Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Sdílením momentek z dovolené zvete zloděje do svého prázdného domu

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

12.07.2020 | Zajímavosti

Chystáte se na dovolenou a už se těšíte, jak snímky v plavkách poškádlíte virtuální přátele? Že to není moc dobrý nápad, to ví hned několik celebrit. A co všechno může způsobit jediná fotka vašeho dítěte sdílená na síti?

Na sociálních sítích najde člověk spoustu věcí, ale soukromí k nim rozhodně nepatří. Vždyť právě zásluhou těchto komunikačních médií žijeme svůj život zcela veřejně, a to pod bedlivým okem svých virtuálních přátel. Máte také založený profil? Tak jistě, jen v České republice je aktivních uživatelů přes pět a půl milionu, což představuje 54 procent tuzemské populace. A k těm všem se teoreticky vzato mohou dostat informace, které se dají zneužít. Co si na síti nechat raději pro sebe?

Momentky z rodinného archivu

Nalijme si čistého vína, přátelé. Nechtěný zájem o vaše dítě může vyvolat i jediná fotografie. Každý snímek, který na internet vložíte, tam už také zůstává navždy. Nikdy totiž nevíte, kdo si tento obsah stáhl do svého počítače, komu ho přeposlal a na co použil. Policie varuje, že tisíce lidí denně cíleně prochází sociální sítě a vyhledává atraktivní fotky dětí. Zatímco někteří si je jen prohlíží, jiní mohou pocítit touhu se s nimi osobně setkat. Je tedy velkým hazardem dokumentovat vaše ratolesti na hřišti, před domem, školkou i školou, neboť tím poskytujete útočníkům podrobné informace o jejich pohybu.

Cestovatelské plány a aktuální poloha

Budou to dva roky, co se známá americká herečka Hilary Duff pochlubila na svém profilu, že cestuje se synem po Kanadě. Zatímco fotila krásy místní krajiny a dělila se o ně s on-line přáteli, její dům zatím vykradli. Náhoda? Zapomeňte. Podobnou zkušenost má i zpěvačka Alanis Morissette. Může být ale ještě hůř.

Když v Paříži v roce 2016 přepadla skupina útočníků podnikatelku Kim Kardashian, jeden ze zadržených přiznal, že ji sledoval na sociálních sítích. A protože se tam manželka rappera Kanyeho Westa často chlubila drahými šperky, včetně zásnubního prstenu v hodnotě 100 milionů korun, přišli si pachatelé právě pro ně. Před tím ale celebritu spoutali a ohrožovali střelnou zbraní.

A že se tohle stane jenom slavným? Kdepak. V hledáčku kriminálních živlů je každý, kdo o svých cestovatelských plánech, aktuální poloze nebo jmění informuje virtuální svět. Nebuďte oběť a více si střežte své soukromí. Stačí totiž opravdu málo a v ohrožení se ocitnete vy, vaše rodina, finance i majetek.

Husí kůže podporuje růst vlasů a chlupů

Marocká kuřecí stehna s cizrnou

Marocká kuřecí stehna s cizrnou

3 hlasy
1h a 20min 542 kJ

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuře Balkari

20 hlasů
30min 544kJ 77 Kč

Kuře Balkari je určeno především pro milovníky pikantn...

Salát z červeného zelí

7 hlasů
60min 552kJ 55 Kč

Salát z červeného zelí s jablky a rozinkami.

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více