Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Příčiny nevěry, na které si dát pozor. Souvisí se stárnutím a penězi

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

11.01.2019 | Vztahy

Kdekdo si myslí, že podvádění je smutnou vizitkou chybějící vášně a kolabující intimity. Vidíte to podobně? Pak vás asi nemile překvapí, že do cizí postele mohou zadaného „poslat“ i jeho blížící se narozeniny nebo rodinný rozpočet!

Nevěra vždy byla, je, a s největší pravděpodobností také bude součástí lidských osudů. Jenže proč se k ní uchyluje stále více hříšníků, jak uvádějí nelichotivé statistiky? S odpovědí na tuto otázku přichází experti, kteří se domnívají, že pro mimomanželské poměry jsou živnou půdou hlavně některé aspekty. Před čím se mít na pozoru?

Nedostatek pochopení jako předzvěst katastrofy

M. Gary Neuman, což je americký vztahový poradce a zároveň autor úspěšné knihy s příznačným názvem „Pravda o podvádění“, je toho názoru, že nejčastějším důvodem k porušení slibu věrnosti je hluboká empatická propast. Jak to chápat? Převážná většina „zahýbačů“ má prý pocit, že je jejich partner nechápe, nedoceňuje a nepodporuje, proto chybějící dávku pochopení hledají v jiné náruči. Tedy alespoň podle zmíněného specialisty, který na základě své dlouholeté praxe jistě ví, o čem mluví. A co vy, soucítíte dostatečně s tím svým? Raději o tom dostatečně přemýšlejte dřív, než bude pozdě.

Kulatiny za rohem? Rizikové období

Ačkoli je to asi k nevíře, i datum narození může dramaticky zasáhnout do rozvodových „černých listin“. Jistý výzkum uskutečněný internetovou seznamkou, jejímž prostřednictvím zadaní hledají povyražení, totiž odhalil, že téměř každému čtvrtému nevěrníkovi věk končí magickým číslem devět. Autoři onoho průzkumu ve stínu těchto událostí tedy zaujali jasné stanovisko. Podle nich jedinci, kteří jsou na pokraji kulatin, značně tíhnou k zakázanému erotickému dobrodružství. A co hůř, je to potvrzené i z jiného zdroje…

„Blížící se životní milník mnohdy působí stresujícím dojmem a vyvíjí velký tlak. Navázání utajeného milostného svazku je pro mnohé vítanou možností i způsobem, jak si stárnutí přestat připouštět,“ vysvětluje další odbornice, tentokrát americká manželská terapeutka Rachel Needle.

Na penězích záleží. Vždycky a všude

Také lidé, kteří žijí v jedné domácnosti s výdělečně nečinným partnerem, by měli být dvakrát obezřetní. Přesně takové doporučení plyne ze studie uveřejněné v časopise American Sociological Review. Situaci dokonale objasňuje americká psycholožka a vztahová poradkyně Kristin Zeising, která se na ní podílela.

„Fakt, že člověk momentálně nevydělává, může být hodně frustrující. S takovou nerovnováhou ve svazku i peněžence se každý snaží vyrovnat po svém, tedy klidně i podváděním. Jako únik z reality to ale nikdy nefunguje dlouho,“ připouští jmenovaná expertka.

Šťastný životní partner je zárukou na dlouhý život

Bramborové krokety

Bramborové krokety

9 hlasů
60min 1143 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Tuňákové koule

14 hlasů
25min 717kJ 72 Kč

Tuňák je vhodný nejen na pomazánku. Zkuste tento recep...

Hrušková polévka

17 hlasů
50min 255kJ 80 Kč

Lahodná a nízkotučná polévka.

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více