Příčiny nevěry, na které si dát pozor. Souvisí se stárnutím a penězi

11. 1. 2019 | Vztahy

Kdekdo si myslí, že podvádění je smutnou vizitkou chybějící vášně a kolabující intimity. Vidíte to podobně? Pak vás asi nemile překvapí, že do cizí postele mohou zadaného „poslat“ i jeho blížící se narozeniny nebo rodinný rozpočet!

Nevěra vždy byla, je, a s největší pravděpodobností také bude součástí lidských osudů. Jenže proč se k ní uchyluje stále více hříšníků, jak uvádějí nelichotivé statistiky? S odpovědí na tuto otázku přichází experti, kteří se domnívají, že pro mimomanželské poměry jsou živnou půdou hlavně některé aspekty. Před čím se mít na pozoru?

Nedostatek pochopení jako předzvěst katastrofy

M. Gary Neuman, což je americký vztahový poradce a zároveň autor úspěšné knihy s příznačným názvem „Pravda o podvádění“, je toho názoru, že nejčastějším důvodem k porušení slibu věrnosti je hluboká empatická propast. Jak to chápat? Převážná většina „zahýbačů“ má prý pocit, že je jejich partner nechápe, nedoceňuje a nepodporuje, proto chybějící dávku pochopení hledají v jiné náruči. Tedy alespoň podle zmíněného specialisty, který na základě své dlouholeté praxe jistě ví, o čem mluví. A co vy, soucítíte dostatečně s tím svým? Raději o tom dostatečně přemýšlejte dřív, než bude pozdě.

Kulatiny za rohem? Rizikové období

Ačkoli je to asi k nevíře, i datum narození může dramaticky zasáhnout do rozvodových „černých listin“. Jistý výzkum uskutečněný internetovou seznamkou, jejímž prostřednictvím zadaní hledají povyražení, totiž odhalil, že téměř každému čtvrtému nevěrníkovi věk končí magickým číslem devět. Autoři onoho průzkumu ve stínu těchto událostí tedy zaujali jasné stanovisko. Podle nich jedinci, kteří jsou na pokraji kulatin, značně tíhnou k zakázanému erotickému dobrodružství. A co hůř, je to potvrzené i z jiného zdroje…

„Blížící se životní milník mnohdy působí stresujícím dojmem a vyvíjí velký tlak. Navázání utajeného milostného svazku je pro mnohé vítanou možností i způsobem, jak si stárnutí přestat připouštět,“ vysvětluje další odbornice, tentokrát americká manželská terapeutka Rachel Needle.

Na penězích záleží. Vždycky a všude

Také lidé, kteří žijí v jedné domácnosti s výdělečně nečinným partnerem, by měli být dvakrát obezřetní. Přesně takové doporučení plyne ze studie uveřejněné v časopise American Sociological Review. Situaci dokonale objasňuje americká psycholožka a vztahová poradkyně Kristin Zeising, která se na ní podílela.

„Fakt, že člověk momentálně nevydělává, může být hodně frustrující. S takovou nerovnováhou ve svazku i peněžence se každý snaží vyrovnat po svém, tedy klidně i podváděním. Jako únik z reality to ale nikdy nefunguje dlouho,“ připouští jmenovaná expertka.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Ačkoli všichni okolo vás začínají propadat předvánoční panice a shonu, vy tento týden nedostanete příležitost, abyste se do této nálady ponořili. Největší nároky na váš čas i vaše myšlenky si totiž bude činit vaše práce. Stojí před vámi úkol, s jehož řešením si sice víte rady, ale stále bojujete s nejistotou, zda vámi zvolené řešení odpovídá pře... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

9 Příspěvků
Poslední příspěvek 9:01
224 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
79 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat