Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

10 věcí, které vám nesmějí chybět při cestě na dovolenou

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

24.07.2013 | Zábava

Jednou z největších potíží, které řidiči mohou čelit, je absence základních věcí, které mohou jejich cestu udělat příjemnější, méně stresující a bezpečnější. Mezi položky, které často zůstanou doma, patří mimo jiné sluneční brýle, nápoje a hudba. Goodyear sestavil seznam 10 věcí, které byste měli mít na dosah, když cestujete na dlouhé vzdálenosti – jednoduše vám zpříjemní cestování.

1.    Sluneční brýle

Ne, vážně, kolikrát už jste se snažili najít vaše sluneční brýle v průběhu jízdy? Brýle patří k nezbytnému komfortu a může se jednat i o bezpečnostní prvek, především v případě že jedete do slunečné destinace. Z toho důvodu byste je měly mít vždy na dosah.

2.    Hudba

Mnoho Evropanů překročí alespoň jedny či dvoje hranice během své cesty. A to také pro většinu z nás znamená, že najít dobrou stanici v rádiu, bez přemíry mluveného slova a s tou správnou hudbou, se rychle může stát noční můrou. Zabalte si CD, MP3 nebo se ujistěte již před odjezdem, že máte zapojen přenosný přehrávač, abyste se vyvarovali nudě a frustraci.

3.    Pití

Vozidla se rychle dokážou změnit na vyschlá místa, a proto voda nebo nealkoholický nápoj dokáží zlepšit koncentraci. Také se vyhnete placení celého jmění, pokud jste nuceni si tyto nápoje kupovat cestou.

4.    Peněženka s hotovostí a platebními kartami

Mějte ji na dosah. Nejen proto, abyste se znovu mohli ujistit, že máte tento nepostradatelný majetek s sebou, ale i proto, abyste se k ní mohli rychle dostat, až bude potřeba něco zaplatit – například mýtné.

5.    Navigace a/nebo mapa

Ujistěte se, že jste si nainstalovali navigaci před jízdou – vyvarujete se tím problémům, až ji budete potřebovat. Pokus o její vybalení během jízdy z „nějakého“ zavazadla, kam jste ji před odjezdem dali, se může poměrně rychle změnit ve stresující záležitost. Pokud používáte mapu, nastudujte si trasu již před odjezdem.

6.    Pytel na odpadky

Je to jedna z nejvíce přehlížených položek, kterou je potřeba mít ve vozidle, pokud cestujete na delší vzdálenosti. Bez pytle na odpadky se vaše vozidlo rychle změní ve velký odpadkový koš.

7.    Lékárnička

V každém vozidle by měla být. Zkontrolujte, zda se lékárnička opravdu nachází tam, kde ji očekáváte – omezí stres ve chvíli, až ji budete potřebovat.

8.    Reflexní vesta

Většina evropských zemí vyžaduje, abyste ji měli ve vozidle, a musíte se ji obléci při poruše či nehodě. Ujistěte se, že je umístěna na snadno dostupném místě a není zahrabána pod horami tašek.

9.    Fotoaparát

Stává se to nám všem – vidíme něco, co stojí za vyfocení, a zjistíme, že fotoaparát je schován někde v nedostupné tašce.

10.    Náhradní klíče

Nechte si je v kapse! Nebyli byste první, kteří si nechali klíče v autě, když se samo zamklo. Náhradní klíče ve vaší kapse vám dokáží zachránit život.

Horoskop na říjen

Polévka z květáku a sýra

Polévka z květáku a sýra

13 hlasů
30min 261 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí kari

11 hlasů
35min 670kJ 140 Kč

Minutka připravená z marinovaného kuřecího masa.

Rizoto s kapustou

9 hlasů
50min 503kJ 110 Kč

Rizoto, které můžete podávat samostatně nebo jako příl...

Poradny

Splácím hypotéku, odešel ode mě partner, dostanu dávky?

Dobrý den,jste-li vlastníkem či nájemcem bytu (domu) a 30% Vašich příjmů nestačí k pokrytí náklad... Více

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více