Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Základní pravidla, která byste měli dodržovat nejen na vánočním večírku

12.12.2019 | Zábava

Období vánočních večírků je v plném proudu a podobná akce mine jen málokoho z nás. Mnoho takových však končí „tykačkou“ se šéfem nebo dostaveníčkem s kolegou, což by z pracovního hlediska mělo být za každých okolností tabu. Čím se tedy řídit, jdete-li na vánoční party?

Pijte s mírou

Na vánočních večírcích bývá často jídlo i pití na účet zaměstnavatele. To je také často příčinou, proč se zaměstnanci přejedí ke žlučníkovému záchvatu a opijí do němoty. Tak na tohle pozor! Ačkoli jde o akci, která je vesměs neformální, jistě nechcete, aby se o vás půl roku vyprávělo, jak jste se váleli pod stolem a vykřikovali, že milujete vaši vrátnou.

Pozor na upřímnost

V podnapilém stavu mají lidé často potřebu uvádět věci na pravou míru. Jenže říct šéfovi, že byste ho měli radši, kdyby nebyl takový lakomec, nebo vaší kolegyni, že by měla uvažovat nad pravidelnými návštěvami posilovny, rozhodně nevěstí nic dobrého. Upřímnost tohoto typu nikdo neocení. A vám to dojde až ráno.

Nesahat!

Tak tohle je snad každému jasné, ale raději to připomeneme, nesahejte na své kolegy, kolegyně, a už vůbec ne na své nadřízené. Veškerý fyzický kontakt by měl končit u podání ruky nebo přátelského objetí na přivítanou. Na štípání do pozadí nebo osahávání kolegyň při společném fotografování si nechte zajít chuť.

Nesvěřujte se

Jestli je něco, co všichni nesnášejí, je to emocionální průtrž. Máte-li nějaké potíže, svěřte se příteli nebo psychologovi. Nevytahujte na vánočním večírku své splíny a nezatěžujte tím hlavy těm, kteří se přišli bavit. Oni si s vámi nejspíš budou povídat, budou vám i naslouchat, ale rozhodně je to nebude bavit.

Nepomlouvejte

Tohle je také jedna z velmi častých příčin, proč se z ničeho nic stanete černou ovcí společnosti. Nevěřte tomu, že se vámi vyřčené pomluvy nedostanou k uším toho, o kom byly rozšířeny. A doplatíte na to jen vy.

Zapomeňte na práci

Jestli je něco, co čím spolehlivě otrávíte všechny zúčastněné, je to rozhodně rozhovor o práci. Zapomeňte na chvíli na povinnosti, které vás čekají, na zákazníky, kteří vás štvou, a už vůbec se nepokoušejte řešit se šéfem výši vašeho platu. Nechte si to na jindy.

Otužováním k lepšímu zdraví

Restovaná ryba s rajčaty

Restovaná ryba s rajčaty

2 hlasy
45min 603 kJ 260 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zapečený květák s nivou

17 hlasů
60min 494kJ 89 Kč

Květák zapečený s nivou a brokolicí.

Kachna v pomerančích

11 hlasů
1h a 45min 351kJ 220 Kč

Klasická pečená kachna s pomeranči.

Poradny

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Po konci zaměstnání jsem opět pracovala, dostanu PPM?

Dobrý den,situaci, na kterou se ptáte, upravuje § 15 odst. 2 zákona o nemocenském pojištění. Ten ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více