Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Opilí vnímají neatraktivní obličej stejně jako ten přitažlivý

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

01.03.2020 | Vztahy

Psychologové z Anglie dokázali, že tzv. pivní brýle skutečně fungují. Popisuje se tak fenomén opilosti, kdy člověk pod vlivem etanolu začne považovat jinak neatraktivní obličej jako přitažlivý. Autoři z Lancashire při experimentech přímo v barech prokázali, že zatímco pro střízlivé lidi je rozrušující jen obličej atraktivního protějšku, u opilých jsou to i obličeje neatraktivní.

Většina se bez alkoholu ani neseznámí

Alkohol dnes hraje při seznamování podstatnou úlohu. Konzumuje ho více než sedm z deseti nezadaných a čtyři z deseti považují rande bez alkoholu za velmi obtížnou situaci.

Mladí lidé mají rádi celkově uvolnění a pohodu, takže z průzkumu vyplývá, že nejoblíbenějším místem pro první rande je místní hospůdka a nejoblíbenějším nápojem pivo. Mezi muži ho volí šest z deseti konzumentů, víno pak čtyři z deseti.

Ženy dávají přednost vínu, volbou číslo jedna je pro šest z deseti seznámení chtivých a pivo pro tři z deseti. Stejný počet volí koktejly.

Pivní brýle

Opilí lidé tak přestanou vnímat rozdíl mezi přitažlivým a nepřitažlivým protějškem. Atraktivními se rázem stávají všichni lidé přítomní v baru.

„Většina lidí už slyšela o pivních brýlích a náš výzkum přidává další důkazy k existujícím vědeckým poznatkům, že je na tomto lidovém moudru mnoho pravdy,“ tvrdí profesor Derek Heim z Edge Hill University.

„V našem výzkumu jsme použili obličeje osob, které byly v jiném testování určeny skupinou dobrovolníků jako nejatraktivnějších a nejméně atraktivní. Opilí lidé mezi nimi nerozlišují, jejich pozornost přitahují bez ohledu na sexuální atraktivitu. Ale u střízlivých lidí pozornost přitahují jen obličeje nejatraktivnější,“ tvrdí spoluautorka doktorka Rebecca Monk z Liverpoolu.

Jak sexy je abstinence?

Současní mladí také nejsou příliš úzkostní s ohledem na etiketu. Nečekat s objednávkou na příchod druhého je v pohodě pro dvaadevadesát procent mileniálů. Jim nevadí, když si ten z páru, který přišel na rande první, rovnou objedná a začne popíjet.

Z průzkumu seznamky také vyplývá, že abstinence není příliš moderní. Pokud člověk přizná v profilu, že si občas dá drink, je atraktivnější než ten, který uvádí, že nepije alkohol nikdy. Nicméně odvážlivci, kteří v profilu přiznají, že chlastají nadmíru, na tom nejsou lépe než abstinenti.

Zvládněte rozchod s grácií

Hovězí wok

Hovězí wok

12 hlasů
35min 709 kJ 155 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřové plátky s oregánem

11 hlasů
55min 1107kJ 140 Kč

Smažené masové „špízy“ se sýrem a cuketou.

Fazolkový salát

3 hlasy
30min 434kJ 80 Kč

Salát s fazolových lusků a červených fazolí.

Poradny

Jaké jsou problémové aspekty PPM?

Dobrý den,odpověď na totu otázku bohužel výrazně přesahuje možnosti této poradny, ale pokusím se ... Více

Jak žádat o ošetřovné, když je škola už otevřená?

Dobrý den,na základě informací uvedených na stránkách MPSV se domnívám, že formulář/potvrzení by ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více