Sestěhování s partnerem může paradoxně podpořit rozchod

Vypadá to jako pohádka. Nejdříve seznámení, pak pár měsíců romantických schůzek, následně společné bydlení a kdoví, třeba i ta svatba. Jenže k té dojít vážně nemusí. Kvůli čemu se páry po sestěhování nejvíce hádají? Chlupy v umyvadle to fakt nejsou!

S partnerem se milujete a jste si naprosto oddaní. Dozrál už čas na společné bydlení? Pokud si s touto myšlenkou pohráváte čím dál častěji, připravte se na i možnost, že tak růžové to být skutečně nemusí. Ačkoli se mnoho párů po počátečním adaptačním období usadí a zažívá zlaté šťastné časy, z výzkumů vyplývá, že se 40 procent dvojic rozejde do pěti let od sestěhování (1). Zajímavé je také to, že celých 48 procent lidí tento proces považuje za velmi stresující (2). To asi není scénář, který by si člověk vysnil, že? Na jaké výzvy se připravit předem?

Úklid je ošemetné téma

„Nahromaděné věci jsou pro jednoho velkým nepořádkem, zatímco pro druhého nedocenitelným pokladem,“ upozorňuje americká vztahová poradkyně Jacqui Gabb (3). „Než se tedy pustíte do revitalizačního úklidu a vyhazování věcí, ujistěte se, že dané předměty nemají pro partnera sentimentální hodnotu,“ doporučuje tato odbornice s tím, že kompromis je zde klíčový. A bude potřeba i v jiných situacích, tomu věřte…

Zlato, zase ti přišla maminka!

Jablkem sváru jsou podle jmenované expertky i návštěvy rodiny. I tady je prý nutná předchozí dohoda, stejně jako nastavení spravedlivých pravidel. Pokud budete nedej bože svědkem nějakého rodinného dramatu či hádky, raději zvolte neutrální postoj a nestavte se na žádnou stranu, radí tato specialistka. Jinak narušíte loajálnost buď k drahé polovičce, nebo k tchyni a tchánovi, což do budoucna nevěstí nic dobrého. Našlapujte opatrně i pokud jde o televizní ovladač, i tohle je totiž chůze po tenkém ledě!

Fotbal v pátek večer? Jako vážně?!

„Společné sledování televize je samozřejmě příjemné a může pomoci vytvářet hezké vzpomínky,“ nepopírá vztahová poradkyně Jacqui Gabb. Jestli si ale ovládání usurpuje jen jedna osoba, pak se to podle ní negativně odrazí na harmonii domácnosti. Není nenormální, že se dva nemohou zcela shodnout, co v televizi sledovat, avšak klíčem k pohodě je opět kompromis a střídání programů, aby si každý přišel na své. Kamenem úrazu společného bydlení jsou samozřejmě také finanční náklady – i v nich si je potřeba dle slov této vztahové poradkyně udělat jasno. A to ještě dřív, než se ve vašem hnízdečku lásky začnete zabydlovat.

Zdroje: (1) www.divorce.lovetoknow.com/Divorce_Statistics_and_Living_Together, (2) www.confused.com/campaign/affiliates/home-insurance?MediaCode=1227&utm_medium=affiliate&utm_source=awin&utm_campaign=affiliates_awin_home&utm_content=home&awc=5648_1690196233_0fc7706bee9e20b0ddf4d02476f32f71, (3) www.redonline.co.uk/wellbeing/sex-relationships/a36010833/common-arguments-between-couples/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=scSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden může být plný intenzivních emocí a hlubokého uvědomění. Pokud jste ve vztahu, možná budete cítit potřebu vyjádřit své pocity a touhy otevřeně. Nebojte se sdílet své myšlenky a snažte se pochopit i pohled svého partnera. To může po... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

94 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:16
6 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:50
2 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:33

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat