Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ten správný čas se rozejít

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

24. 6. 2020 | Vztahy

Pokud jste ve vztahu více nešťastní než šťastní, měli byste si rozmyslet, jestli není čas se rozejít. A být konečně šťastní…

Ten zatracený sedmý rok se svou špatnou pověstí, že vztahy tehdy končí. Nicméně podle vztahových koučů a párových psychologů vztahy končí většinou mnohem dříve. Podle jejich zkušeností stojí páry před těžkou otázkou „Jak to bude dál?“ už po třech letech. A jsou to vždy čtyři věci, které je k této otázce dovedou...

Zůstat spolu jen ze zvyku je špatné rozhodnutí. Buď na vztahu pracujete a vyhledáte pomoc, nebo je potřeba navrhnout jiné řešení: rozchod. Komu se zdá následující povědomé, ten bude jako single pravděpodobně šťastnější.

Z maličkostí se stanou mamutí problémy

Na začátku vztahu vám vlastnosti nebo rozmary vašeho partnera byly úplně jedno. Možná jste je považovali svým způsobem za roztomilé. Ovšem teď jsou pro vás obrovský problém. Je jedno, co udělá, všechno vás strašně rozčiluje a vy jste pak dost agresivní. Napětí není jenom ve vzduchu, ale je dlouhodobou nedílnou součástí vašeho vztahu.

Názorové odlišnosti na základní věci

Každý má právo na vlastní názor – o tom žádná. Pokud jsou ale rozdílnosti příliš velké, může být vztah jejich cena. Protože potenciálních ohnisek sporů je najednou téměř neomezené množství. Hádat se můžete o práci, penězích, dětech, výchově, sexu, náboženství nebo politice. Odborníci proto doporučují tato relativně nudná témata probrat hned v seznamovací fázi nebo alespoň na začátku vztahu, aby jste pak nebyli nemile překvapeni z nepřekonatelných rozdílů.

Neustálý stres

Když se mluví o stresu, každého hned napadne práce. Ale i finanční potíže, nemoci nebo péče o rodiče může být pro vztah dlouhodobá zátěž. Pokud není jiné východisko nebo alespoň kompenzace, může to být pro jednoho tak nešťastné, že skončí v depresi nebo s jinou psychickou nemocí. Pak se láska vytrácí a zůstávají jen výčitky.

Převládající nuda

Je jasné, že každý je sám zodpovědný za to, aby do vztahu přinášel nový svěží vítr a aby vztah nepodléhal šedi všedních dní. Ale u některých párů může být situace už daleko za dělící čárou. Například, když páry ani nejeví zájem něco spolu dohromady podniknout a ze společných činností nemají žádnou radost. Podnikáte věci raději sami? To si žádný z partnerů nezaslouží. A nebyli byste sami šťastnější?

Strach z nového vás již nebude brzdit

Grilovaná štika

Grilovaná štika

8 hlasů
50min 477 kJ 142 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Jehněčí dušené se zelím

7 hlasů
1h a 45min 339kJ 190 Kč

Jehněčí maso dušené s bílým zelím.

Polévka s pastinákem

13 hlasů
40min 253kJ 85 Kč

Krémová polévka se zeleninou.

Poradny

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více