadněte na zem. Ačkoli nám tato zařízení dokážou v mnoha situacích pomoci, škodit umějí také. Tedy hlavně v případě, že jde o partnerské štěstí! Opravdu se smartphone s harmonickým vztahem naprosto vylučuje?

Výkřik techniky jako nepřítel lásky

Američtí vědci působící na texaské Baylorské univerzitě si troufají tvrdit, že používání mobilů přímo ovlivňuje fungování svazku. Na jakém základě odborníci volí tak silná slova? Naznačují to poznatky jejich studie publikované v časopise Computers in Human Behavior Journal, do které bylo zahrnuto několik stovek párů. Při analýze nashromážděných dat totiž vyšlo najevo, že drtivá většina respondentů přiznala, že kvůli telefonům jim doma jaksi vázne komunikace. Co vázne, úplně tam chybí!

Nehraj ty hry pořád. Mluv se mnou!

Když byli adepti požádáni, aby upřímně zhodnotili spokojenost ve vztahu, potažmo s partnerem, hodně jich uvedlo, že jejich drahá polovička věnuje větší pozornost velkému displeji, než jim samotným. To pochopitelně nahrává konfliktům, během nichž vzduchem létají výčitky i nadávky. Proč si dnes lidé přestávají mezi sebou povídat? A kdy jsme vlastně schopnost naslouchat vyměnili za připojení k internetu a „lajkování“ na sociálních sítích? Zřejmě ve chvíli, kdy jsme do svého aparátu poprvé strčili sim kartu.

Čím více využíváte "dotykáč", tím jste závislejší

„Zdá se, že čím dál více uživatelů má s častým používáním mobilních telefonů silnější a pevnější psychologickou vazbu na ono zařízení, která skutečně může způsobit vážné problémy v mezilidských vztazích,“ vysvětluje Matthew Lapierre, americký profesor komunikace na univerzitě v Arizoně, jež se tímto tématem dlouhodobě zabývá. S tímto expertem souhlasí i další odbornice, která iluzi o výkřikách moderní techniky ztratila už dávno.

Kdo je on-line, ten nemá sex

„Chytré telefony i počítače zasahují do intimity jako nic jiného. Jsou tím posledním, s čím se páry před spaním loučí, i tím prvním, s kým vstávají. To narušuje společně trávený čas a snižuje milostnou aktivitu. Také to nesmírně ohrožuje fungování samotného vztahu,“ vysvětluje newyorská sexuoložka Amy Levine. Jak tomu předejít? To je přece jasné – přestaňte „viset“ na mobilu a pořádně si s tím svým popovídejte. Osobní komunikace je prostě základ! Alespoň tedy podle manželských koučů a poradců…

Leden je nejčastější měsíc rozvodů

Kuřecí s mandlovou omáčkou

Kuřecí s mandlovou omáčkou

7 hlasů
45min 864 kJ 145 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Špagety s hráškem

13 hlasů
40min 753kJ 70 Kč

Rychlý recept na jednoduchý oběd.

Zapečené brambory s matjesy

10 hlasů
1h a 10min 425kJ 95 Kč

Brambory pro milovníky sleďů - matjesů.

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pozvání na schůzku vám udělá opravdu velkou radost. Přesto se na malou chvilku neubráníte panice a strachu. Byla by však obrovská škoda, abyste zahodili svoji šanci kvůli nedostatku sebevědomí. Hoďte obavy za hlavu a zkuste si rande jednoduše užívat.

Více