Člověk má denně kolem šesti tisíc myšlenek

Podle kanadských neurologů má průměrný člověk kolem šesti tisíc myšlenek za den. Týmu odborníků z Victorie se podařilo vysledovat, jak vypadá jedna myšlenka na zobrazovacích přístrojích, které monitorují mozek. Tak mohli při celodenním sledování mozku spočítat, kolik myšlenek běžně tvoříme.

Týmu doktora Jordana Poppenska se podařilo určit mezi signály mozku začátek a konec každé myšlenky. Takovému jevu pak říkají myšlenkový červ.

„Co nazýváme myšlenkovým červem jsou sousedící body ve zjednodušeném vyobrazení aktivity v mozku. Mozek zaujímá různé body v tomto stavovém prostoru každý okamžik. Když se člověk přesune k nové myšlence, vytvoří nového myšlenkového červa, kterého naší snímací technikou vidíme,“ vysvětluje doktor Poppensk z University of Victoria.

Průměrný člověk denně vytvoří kolem 6 200 myšlenek.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Život vám tento týden znepříjemní spousta drobných nepříjemností. A co vám bude kazit náladu asi nejvíce, bude zjištění, že si za ně můžete vy sami. Jenže toto zjištění v sobě zároveň skrývá velký potenciál – jestliže jste původcem maličkostí, jež vám znepříjemňují život, máte vy sami v rukou klíč k jejich nápravě. Pokud jej správně využijete, b... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

94 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
7 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
444 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat