Smysl pro humor toho o vás hodně prozradí

Jste inteligentní. Také máte zatraceně uspokojivý sex a zdraví pevné jako skála. To vše díky smyslu pro humor, který z vás navíc dělá i dokonalého partnera do každé nepohody.

Že úsměv může souviset s fyzickým i duševním zdravím, to není nic nového. Myšlenka, že smích je nejlepší lék, který dokáže úzkost změnit v potěšení, vlastně existuje již od biblických dob (1). I rakouský lékař Sigmund Freud ve své knize s název Vtipy a jejich vztah k nevědomí popisuje smysl pro humor jako nejvyšší z obranných mechanismů psychiky. Máte ho na rozdávání? Tohle o vás prozradí!

Inteligenci můžete rozdávat

Kdo je vtipný, ten je chytrý. Ostatně, když se svého času teoretického fyzika Alberta Einsteina kdosi zeptal na to, jak je možné, že má tak brilantní mysl, on sám to přisuzoval právě humoru. Přímý vztah mezi ním a vysokou inteligencí byl později skutečně prokázán (2), takže s největší pravděpodobností z rukávu sypete nejen vtípky, ale i vědomosti.

Jste ideální partner do života

Smysl pro humor patří na seznam požadovaných vlastností a těch vůbec nejdůležitějších rysů protějšku, protože bývá spojován se spokojeností ve vztahu (2). Dle názoru psychologů jasně signalizuje kognitivní obratnost i mentální zdatnost, přičemž snižuje frekvenci hádek a konfrontací. S úsměvem na tváři jdou problémy vždycky řešit lépe!

Máte po čertech dobrý sex

Páry, které se společně smějí vtipům o sobě i druhých, mají uspokojivější sex i harmoničtější soužití, odhalili vědci (3). Náhoda? Tak to vůbec ne, vlivem humoru se uvolňují endorfiny a vytváří pocit sounáležitosti a vzájemného porozumění, což zase vede k větší intimitě, domnívají se odborníci.

Nemoci se vám vyhýbají

Veselí lidé bývají také zdravější, neboť mají silnější imunitu, příznivější hodnoty krevního tlaku i kvalitnější spánek (4). V neposlední řadě jsou odolnější vůči bolestem, protože vykazují jejich zvýšený práh. I za to lze poděkovat endorfinům.

Zdroje: (1) www.theidioms.com/laughter-is-the-best-medicine/#google_vignette, (2) www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/019188699190060O, (3) www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0092656618302551, (4) www.verywellmind.com/health-benefits-of-humor-and-laughter-5101137


Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden může být plný intenzivních emocí a hlubokého uvědomění. Pokud jste ve vztahu, možná budete cítit potřebu vyjádřit své pocity a touhy otevřeně. Nebojte se sdílet své myšlenky a snažte se pochopit i pohled svého partnera. To může po... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:05
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 0:16
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat