Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jedem partnerské hádky je stonewalling

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

07.09.2020 | Vztahy

Diskutujete se svým partnerem o něčem a v okamžiku, kdy se vám zdá diskuse stále hlasitější a ostřejší, utečete. Možná dokonce s dobrým úmyslem, zabránit hádce. Už jste takovou situaci zažili? Pak byste na tom měli rychle něco změnit, protože tohle jednání je pro vzájemnou lásku stoprocentní jed.

Stonewalling (stavění zdi) je názvem pro to, když se jeden z účastníků najednou z nějaké vzájemné interakce stáhne, vyvlíkne nebo jednoduše přestane s partnerem komunikovat. Místo aby problémy řešili, se takoví lidé snaží nepříjemnostem vyhnout – najednou mají mnoho práce, začnou mlčet nebo věc přesunou na „jindy“…

Jak se stavěním přestat

Stavění zdi je přirozená reakce na pocity psychického přetížení. Co se s tím dá tedy dělat? Experti na vztahy doporučují následující tip: Při další příležitosti, kterou byste nejraději zablokovali a zazdili, nadechněte se a řekněte něco v tomto smyslu: „Jsem naštvaná a potřebuji přestávku. Můžeme se k tomu vrátit později? Myslím, že až nebudu tak rozlobená, uvidím věci jasněji.“ A pak si na vstřebání vezměte tolik času, kolik potřebujete. Ale nic se nemá přehánět, proto se k tématu vraťte určitě nejpozději do tří dnů. A začněte pak diskusi v tom bodě, ve kterém jste skončili.

Co dělat, když si zeď staví partner?

Pokud vy jste ve vztahu ten, kdo musí neustálé úniky vydržet, pak byste si o tom s partnerem měli v klidu promluvit. Mnoho lidí považuje emocionální zeď jako jeden z největších projevů odpírání lásky, které už vám může docela dobře vzít pevnou půdu pod nohama. Protože i při té největší hádce byste si stále měli být vědomi své sounáležitosti k partnerovi. Pokud tento hluboký pocit chybí, stojí vztah na vratkých nohou, protože u každé hádky bude panovat strach, jestli od vás ten druhý zase odejde. A nemusí to být jen fyzické opuštění místnosti, ale především uzavírání se sám do sebe. Proto je důležité si o stonewallingu a o pocitech s tím spojených s partnerem promluvit.   

Dobrovolná bezdětnost neznamená nešťastný život

Zeleninová polévka

Zeleninová polévka

21 hlasů
45min 397 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Penne salát

13 hlasů
40min 564kJ 98 Kč

Lehký těstovinový salát se žampiony a cherry rajčaty.

Kuřecí guláš

20 hlasů
1h a 5min 289kJ 170 Kč

Ostřejší guláš z kuřecího masa s rajčaty.

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více