Šťastnější manželství s hadrem v ruce

Sdílení domácích prací manželství prospívá. Ačkoli v médiích během posledních měsíců proběhlo několik chabými důkazy podložených zpráv o tom, že pánové pomáhající doma mají méně sexu, ve skutečnosti ze sdílení domácích prací manželství profitují. Ovšem psychologové z Missouri k tomu dodávají, že sdílení neznamená, že muž a žena vykonávají tyto práce rovnostářsky.

U každého páru má totiž sdílení jinou podobu. Někde je žena vděčná za drobnou manželovu pomoc, jinde musí muž skutečně dělat polovinu všech povinností. Doktor psychologie Adam Galovan z University of Missouri však tvrdí, že právě „sdílení“ a štěstí v manželství jdou ruku v ruce. Tedy ta manželství, kde mají partneři pocit, že povinnosti v péči o domácnost sdílejí, jsou šťastnější.

„Sdílení ale může pro každý pár znamenat něco jiného. Může to být střídání u přebalování, nebo jen hlídání dětí, zatímco ten druhý vaří večeři. Vykonávání věcí společně a vzájemná shoda na rozdělování povinností v domácnosti prospívá oběma partnerům,“ vysvětluje Galovan.

Z výzkumu dále vyplývá, že čím měla žena silnější pocit, že jí muž pomáhá – u každé ženy se tento pocit opíral o různou míru skutečné pomoci – tím byli oba partneři šťastnější.

„Pomoc v domácnosti a zapojení do výchovy dětí je podle všeho důležitým prvkem v propojení mezi manželem a jeho ženou, kvalita tohoto propojení přímo souvisí se štěstím a spokojeností ve vztahu,“ dodává Galovan.

Z výzkumu také vyplynulo, že na spokojenost manželství měl silný vliv vztah otce ke svým dětem. Čím byl lepší a pozitivnější a muž se více věnoval výchově potomků, tím bylo manželství spokojenější.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pověstná houževnatost vám málokdy dovolí sejít z cesty, kterou jste sami pro sebe vymysleli a jíž jste odhodláni se držet. Jenže tento týden se vám takováto strategie nemusí právě vyplatit... Vaše okolí vás spíš bude mít tendenci vnímat jako tvrdohlavého člověka, který není přístupný argumentům či názorům jiných. Sami víte, že tak to není, ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

4 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
4 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
4 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat