Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Období absolutního štěstí v manželství

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

20. 5. 2020 | Vztahy

V dobrém i ve zlém – tak zní část řeči většiny oddávajících. A v každém manželství dojde nejen na to dobré, ale i na to zlé. Vědci ale na základě studie zjistili, kdy jste v manželství nejšťastnější.

Ve svém výzkumu podrobili vědci z amerických univerzit následné analýze již stávající data studie nazvané „Marital Instability over the Life Course“ (Manželská nestabilita v průběhu života), která skýtala údaje o více než dvou tisících osob žijících v manželství.

Štěstí až po letech

Zúčastněné manželské páry přiznaly, že v průběhu prvních dvaceti let se cítily ve vztahu spíše nešťastní. Potom teprve jejich spokojenost začala stoupat. Výsledky ukazují, že manželské štěstí s narůstajícím počtem let nabývá, a to především u mužů. Důvodem je údajně to, že páry teprve později, například až když jsou děti dospělé a z domu se odstěhují, mohou podnikat více společných aktivit a jeden druhého si navzájem více cenit. To ostatně potvrzuje také studie australských vědců z roku 2012, jejíž výsledky ukázaly, že páry, které spolu byly čtyřicet a více let, byly významně šťastnější než jako čerstvě sezdaní.

Carpe diem

…neboli užívej života! Nečekejte, až vám manželské štěstí spadne téměř na sklonku života do klína a raději se snažte si ho užít už od prvních okamžiků. Máme pro vás několik rad do začátku.

  1. Užívejte si společného času ve dvou. Pokuste se najít si chvilku, kdy budete moci zažít něco spolu jen vy dva. Bez dětí, rodiny nebo přátel.
  2. Nešetřete milými gesty. Romantická SMS, srdíčko na zrcadle nebo polibek na dobrou noc. Milá gesta jsou velmi důležitá, a nejen při zvláštních příležitostech.
  3. Naučte se správně hádat. Důležité není, jestli se budete hádat, ale jak. Nikdy svoji zlobu nepolykejte! Ven s ní – tichá zloba je jed, kterým svoje manželství nakonec otrávíte.
  4. Usínejte spolu. Uzavřete každý den spolu bok po boku, ruku v ruce. Budete se tak cítit blíž a v bezpečí.
  5. Důvěřujte si. Jen ten, kdo důvěřuje, dokáže partnerovi dopřát dostatek svobody. A ta je ve vztahu důležitá, protože každý potřebuje nějaký čas jen pro sebe.
  6. O financích se dohodněte hned na začátku. Spory ohledně společných peněz jsou totiž nejčastějším důvodem k rozvodu.
  7. Mějte jeden pro druhého pochopení. Nemusí se vám líbit všechny záliby vašeho partnera, ale pokuste se do něj vcítit a ukázat pochopení pro jeho nadšení. Tak jak si to přejete vy pro své koníčky.
  8. Nikdo není dokonalý. Problémy samozřejmě přijdou, není potřeba se jim vyhýbat, ale překonat je. Vaše manželství bude díky tomu stabilnější a ještě silnější.
  9. Buďte optimisté. Statisticky je potvrzeno, že kdo věří, že jeho manželství bude krásné, je ve skutečnosti opravdu šťastný.

Každý jsme originál

Kuře plněné citróny

Kuře plněné citróny

9 hlasů
1h a 25min 503 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Makrely na zázvoru

11 hlasů
40min 499kJ 89 Kč

Pokrmy z ryb patří k těm nejzdravějším.

Chřestová polévka s kerblíkem

10 hlasů
50min 271kJ 80 Kč

Jemná polévka z chřestu.

Poradny

Dokládají se příjmy z brigády při žádosti o dávky?

Dobrý den,podle zákona o státní sociální podpoře, který upravuje výplatu příspěvku na bydlení a p... Více

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více