Názor druhých by pro vás měl být důležitý

Kdo je dostatečně sebevědomý a má rád sám sebe, svoje si vždycky prosadí – a je jedno, co si myslí ostatní. Přinejmenším je to obecně rozšířený názor. Ovšem někdy je přece důležité, co si o vás myslí druzí.

Uznáváme, že tenhle cool životní postoj zní fakt super. Dělat si jen to, co sám chci. To, co já považuji za správné. A nestarat se o to, co na to ostatní. Opravdu hodně super. Minimálně na Facebooku nebo Instagramu za to určitě sklidíte like a obdiv (což vás samozřejmě vůbec nezajímá).

Ale proč tihle lidé, které názor ostatních vůbec nezajímá, svoje myšlenky a postoje propagují na sociálních sítích? A proč například upravují svoje fotky, nebo úmyslně zaujímají takové pozice, o kterých vědí, že jejich postavě lichotí? A nebo dokonce proč kritické komentáře mažou? Existují zkrátka důvody, kdy se každý z nás jednoduše zajímá o mínění druhých.

Ostatní vidí, co já ne

Každý vidí svůj život ze své perspektivy. V zásadě je pro nás naše chování samozřejmé a normální. A tak bychom bez názoru druhých možná ani netušili, co jsou naše silné stránky, kterých si ostatní na nás váží. Tedy perspektivou druhých můžeme obohatit sami sebe. Díky nim o sobě zjistím věci, které bychom sami třeba nikdy nepoznali.

Jsme na ostatních závislí

Asi teď nesouhlasíte – vy na nikom závislí přece nejste. Ale zamyslete se jen krátce, kdo by chtěl zaměstnat člověka, který nereaguje na žádnou kritiku? A který přijde do práce, kdy se mu chce a až se mu chce? Jakkoliv se vám to nemusí líbit, už od školních let zkrátka děláme to, co po nás chtějí ostatní – pro náš osobní klid. A bez ohledu na druhé by nikdo z nás nebyl dnes tam, kde právě je. 

Díky ostatním známe lépe vlastní přesvědčení

Příklad – co uděláte, když si chcete koupit šaty, boty, tašku a nemůžete si vybrat? Zeptáte se kamarádky nebo jiné blízké osoby, jejíž názoru si vážíte. A když vám poradí, tak buď víte, že souhlasíte – nebo právě naopak! A stejné to je i s míněním. Právě kritika (nebo chvála) vás samotné může přesvědčit o správnosti vašeho názoru.

Když nás druzí mají rádi, je život mnohem hezčí

Nebrat ohled na druhé, žijeme jako poustevníci každý sám… A většina z nás naopak žije s někým. V páru nebo v rodině. Minimálně berete tedy ohled na svoje blízké osoby. Ale i k ostatním je dobré být přátelský. Když vám potom pekař popřeje krásný den, hned je ten život příjemnější.

S názorem druhých více získáme, než ztratíme

Takhle – když půjdete po ulici a potkáte sto lidí, asi tak 97 z nich si o vás nebude myslet nic. Nakonec asi nejste instagramová ikona… Ale můžete být otevření k tomu, co si o vás myslí zbývající tři lidi. Nemusí to být něco, čím byste se měli trápit, ale můžete se sami rozhodnout, jestli na to reagovat nebo ne. A samozřejmě ne každé mínění má stejnou váhu. Čím blíže vám druhá osoba je, tím spíše pro vás její názor bude důležitý.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden může být plný intenzivních emocí a hlubokého uvědomění. Pokud jste ve vztahu, možná budete cítit potřebu vyjádřit své pocity a touhy otevřeně. Nebojte se sdílet své myšlenky a snažte se pochopit i pohled svého partnera. To může po... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

6 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:50
2 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:33
5 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:56

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat