Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Rozhazovač, nebo šetřílek? Které znamení má čuch na peníze?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

9. 1. 2017 | Zábava

Blíženci jsou největší šetřílci, Býci rádi investují a Berani jsou nejopatrnější. A jak přistupuje k penězům vaše znamení?

Taje a specifika každého znamení zvěrokruhu neobsahují jen informace o našich vlastnostech či milostných vztazích, ale také o tom, jak to máme s penězi. Jsou to jen obecné tendence, nebo se tomu dá věřit? Statistiky bank a spořitelen přinášejí fakta, a tedy i důkazy o tom, jak to jednotlivá znamení s penězi mají.

Konzervativní Býci

Hodně blízký vztah k penězům a ke všemu, co se jich týká, mají Býci. Jsou spolehliví a konzervativní, ale i přesto rádi objevují nové technologie. Oproti jiným znamením nejvíce využívají například smartbanking.

„Lidé narození na konci dubna a v květnu, tedy ve znamení Býka, mají podle našich dat velmi zdravý vztah k penězům – znají jejich hodnotu a umí s nimi zacházet. Tito klienti se nejčastěji pouští do investic, ale zbytečně neriskují. Například jsou nejvíce obezřetní v používání přečerpání na běžném účtu,“ komentuje Pavla Hávová, tisková mluvčí ČSOB.

Kdo využívá kontokorent?

Naopak lidé narození ve znamení Panny využívají možnost kontokorentu, tedy přečerpání na běžném účtu, nejvíce. Právě na jejich účtech jsou totiž na konci měsíce záporné zůstatky v průměru největší. „Když se na zůstatky na účtech podíváme z druhé strany, zjistíme, že Střelci mají rádi k dispozici volné prostředky, a tak jsou jejich kladné zůstatky na běžných účtech nejvyšší,“ říká Pavla Hávová.

Ve středu se pohybují Lvi. Ti do záporných čísel nejdou, tedy kontokorent příliš nevyužívají, ale na konci každého měsíce mají průměrně na svých účtech nejmenší kladný zůstatek. Tento fakt také zřejmě souvisí s tím, že lvi se nejméně pouštějí do investic.

Ležérní Štíři

Z dostupných dat ČSOB a Ery počtovní spořitelny dále vyplynulo, že největší zastoupení mají klienti narozeni ve znamení Býka a Berana. Právě jim patří i další primát. Jsou totiž ti nejvěrnější. „Berani jsou našimi klienty v průměru nejdelší dobu,“ potvrzuje Pavla Hávová. Berani tedy nemají příliš v lásce změny a jsou také velmi opatrní. Mají rádi pokryta životní rizika, a tak mají uzavřeno relativně nejvíce životních pojištění.

Štíři naopak k tomuto produktu přistupují ležérněji a jejich připojištění je nejnižší. Úplně stejně je tomu tak i v případě pojištění vozidel. Lidé narození v období od 24. října do 21. prosince, tedy Štíři a Střelci, patří podle dat k nejméně častým klientům banky.

Kdo vládne kreditkám?

Nejvíce běžných bankovních účtů mají otevřeni ti, co se narodili ve znamení Ryb. Tito klienti také nejvíce řeší bydlení přes hypotéku. Naopak relativně nejméně hypoték mají Raci, kteří také utratí v průměru nejmenší obnos peněz z kreditních karet a spolu s Vodnáři mají také nejnižší úspory na spořicích účtech.

Kreditní karty nejvíce využívají lidé narození ve znamení Vah. Nejvíce spořiví lidé jsou narozeni ve znamení Blížence. Právě oni totiž mají otevřeno nejvíce spořicích účtů a mají na nich největší objem peněz. Ve valutách si nejvíce libují Kozorozi, kteří mají v bankách vedeno nejvíce běžných účtů v cizích měnách. Nejsou ale příliš velkými experimentátory a jejich postoj k novým technologiím je spíše opatrný. Třeba smartbanking používají Kozorozi nejméně.

Matka na pokusy: O pojišťovně manželského štěstí a věčném...

Zapékané brambory se zelím

Zapékané brambory se zelím

14 hlasů
1h a 15min 490 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Vyzkoušejte s námi službu HoppyGo

TESTOVÁNÍ: Vyzkoušejte s námi službu HoppyGo

Kyselina hyaluronová – novodobá nezbytná součást kosmetické výbavy

Kyselina hyaluronová – novodobá nezbytná součás...

Ideální osvěžení na konci léta? Vyzkoušejte chmelený cider od Táty!

Ideální osvěžení na konci léta? Vyzkoušejte chm...

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak jsme krásnější díky collallocu

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak jsme krásnější díky col...

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Diář s osobností, který nebudete chtít dát z ruky

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Diář s osobností, který neb...

Ovoce místo nezdravých sladkostí. Jak ho zařadit do dětského jídelníčku

Ovoce místo nezdravých sladkostí. Jak ho zařadi...

Tip na večeři

Salát s broskvemi

17 hlasů
25min 182kJ 70 Kč

Skvělá kombinace zeleniny a kompotovaných broskví.

Těstovinový salát

10 hlasů
50min 1091kJ 130 Kč

Těstovinové saláty mají stovky variant, fantazii se meze ...

Poradny

Musím se ucházet o práci, když chci jen podporu?

Dobrý den, je pravda, že dle zákona o zaměstnanosti nemůžete žádat pouze o čerpání podpory v nez... Více

Mohu získat PPM z práce na DPČ nebo DPP?

Dobrý den, jestliže jste u prvního dítěte měla pracovní smlouvu na dobu určitou, která už skonči... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Nejste zrovna pověstní respektováním pravidel za každou cenu. Pokud se nějaké zcela vymyká vašemu přesvědčení, upravíte ho podle sebe. A i když vám to většinou prochází bez nějakých následků, tento týden by vám takový postup &sc...

Více