Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Chcete zlepšit váš vztah. Nebuďte pět dní v měsíci doma

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

05.12.2019 | Vztahy

Někteří lidé si nedokážou představit, že by trávili několik dní v týdnu kvůli zaměstnání mimo domov. Jsou však dvojice, jimž takové občasné útěky z domova prospívají. Musejí mít ale zdravou míru. Podle nového průzkumu je tou ideální zhruba pět dní za měsíc.

Z průzkumu společnosti Travelodge, která vyzpovídala dva tisíce svých klientů, vyplývá, že čtyři z deseti lidí pracujících několik dní v měsíci mimo domov, jsou extrémně spokojení se svým vztahem. Mezi těmi, kteří ale netráví mimo domov ani jeden den v měsíci, byly extrémně spokojené tři osoby z deseti.

Nic se nemá přehánět

Autoři průzkumu tvrdí, že trávit čas mimo domov má své limity. Optimální je pětkrát do měsíce. Pokud je to víc, hrozí, spokojenost výrazně klesá. A to proto, že hrozí odcizení partnerů. Zatímco v míře pěti dnů za měsíc se dostavují pozitivní účinky odloučení.

Odloučení, které prospívá

Odloučení na pár dní může vztahu jen prospět. Podle psychologů to může být tím, že si tito lidé uvědomí, jak moc jim milovaný chybí a jak rádi s ním jsou. Což vnáší více vášně do vztahu po návratu domů. Další výhodou můžou být oddělená lůžka během oněch pěti dní. Někdy partneři narušují spánek jeden druhého, být sám na posteli má pozitivní vliv na spánek, člověk je tedy odpočatější a lépe naladěný na případné vztahové problémy. Partneři se také ve dnech, kdy nejsou spolu, můžou věnovat sami sobě či přátelům, což opět pozitivně působí na jejich psychiku.

Gaslighting je formou jemného psychologického týrání

Salát se zeleninou

Salát se zeleninou

8 hlasů
50min 346 kJ 45 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřová panenka s rozmarýnem

9 hlasů
55min 836kJ 130 Kč

Marinovaná vepřová panenka s chutí rozmarýnu, skvělý n...

Brambory s tvarohem

12 hlasů
1h a 10min 449kJ 60 Kč

Pečené brambory s křenovým tvarohem.

Poradny

Jsem půl roku v PN, na jak dlouhou dovolenou mám nárok?

Dobrý den,pokud byste pro zaměstnavatele odpracovala v letošním roce alespoň 60 dní, vznikl by Vá... Více

Zaměstnavatel mě neuvolní na asistovaný styk, co dělat?

Dobrý den,chápu, že tato situace je pro Vás obtížná. Zákonk práce jednoznačně vymezuje situace, v... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více