Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Chcete zlepšit váš vztah. Nebuďte pět dní v měsíci doma

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

05.12.2019 | Vztahy

Někteří lidé si nedokážou představit, že by trávili několik dní v týdnu kvůli zaměstnání mimo domov. Jsou však dvojice, jimž takové občasné útěky z domova prospívají. Musejí mít ale zdravou míru. Podle nového průzkumu je tou ideální zhruba pět dní za měsíc.

Z průzkumu společnosti Travelodge, která vyzpovídala dva tisíce svých klientů, vyplývá, že čtyři z deseti lidí pracujících několik dní v měsíci mimo domov, jsou extrémně spokojení se svým vztahem. Mezi těmi, kteří ale netráví mimo domov ani jeden den v měsíci, byly extrémně spokojené tři osoby z deseti.

Nic se nemá přehánět

Autoři průzkumu tvrdí, že trávit čas mimo domov má své limity. Optimální je pětkrát do měsíce. Pokud je to víc, hrozí, spokojenost výrazně klesá. A to proto, že hrozí odcizení partnerů. Zatímco v míře pěti dnů za měsíc se dostavují pozitivní účinky odloučení.

Odloučení, které prospívá

Odloučení na pár dní může vztahu jen prospět. Podle psychologů to může být tím, že si tito lidé uvědomí, jak moc jim milovaný chybí a jak rádi s ním jsou. Což vnáší více vášně do vztahu po návratu domů. Další výhodou můžou být oddělená lůžka během oněch pěti dní. Někdy partneři narušují spánek jeden druhého, být sám na posteli má pozitivní vliv na spánek, člověk je tedy odpočatější a lépe naladěný na případné vztahové problémy. Partneři se také ve dnech, kdy nejsou spolu, můžou věnovat sami sobě či přátelům, což opět pozitivně působí na jejich psychiku.

Leden je nejčastější měsíc rozvodů

Rychlé gnocchi s krůtím masem

Rychlé gnocchi s krůtím masem

14 hlasů
35min 585 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Houby v pečených bramborách

14 hlasů
60min 370kJ 85 Kč

Houby ještě rostou a s pečenými bramborami jsou moc do...

Lehký zelený salát

1 hlas
20min 348kJ 90 Kč

Křupavý, příjemně pikantní, osvěžující.

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pozvání na schůzku vám udělá opravdu velkou radost. Přesto se na malou chvilku neubráníte panice a strachu. Byla by však obrovská škoda, abyste zahodili svoji šanci kvůli nedostatku sebevědomí. Hoďte obavy za hlavu a zkuste si rande jednoduše užívat.

Více