Způsobuje antikoncepce deprese?

Na vznik deprese u ženy mají vliv také její pohlavní hormony. Lékaři vědí dlouhá léta, že právě estrogen a progesteron a kolísání jejich hladiny v krvi během menstruačního cyklu i během života ovlivňují nálady u ženy a souvisejí také s rozvojem deprese. Dánští vědci teď prokázali, že to platí i pro uměle podávané hormony v rámci antikoncepce a že ženy užívající tuto formu prevence nechtěného početí mají deprese častěji.

„Víme celá desetiletí, že ženské pohlavní hormony estrogen a progesteron mají vliv na náladu mnoha žen. Takže není příliš překvapující, že také externě podávané umělé hormony působí stejným stylem a na stejná centra jako přírodní hormony a můžou ovlivnit ženkou náladu nebo být dokonce zodpovědné za rozvoj deprese,“ uvedl profesor Øjvind Lidegaard z Kodaňské univerzity.

Po šesti měsících užívání hormonální antikoncepce vzroste ve srovnání s ženami, které tuto antikoncepci nikdy nepoužívaly, riziko deprese o čtyřicet procent. A také platí, že u mladších jedinců je riziko vyšší než u starších dospělých.


Celkem 16 komentářů

snegurka
18.10.2016
moniika
15.10.2016
Olii22
12.10.2016
verrca
12.10.2016

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nemůžete se dočkat slíbeného překvapení? V tomto případě platí, že trpělivost růže přináší. Snažte se proto zachovat chladnou hlavu. Šťouráním byste se mohli zbytečně připravit o zážitek! Raději se proto soustřeďte na povinnosti. Nebojte, dočkáte se! Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
90 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat