Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

NASA: Do dvou let prokážeme, že je na Marsu život, ale lidstvo na to není připraveno

10.10.2019 | Zajímavosti

NASA a ESA vyšle na Mars pojízdné sondy, které tam začnou pátrat po životě ihned po svém přistání plánovaném na březen 2021. Podle doktora Jima Greena z NASA je téměř jisté, že naleznou stopy života nedlouho po svém přistání. Ale svět na něco takového není připraven. Ocitne se v šestnáctém století, kdy se musel smířit s tím, že je Země nejen kulatá, ale otáčí se kolem Slunce.

ExoMars Rover zvaný Rosalind po britské chemičce Rosalind Franklin bude na Marsu vrtat do loubky dvou metrů. Tam v nezmrzlých horninách bude pátrat po organických látkách. Podle všeho prokáže přítomnost minimálně jednoduchých forem života.

„Nastolí to zcela nový způsob myšlení. Nemyslím si, že jsme na tyto objevy připravení. Dost se toho obávám, protože se domnívám, že jsme takovým objevům blízko a budeme je muset zveřejnit,“ uvedl doktor Green v rozhovoru pro deník The Telegraph.

Rover Mars 2020 bude do planety nejen vrtat, ale odebrané vzorky přepraví zpět na Zemi. Bude to poprvé, kdy lidstvo bude moci analyzovat na Zemi horninu získanou přímo na Marsu.

Život ve vesmíru

„Může život přecházet z planety na planetu, nebo je potřeba určitý zážeh a správné prostředí, v němž tato jiskra zažehne život, stejný jako je ten náš, nebo jiný, podle chemického prostředí, v němž k tomu dojde?“ to jsou mnohé otázky, které podle Greena následně vyvstanou.

Nedávno vědci zjistili, že pod zmrzlým povrchem Marsu může být aktivní systém tekoucí vody, která může být domovem forem života.

„Není žádný rozumný důvod si myslet, že jinde ve vesmíru nejsou civilizace, protože nacházíme exoplanety vhodné pro život na všech možných místech,“ tvrdí doktor Green.

Exoplanetami se myslí planety jiných hvězdných systémů mimo Sluneční soustavu.

Vyhněte se vánočnímu šílenství a nakupte všechny dárky z ...

Drůbeží játra na víně

Drůbeží játra na víně

16 hlasů
35min 569 kJ 89 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Dušené jelení maso

14 hlasů
1h a 30min 411kJ 450 Kč

Kdo má rád zvěřinu, určitě tento recept vyzkouší.

Vepřové kotlety s broskvemi

13 hlasů
1h a 20min 531kJ 130 Kč

Kotlety pečené s broskvemi chutnají opravdu skvěle.

Poradny

Nebyla mi vyplacena náhrada za pracovní úraz, co dělat?

Dobrý den, jesltiže byl pracovní poměr sjednán na dobu určitou a nebyl prodloužen, pak byl ukonče... Více

Platím si sama pojištění, jak vysoký budu mít důchod?

Dobrý den,placení zdravotního pojištění, jehož hrazení je ze zákona povinné, nemá na výši starobn... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více