Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

NASA: Do dvou let prokážeme, že je na Marsu život, ale lidstvo na to není připraveno

10.10.2019 | Zajímavosti

NASA a ESA vyšle na Mars pojízdné sondy, které tam začnou pátrat po životě ihned po svém přistání plánovaném na březen 2021. Podle doktora Jima Greena z NASA je téměř jisté, že naleznou stopy života nedlouho po svém přistání. Ale svět na něco takového není připraven. Ocitne se v šestnáctém století, kdy se musel smířit s tím, že je Země nejen kulatá, ale otáčí se kolem Slunce.

ExoMars Rover zvaný Rosalind po britské chemičce Rosalind Franklin bude na Marsu vrtat do loubky dvou metrů. Tam v nezmrzlých horninách bude pátrat po organických látkách. Podle všeho prokáže přítomnost minimálně jednoduchých forem života.

„Nastolí to zcela nový způsob myšlení. Nemyslím si, že jsme na tyto objevy připravení. Dost se toho obávám, protože se domnívám, že jsme takovým objevům blízko a budeme je muset zveřejnit,“ uvedl doktor Green v rozhovoru pro deník The Telegraph.

Rover Mars 2020 bude do planety nejen vrtat, ale odebrané vzorky přepraví zpět na Zemi. Bude to poprvé, kdy lidstvo bude moci analyzovat na Zemi horninu získanou přímo na Marsu.

Život ve vesmíru

„Může život přecházet z planety na planetu, nebo je potřeba určitý zážeh a správné prostředí, v němž tato jiskra zažehne život, stejný jako je ten náš, nebo jiný, podle chemického prostředí, v němž k tomu dojde?“ to jsou mnohé otázky, které podle Greena následně vyvstanou.

Nedávno vědci zjistili, že pod zmrzlým povrchem Marsu může být aktivní systém tekoucí vody, která může být domovem forem života.

„Není žádný rozumný důvod si myslet, že jinde ve vesmíru nejsou civilizace, protože nacházíme exoplanety vhodné pro život na všech možných místech,“ tvrdí doktor Green.

Exoplanetami se myslí planety jiných hvězdných systémů mimo Sluneční soustavu.

Husí kůže podporuje růst vlasů a chlupů

Borůvkové těstoviny

Borůvkové těstoviny

18 hlasů
15min 877 kJ 50 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Zapečené brambory s cuketou

24 hlasů
60min 364kJ 68 Kč

Jeden z mnoha receptů na zapečené brambory, tentokrát ...

Restovaná ryba s rajčaty

2 hlasy
45min 603kJ 260 Kč

Dietní ryba s bylinkovým přelivem a rajčaty.

Poradny

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Chci bydlet sama s dětmi, dostanu příspěvek na bydlení?

Dbrý den, Karolíno,na příspěvek na bydlení má nárok vlastník či nájemce bytu/domu, ve kterém má t... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více