Do auta si sedejte rozhodně bez bundy

Tuhle obrovskou chybu děláme v zimě skoro všichni – do auta si sedáme v teplé zimní bundě. Jasně – komu by se chtělo se v té zimě venku z krásně vyhřáté bundy svléknout? Ale jízda v bundě může být velmi nebezpečná!

Venku vládne mráz a vaše auto přes noc úplně vymrzlo. Kdo zrovna neparkuje v garáži nebo nemá v autě dálkové vyhřívání, by si v takové zimě za volant bez bundy sedl jen velmi nerad. A přitom to může být životně nebezpečné!

Bunda jako příčina smrti

Pokud máte v autě na sobě tlustou zimní bundu, není podle motoristické organizace ADAC bezpečnostní pás na správném místě. Za normálních okolností je lehce nad bedrami, se zimní bundou se ale usadí někde v oblasti břicha. A když potom dojde k nehodě – a stačí i takové běžné ťukanice v městském provozu – hrozí kvůli nesprávné pozici bezpečnostního pásu uskřípnutí střeva nebo jater. A taková zranění s sebou mohou nést i vnitřní krvácení.

Raději v bezpečí než v teple

Ovšem jestliže si ráno bez bundy v autě nedokážete představit, pokuste se alespoň posunout sedačku co nejvíce nahoru a pás mít pod rozepnutou bundou ve správné pozici. Děti například můžete místo teplé bundy během jízdy přikrýt teplou dekou. U nich dokonce hrozí i riziko úplného uvolnění z pásu a při větším nárazu i vyletění oknem z auta nebo jiná mnohočetná zranění způsobená zaklíněním mezi sedačkami. Vzpomeňte si na to zítra ráno – protože bezpečnost je na prvním místě!


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
14:33

HIIT training

HIIT training
18:33

Intenzivní trénink na nohy

Intenzivní trénink na nohy
14:03

Hardcore cvičení na bříško

Hardcore cvičení na bříško

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Konečně se vám povede oprostit se od „změti“ svých pocitů a budete schopni se na problém, který už nějakou dobu řešíte s partnerem/partnerkou podívat bez emocí, tak nějak „svrchu“. A ke svému překvapení zjistíte, že jste k němu přistupovali ze špatného konce. To vám dá nejen možnost vše zdárně vyřešit, ale budete moci partnerovi/partnerce ukázat... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

78 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
12 Příspěvků
Poslední příspěvek 6.5.
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 6.5.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat