Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nadměrné pití alkoholu je prý u mužů sexy, protože je projevem síly a zdraví

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

15.10.2019 | Vztahy

Evoluční psychologové z USA přišli na kloub tomu, proč se muži v kolektivu svého pohlaví tak rádi opíjejí a proč přitlačí na pilu pokaždé, když je navíc sledují ženy. Alkohol je totiž těžký jed, jehož účinky jsou většině dospělých známé. Od lehké euforie po jednom drinku po těžkou paralýzu a nevolnost po několika panácích. Právě proto muž, který dokáže do sebe naházet litry piv, vína či tucet panáků představuje velmi odolného jedince. Když je navíc fyzicky sexy, dává tím ženě najevo, že je velmi silný a zdravý. A je pro ni neodolatelný.

Pakliže je to žena reagující na jednoduché evoluční principy přitažlivosti a nezapojí do zhodnocení atraktivity takového jedince také rozumovou stránku, která jí napoví, že nadměrné pití alkoholu je extrémně nezdravé. A že muži holdující tomuto typu zábavy jsou také častěji promiskuitní, nejsou to zrovna myslitelé a chovají se nezodpovědně vůči svému zdraví.

Ženy se sklenkou v ruce

Nicméně tým evolučních psychologů z Pennsylvania State University a University of Buffalo prokázal, že nadměrné pití alkoholu je projevem síly, zdraví a mužnosti. Což je také důvod, proč litry piva a tucty panáků do sebe lijící žena působí na muže tak neatraktivně. Stává se z ní totiž muž. To znamená dámy, že s alkoholem ve společnosti buďte střídmé.

Více kohoutů na jednom smetišti

Takže čím více je v kolektivu přítomno atraktivních mužů, tím více mají tito muži tendenci konzumovat nadměrné množství alkoholu. Ale na ženy to působí naopak. Čím více mají kolem sebe konkurentek a čím více je přítomno sexy mužů, tím méně alkohol konzumují. Chtějí být totiž pro muže atraktivní, což znamená nepít moc.

„Vyšší počet atraktivních mužů souvisí s vyšší mírou konzumace alkoholu u mužů, ale s nižší mírou konzumace alkoholu u žen,“ tvrdí autoři, jejichž studii publikoval odborný časopis Evolutionary Psychology.

Alkol, tetování a jizvy jako symbol přitažlivosti

Nadměrná konzumace alkoholu je ale symbol zdatnosti muže s negativními důsledky. Muž totiž dokazuje svou genetickou hodnotu pro plození potomků konzumací jedu, který vážně poškozuje jeho zdraví. Nicméně vychází z evoluční teorie zranění jako symbolu maskulinity. Je dokázáno, že muži s jizvami, tetováním a jinými symboly fyzického utrpení jsou sexuálně mnohem přitažlivější. Zatímco u žen platí opak.

Narcisové jsou sice nesnesitelní lidé, ale oni sami jsou ...

Treska s celerem a pórkem

Treska s celerem a pórkem

7 hlasů
35min 342 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Telecí řízek s mozzarellou

13 hlasů
50min 999kJ 110 Kč

Telecí řízek dušený v rajčatové omáčce.

Grilovaná jehněčí kýta

11 hlasů
12h a 20min 475kJ 199 Kč

Grilované jehněčí maso se zeleninou.

Poradny

Ovlivní nemocenská výši peněžité pomoci v mateřství?

Dobrý den,na mateřskou dovolenou nastuujete v období od počátku 8. do počátku 6. týdne před stano... Více

Jak posuzuje ÚP při žádosti o dávky příjmy na účtu?

Dobrý den,při žádosti o dávky pomoci v hmotné nouzi je zapotřebí doložit prohlášení o celkových m... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více