Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Všechny barvy Santorini: Splňte si svůj cestovatelský sen!

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

31.01.2018 | Zábava

Sníte o dovolené na místě, které vás okouzlí svou kouzelnou atmosférou? Chcete si chvíli užívat na nádherných bílých pláže a chvíli se toulat uličkami starobylého městečka? Pak bude dovolená na Santorini to pravé! Santorini je jednoznačně nejkrásnějším ostrovem jižních Kyklad v Egejském moři. I přesto, že patří mezi nejvyhledávanější řecké destinace, zachoval si svou atmosféru plnou romantiky. Je to také díky tomu, že na ostrově nejsou žádné velké hotelové komplexy, ale najdete tam spíš útulné hotýlky a penziony s rodinnou atmosférou.

Modrobílé kouzlo

Velkým lákadlem jsou samozřejmě bílé domky s modrými střechami, které se staly symbolem tohoto ostrova. Modrobílá se objevuje nejen na domcích, ale také na kostelících či zvonicích, mezi nimiž se klikatí uličky plné strmých schodišť. Když vystoupáte dostatečně vysoko, nabídne se vám nádherný výhled na okolí celého ostrova a také na nezapomenutelné západy slunce.

TIP: Do konce ledna můžete využít slevu 30 % na dovolenou na Santorini!

Sopečný původ

Santorini vzniklo na místě původního ostrova Strongylé, který byl rozmetán mohutnou sopečnou erupcí před několika tisíci lety. Santorini je vlastně pozůstatkem kráteru sopky, která se zhroutila do moře. Tato erupce dala vzniknout bájné legendě o Atlantidě. Díky tomu je ostrov hornatý a téměř bez vegetace, což jen podtrhuje zdejší atmosféru.

Barevné pláže a tyrkysové moře

Na ostrově najdete spoustu krásných širokých pláží. Co ale najdete jen na několika místech na světě, jsou pláže černé nebo tmavošedé barvy, které na Santorini vznikly právě díky sopečnému původu ostrova. Nejznámější jsou pláže u letoviska Kamari s tmavými oblázky, Perissa s výrazně černými oblázky, Perivolos s barevnými kamínky a dále unikátní Rudá pláž a Bílá pláž.

Zážitkové jednodenní výšlapy po našem Česku

Bramborové placičky s rajčaty

Bramborové placičky s rajčaty

8 hlasů
35min 761 kJ 59 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Mexická polévka

11 hlasů
60min 338kJ 125 Kč

Recept na vydatnou mexickou polévku.

Krůtí kostky s kukuřicí

11 hlasů
60min 286kJ 180 Kč

dušené krůtí maso s chilli papričkou

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více