Hádku s partnerem ustojíte lépe s plným žaludkem

14.05.2021 | Vztahy

Hádáte se s partnerem a často bez zdárného konce nebo výsledku? Z maličkostí se často vyvine velká hádka? Problém v komunikaci je někdy zásadní. Roli přitom vždy hraje vhodné načasování. A co s tím vším má společného prázdný žaludek?

Pro partnerskou debatu je důležité vybrat si správný čas a místo. Myslete i na ostatní členy rodiny, zvlášť děti. Zvolte dobu, kdy budete mít oba dost časového prostoru a dokonce i plný žaludek. Hlad nebo jiný diskomfort partnerským rozmluvám rozhodně nepřispívá! A jaká další pravidla byste měli ctít?

Naslouchání bez násilí

Správné jednání v duchu úcty vám zajistí naslouchání. Nepřerušujte partnera v komunikaci, a jestliže předloží pádný důvod, akceptujte ho, uznejte svou chybu. Nepoužívejte násilí. Partnera nikdy fyzicky neohrožujte, a to platí i o házení předmětů. Pokud vás partner fyzicky napadá, zvažte, zda vztah neukončit.

Statistiky odhalují, že pokud se v domácnosti vyskytuje hrubá síla, bude se tak dít opakovaně. Obecně vždy myslete na to, že v podstatě nezáleží na tom, co řeknete, ale jakým způsobem. Nenechte se vyvést z míry, a jestliže se dostáváte do varu, vzdalte se na bezpečnou vzdálenost a pokuste se uklidnit. Stojíte-li tváří v tvář a podmínky pro hádku jsou ideální, dívejte se směrem kupředu!

Pohled do budoucna a uznání

Soustřeďte se na budoucnost, nikoli minulost. Ta totiž vyvolává osobní urážky, rozpaky, frustraci či strach, kdežto zájem o budoucnost přináší řešení problémů. Na situaci se dívejte i očima partnera, představte si problém z druhé strany. Uznejte partnerovy dobré stránky, respektujte ho. „Vím, že celý den tvrdě pracuješ a jsi z toho velmi unavený, ale vadí mi, když mi to každý den připomínáš.“ Také dávejte velký pozor na to, co je skutečným předmětem diskuse.

Když hádka vznikne kvůli maličkosti, popřemýšlejte, zda ona drobnost nepoukazuje na závažnou skutečnost. Může zrcadlit, že nejste dostatečně respektováni, nebo že cítíte z partnera snahu vás ovládat. Všechno jste si v dobrém vyříkali? Perfektní, můžete se posunout o krok dál.

Smíření

Uvědomte si, že váš vztah je důležitější než nějaká nepodstatná maličkost, jako jsou například pohozené ponožky nebo nevyždímaný hadr ve dřezu. Buďte chápaví a odpouštějte. Nikdo není dokonalý, tudíž nevyžadujte stoprocentní fungování ani u svého protějšku. Neotálejte s případnou omluvou, jedině tak váš partner ucítí, že vám na něm záleží. A na závěr buďte pozitivní, po vzájemné výměně názorů dbejte na to, aby z toho vzešlo něco dobrého. Vzájemnou dohodu pak ale musíte dodržet.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nemůžete se dočkat slíbeného překvapení? V tomto případě platí, že trpělivost růže přináší. Snažte se proto zachovat chladnou hlavu. Šťouráním byste se mohli zbytečně připravit o zážitek! Raději se proto soustřeďte na povinnosti. Nebojte, dočkáte se! Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
90 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat