Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Rozhazovač, nebo šetřílek? Které znamení má čuch na peníze?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

9. 1. 2017 | Zábava

Blíženci jsou největší šetřílci, Býci rádi investují a Berani jsou nejopatrnější. A jak přistupuje k penězům vaše znamení?

Taje a specifika každého znamení zvěrokruhu neobsahují jen informace o našich vlastnostech či milostných vztazích, ale také o tom, jak to máme s penězi. Jsou to jen obecné tendence, nebo se tomu dá věřit? Statistiky bank a spořitelen přinášejí fakta, a tedy i důkazy o tom, jak to jednotlivá znamení s penězi mají.

Konzervativní Býci

Hodně blízký vztah k penězům a ke všemu, co se jich týká, mají Býci. Jsou spolehliví a konzervativní, ale i přesto rádi objevují nové technologie. Oproti jiným znamením nejvíce využívají například smartbanking.

„Lidé narození na konci dubna a v květnu, tedy ve znamení Býka, mají podle našich dat velmi zdravý vztah k penězům – znají jejich hodnotu a umí s nimi zacházet. Tito klienti se nejčastěji pouští do investic, ale zbytečně neriskují. Například jsou nejvíce obezřetní v používání přečerpání na běžném účtu,“ komentuje Pavla Hávová, tisková mluvčí ČSOB.

Kdo využívá kontokorent?

Naopak lidé narození ve znamení Panny využívají možnost kontokorentu, tedy přečerpání na běžném účtu, nejvíce. Právě na jejich účtech jsou totiž na konci měsíce záporné zůstatky v průměru největší. „Když se na zůstatky na účtech podíváme z druhé strany, zjistíme, že Střelci mají rádi k dispozici volné prostředky, a tak jsou jejich kladné zůstatky na běžných účtech nejvyšší,“ říká Pavla Hávová.

Ve středu se pohybují Lvi. Ti do záporných čísel nejdou, tedy kontokorent příliš nevyužívají, ale na konci každého měsíce mají průměrně na svých účtech nejmenší kladný zůstatek. Tento fakt také zřejmě souvisí s tím, že lvi se nejméně pouštějí do investic.

Ležérní Štíři

Z dostupných dat ČSOB a Ery počtovní spořitelny dále vyplynulo, že největší zastoupení mají klienti narozeni ve znamení Býka a Berana. Právě jim patří i další primát. Jsou totiž ti nejvěrnější. „Berani jsou našimi klienty v průměru nejdelší dobu,“ potvrzuje Pavla Hávová. Berani tedy nemají příliš v lásce změny a jsou také velmi opatrní. Mají rádi pokryta životní rizika, a tak mají uzavřeno relativně nejvíce životních pojištění.

Štíři naopak k tomuto produktu přistupují ležérněji a jejich připojištění je nejnižší. Úplně stejně je tomu tak i v případě pojištění vozidel. Lidé narození v období od 24. října do 21. prosince, tedy Štíři a Střelci, patří podle dat k nejméně častým klientům banky.

Kdo vládne kreditkám?

Nejvíce běžných bankovních účtů mají otevřeni ti, co se narodili ve znamení Ryb. Tito klienti také nejvíce řeší bydlení přes hypotéku. Naopak relativně nejméně hypoték mají Raci, kteří také utratí v průměru nejmenší obnos peněz z kreditních karet a spolu s Vodnáři mají také nejnižší úspory na spořicích účtech.

Kreditní karty nejvíce využívají lidé narození ve znamení Vah. Nejvíce spořiví lidé jsou narozeni ve znamení Blížence. Právě oni totiž mají otevřeno nejvíce spořicích účtů a mají na nich největší objem peněz. Ve valutách si nejvíce libují Kozorozi, kteří mají v bankách vedeno nejvíce běžných účtů v cizích měnách. Nejsou ale příliš velkými experimentátory a jejich postoj k novým technologiím je spíše opatrný. Třeba smartbanking používají Kozorozi nejméně.

Testováno na tátovi: Jak oklamat rodiče

Okoun pečený v těstíčku

Okoun pečený v těstíčku

7 hlasů
50min 763 kJ 135 Kč

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Paměť jako zamlada s přípravkem MemoKit!

TESTOVÁNÍ: Paměť jako zamlada s přípravkem Memo...

Plnovous? Ano! Ale upravený a s čistou koupelnou

Plnovous? Ano! Ale upravený a s čistou koupelnou

Laktózová intolerance: Nepropadejte panice a upravte jídelníček

Laktózová intolerance: Nepropadejte panice a up...

Které 3 testerky vyzkoušejí robotické pomocníky úklidu iRobot?

Které 3 testerky vyzkoušejí robotické pomocníky...

Praní není věda: Tahle pravidla ale dodržujte

Praní není věda: Tahle pravidla ale dodržujte

Poznejte včas, že je třeba změnit zaměstnání

Poznejte včas, že je třeba změnit zaměstnání

Tip na večeři

Kedlubnový salát

7 hlasů
20min 222kJ 75 Kč

Recept na rychlý salát z čerstvých kedluben a ředkviče...

Špagety s cherry rajčaty

11 hlasů
50min 670kJ 95 Kč

Špagety lze připravit na x způsobů, vyzkoušejte špagety s...

Poradny

Manžel potřebuje domácí ošetřování, jak mám postupovat?

Dobrý den, ve Vaší situaci máte několik možností: a) požádat zaměstnavatele o neplacené volno -... Více

Jak ošetřit práci na částečný úvazek během RD?

Dobrý den, během rodičovské dovolené můžete pro původního zaměstnavatele klidně pracovat na část... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Přátelé vám budou závidět. Faktem totiž je, že váš život je v poslední době plný dobrodružství. Nejenom, že se rutina a stereotyp vám budou v týdnu cizí, ale dokonce investujete do několika nových věcí. Není tedy divu, že kamarádi touž...

Více