Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

S kým bude vztah jako na houpačce? Zeptejte se hvězd

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

16. 2. 2017 | Zábava

Ačkoli se říká, že protiklady se přitahují, pro dlouhodobé vztahy nejsou zcela odlišné pohledy na svět dobrým základem. Alespoň to tvrdí odborníci. A ani některá znamení nejsou předurčena právě k nejšťastnějšímu společnému životu. Která musejí na vztahu pracovat více než jiná?

Beran a Rak

Berani často jednají unáhleně a říkají věci, aniž by si je dopředu rozmysleli. Zatímco některým znamením bude přístup „co na srdci, to na jazyku“ vyhovovat, Raci jej tak docela neocení. Jsou velmi emocionální a citliví, a tak mají obavy, že pokud se Býkovi svěří se svými pocity, dočkají se odpovědi, která se jim rozhodně líbit nebude. Býčí ochranitelské sklony se pak těžko budou vyrovnávat s faktem, že je k sobě Rak tak docela „nepustí“.

Býk a Střelec

Zatímco Býci jsou symbolem stability, klidu, ale také tvrdohlavosti, Střelci milují zábavu, nespoutanost, spontaneitu. A tak soužití těchto dvou znamení může připomínat spíše nějaký americký sitkom. A ačkoli je zábavný pro lidi zvenčí, samotní aktéři musejí často napínat veškeré své síly, aby vztah udrželi a rozvíjeli.

Blíženci a Panna

Panny bývají spíše uzavřené do sebe, trvá jim dlouho, než někoho skutečně pustí do svého nitra a své city nevykřikují na každém rohu. Naopak Blíženci jsou přímo závislí na svém společenském životě. Jsou spokojení, když jsou obklopeni lidmi, a tak jim tiché Panny mohou způsobem svého života připadat tak trochu nudné. Pannám pak občas Blíženci přijdou hlasití a povrchní. A tak se často míjejí.

Rak a Vodnář

Zatímco Raci nemají potřebu skrývat své emoce a jsou ve svých pocitech naprosto otevření, Vodnáři jsou navzdory své empatii a citlivosti spíše uzavřenější. Tyto dva odlišné přístupy pak mohou vyústit v celou řadu nedorozumění a potíží, jež vztah rozhodně neposilují. Ne že by jej „pohřbívaly“ hlasité hádky, spíše mnoho drobných nedorozumění.

Lev a Beran

Lvi potřebují být středem pozornosti, užívají si, pokud jsou na výsluní. Jenže Berani jsou až příliš soutěživí, než aby své lví partnery či partnerky nechali jen tak beze všeho zářit. Lvi však potřebují spíše podporu, nikoli soupeření. Dvě takto dominantní znamení často prožívají to, čemu se říká italská domácnost.

Panna a Rak

Pro některé lidi se zdrženlivá Panna, která si své city spíše chrání, než aby je okázale projevovala, může (mylně) zdát chladná. A Rakům zvláště. Ti nemají problém o svých pocitech otevřeně hovořit a ukazovat je. Lehce rozpačité reakce Panen na své citové projevy si pak mohou vyložit jako kritiku či pokrytectví, z čehož vznikají příležitosti k třenicím.

Váhy a Štír

Váhy prostě milují, když vše plyne, jak má, když je vše ve vzájemné harmonii. Nikdy nevyhledávají konflikty a naopak platí za „mírotvorce“. Naopak Štíři nemají problém řešit složité situace s vášní sobě vlastní, dokáží být velmi hlasití a rychle vzplanout (k jejich cti ovšem hovoří i to, že velmi rychle zase vychladnou). A to je pro některé Váhy až příliš intenzivní život.

Štír a Lev

Ačkoli jsme na začátku psali, že protikladům to většinou neklape, Štír a Lev potvrzují, že když je společných rysů až moc, také to není nejvýhodnější základ vztahu. Obě znamení jsou charismatická, silná, vášnivá, sebevědomá, jsou ráda středem pozornosti… A tak není divu, že spolu neustále soupeří a předhánějí se. Jenže co se může zpočátku zdát jako skvělé dobrodružství, může přerůst v únavnou bitvu.

Střelec a Kozoroh

Střelci jsou nezávislí a málokdy se nechají „spoutat“ – prostě se v životě vydávají, kam je intuice zavede. A to je pro řád potřebujícího Kozoroha těžké sousto. Jsou až příliš organizovaní, mají rádi pravidla, a tak Střelcův (v jejich očích) neuspořádaný život nedokáží pochopit. Střelci se pak cítí jako v pasti. A na konflikty je zaděláno.

Kozoroh a Beran

Ačkoli jsou oba dříči a mají rádi věci pod kontrolou, každý k tomuto cíli využívá jiných cest. Zatímco Kozorohům nevadí, pokud si na dobrý výsledek musejí nějakou dobu počkat (zato si mohou být jistí, že odvedli skutečně maximum), Berani nemají takovou trpělivost. Navíc mnohem raději riskují než Kozorozi, což také může vyústit v třecí plochy.

Vodnář a Býk

Vodnáři mají tak trochu rebelskou náturu, neradi zůstávají na jednom místě, nedělá jim problém měnit směry i myšlenky, ale málokdy se ochotně přizpůsobují síle. Býci jsou spíše stálicemi, nejsou přátelé překotných změn, mají rádi svůj klid a stabilitu. A právě snaha Vodnářů přizpůsobit je svým představám o životě může bolestivě narazit.

Ryby a Vodnář

Ryby vedle sebe potřebují někoho, kdo by jim naslouchal, komu se v případě potřeby mohou vyplakat na rameni. A takovou oporu jim Vodnáři většinou poskytnout nemohou. Nejsou si totiž tak úplně jistí, jak nakládat s emocemi druhých lidí. Navíc jsou pro Ryby příliš nestálí – a mohou v nich vyvolat pocit (nikoli pravdivý), že pouze využívají jejich pověstné dobroty.

Matka na pokusy: O dovolené

Salát s čekankou

Salát s čekankou

11 hlasů
15min 890 kJ 58 Kč

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Naleštěná okna bez námahy s čističem oken Sencor

TESTOVÁNÍ: Naleštěná okna bez námahy s čističem...

TESTOVÁNÍ: Dokonalé řasy bez kompromisů s The ONE No Compromise od Oriflame

TESTOVÁNÍ: Dokonalé řasy bez kompromisů s The O...

Brit Care Cat – Krmivo pro všechny kočičí osobnosti

Brit Care Cat – Krmivo pro všechny kočičí osobn...

Zdravé fritování s horkovzdušnou fritézou Sencor

Zdravé fritování s horkovzdušnou fritézou Sencor

Změňte i vy svůj život k lepšímu díky Oriflame

Změňte i vy svůj život k lepšímu díky Oriflame

Gynimun: Rychlá úleva při nepříjemném pálení a svědění

Gynimun: Rychlá úleva při nepříjemném pálení a ...

Tip na večeři

Plněná jehněčí kýta

12 hlasů
1h a 50min 707kJ 320 Kč

Jehněčí maso a různé rolády patří na velikonoční stůl.

Kuře se ciderem

10 hlasů
1h a 20min 423kJ 170 Kč

Pečené kuře s lahodnou omáčkou.

Poradny

Kolik peněz na dávkách mi bude vyplaceno v srpnu?

Dobrý den, na Váš dotaz bohužel není možné odpovědět. Nenapsala jste jaké dávky máte na myslí, v... Více

Jak bude možné čerpat RP na dvojčata od roku 2018?

Dobrý den, vzhledem k tomu, že Vaše děti v době, kdy novela zákona vstoupí v platnost, ještě neb... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro své kamarády budete výhrou. Jste totiž plní pozitivní energie a také odhodlání pomoci druhým. Rádi vyslechnete jakékoliv trápení svých blízkých a navíc budete mít po ruce vždy skvělou radu, jak se z problémů ne...

Více