Šťastnější manželství s hadrem v ruce

Sdílení domácích prací manželství prospívá. Ačkoli v médiích během posledních měsíců proběhlo několik chabými důkazy podložených zpráv o tom, že pánové pomáhající doma mají méně sexu, ve skutečnosti ze sdílení domácích prací manželství profitují. Ovšem psychologové z Missouri k tomu dodávají, že sdílení neznamená, že muž a žena vykonávají tyto práce rovnostářsky.

U každého páru má totiž sdílení jinou podobu. Někde je žena vděčná za drobnou manželovu pomoc, jinde musí muž skutečně dělat polovinu všech povinností. Doktor psychologie Adam Galovan z University of Missouri však tvrdí, že právě „sdílení“ a štěstí v manželství jdou ruku v ruce. Tedy ta manželství, kde mají partneři pocit, že povinnosti v péči o domácnost sdílejí, jsou šťastnější.

„Sdílení ale může pro každý pár znamenat něco jiného. Může to být střídání u přebalování, nebo jen hlídání dětí, zatímco ten druhý vaří večeři. Vykonávání věcí společně a vzájemná shoda na rozdělování povinností v domácnosti prospívá oběma partnerům,“ vysvětluje Galovan.

Z výzkumu dále vyplývá, že čím měla žena silnější pocit, že jí muž pomáhá – u každé ženy se tento pocit opíral o různou míru skutečné pomoci – tím byli oba partneři šťastnější.

„Pomoc v domácnosti a zapojení do výchovy dětí je podle všeho důležitým prvkem v propojení mezi manželem a jeho ženou, kvalita tohoto propojení přímo souvisí se štěstím a spokojeností ve vztahu,“ dodává Galovan.

Z výzkumu také vyplynulo, že na spokojenost manželství měl silný vliv vztah otce ke svým dětem. Čím byl lepší a pozitivnější a muž se více věnoval výchově potomků, tím bylo manželství spokojenější.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
16:53

Cvičení na ruce a záda s pomůckama

Cvičení na ruce a záda s pomůckama
14:33

HIIT training

HIIT training
08:50

Protažení na nohy

Protažení na nohy

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek 19:59
3 Příspěvků
Poslední příspěvek 19:38
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 19:37

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat