Dokonalé martini si snadno připravíte doma

It's Martini Time! Suché martini je jedním z nejznámějších koktejlů vůbec – a stylovým způsobem, jak začít víkend.

Martini je ideální koktejl, který si můžete připravit u vás doma. Podobně jako u Aperol spritzu nepotřebujete žádnou velkou přípravu, a přesto vám zaručí velký koktejlový zážitek. 

Dobrý gin a dobrý vermut, to je vše, co potřebujete. Co je důležité, že musí být ledově vychlazené a nikdy vodnaté. Sklenice proto musí předem do mrazáku (a také vypadá potom mnohem lépe!). A ingredience by měly být také dobře vychlazené. Martini se podává bez ledu. Zda do martini přidáte spirálku z oliv nebo citronu, je věcí chuti. Citrony poskytují více svěžesti. Ve skutečnosti se suché martini tradičně zdobí pouze citronovou spirálkou. Protože citronová vůně podtrhuje svěžest ginu a dělá ho velmi silným.

Olivy díky své slanosti přinášejí středomořskou, téměř umami podobnou chuť. Nikdy ale nepoužívejte plněné olivy! Na Dirty Martini přidejte do suchého martini špetku slaného olivového nálevu. Zní to divně – ale chutná opravdu skvěle! Stejně tak samozřejmě kultovní verze Espresso Martini z 90. let. Mimochodem, James Bond pije martini s vodkou místo ginu – a samozřejmě ji protřepe, nemíchá. Všechny ale mají jedno společné: Martini se pije pomalu a opatrně. A stejně jako ve stylových barech byste i doma měli mít ke každému martini vždy sklenici vychlazené vody. Je osvěžující – a zabraňuje kocovině. Na zdraví!

Martini u vás doma

Ingredience na 1 sklenici suchého martini

6 cl ginu

1 cl suchého vermutu

Na ozdobu

kůra z 1 bio citronu (cca 4 cm dlouhá a 2 cm široká) nebo zelené olivy bez pecek

Příprava

1 Gin a vermut nalijte do mixovací sklenice (nejlépe z mrazáku) a doplňte kostkami ledu. Míchejte asi minutu.

2 Přeceďte ledově vychlazený nápoj do vychlazené sklenice.

3 Olivy dejte na koktejlovou tyčinku a vložte do sklenice. Nebo ozdobte martini citronovou spirálkou. 

Podávejte ihned!

Zdroj: názor autoraSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Berani, v osmém týdnu roku 2024 oceníte sílu a hodnotu týmového ducha. Ať už ve vašem profesním životě nebo ve vašem osobním životě, úspěch přijde díky spolupráci s ostatními. V práci hledejte spolupráci s kolegy a nezapomeňte oceňovat... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

7 Příspěvků
Poslední příspěvek 19:06
53 Příspěvků
Poslední příspěvek 19:04

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat