Člověk má denně kolem šesti tisíc myšlenek

Podle kanadských neurologů má průměrný člověk kolem šesti tisíc myšlenek za den. Týmu odborníků z Victorie se podařilo vysledovat, jak vypadá jedna myšlenka na zobrazovacích přístrojích, které monitorují mozek. Tak mohli při celodenním sledování mozku spočítat, kolik myšlenek běžně tvoříme.

Týmu doktora Jordana Poppenska se podařilo určit mezi signály mozku začátek a konec každé myšlenky. Takovému jevu pak říkají myšlenkový červ.

„Co nazýváme myšlenkovým červem jsou sousedící body ve zjednodušeném vyobrazení aktivity v mozku. Mozek zaujímá různé body v tomto stavovém prostoru každý okamžik. Když se člověk přesune k nové myšlence, vytvoří nového myšlenkového červa, kterého naší snímací technikou vidíme,“ vysvětluje doktor Poppensk z University of Victoria.

Průměrný člověk denně vytvoří kolem 6 200 myšlenek.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Konečně se vám povede oprostit se od „změti“ svých pocitů a budete schopni se na problém, který už nějakou dobu řešíte s partnerem/partnerkou podívat bez emocí, tak nějak „svrchu“. A ke svému překvapení zjistíte, že jste k němu přistupovali ze špatného konce. To vám dá nejen možnost vše zdárně vyřešit, ale budete moci partnerovi/partnerce ukázat... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

94 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:25
41 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat