Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Chyby, které denně děláte při čištění zubů

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

15.05.2018 | Zdraví a životní styl

Všichni víme, že zubní hygiena je důležitá. Možná si i vy myslíte, že děláte všechno dobře. Ale co když je tomu přesně naopak?

Nový výzkum naznačuje, že až polovina případů revmatoidní artritidy může být spojena s nedostatečným čištěním úst. Není divu. Co se týče zubní hygieny, zubní ordinace hlásí, že ve srovnání s některými vyspělými zeměmi, například Švýcarskem nebo Spojenými státy americkými, je dentální hygiena v Česku teprve v plenkách. Možná je to tím, že opakovaně provádíte ty samé chyby. Které?

Spoléháte na zubní nitě

Používání zubních nití je doporučováno už jen kvůli prevenci zubního kazu až po srdeční onemocnění. Vědecké výzkumy však neprokázaly účinnost při odstraňování plaku. Proto například Britská společnost dentální hygieny a terapie doporučuje vyměnit nitě za interdentální kartáče, pokud vaše mezery mezi zuby nejsou obzvláště těsné.

Čistíte vertikálně, ne horizontálně

Odborníci říkají, že byste pro co nejúčinnější čištění měli držet kartáček svisle a nasměrovat štětiny dolů směrem ke gumové lince a povrchu zubů (přední a zadní) pod úhlem 45 stupňů.

Zatracujete elektrické zubní kartáčky

Je možné ručně a efektivně vyčistit zuby pomocí klasických zubních kartáčků, ale pokud nejste zubní profesionál, je velmi pravděpodobné, že vám chybí několik klíčových oblastí. Použití elektrického zubního kartáčku s oscilační hlavou činí proces kartáčování až o 20 procent účinnějším.

Čistíte příliš často

Nadměrné čištění může způsobit nenapravitelné poškození dásní a zubní skloviny. Používáte-li elektrický kartáček s oscilační hlavou, tak ten pracuje pro vás – není třeba „tlačit na pilu“ a povrch zubů drhnout. Co se týče techniky, vždy je možné vzít sebe a svůj kartáček k zubnímu hygienistovi a požádat ho, aby vás naučil nejúčinnější metody.

Čistíte příliš tvrdě

Pokud chcete maximalizovat odstranění plaku, jsou optimální dvě minuty čistění. Účastníci výzkumu, kteří si čistili zuby po uplynutí této doby, své zuby vystavili možnému poškození. Nebuďte jako oni.

Utíkáte do koupelny po každém jídle

Ano, vypadá to, že metoda „příliš často a příliš dlouho“ zubům nesvědčí. Zubní lékaři doporučují čistit si zuby maximálně třikrát denně. V případě, že tuto hranici posunete, riskujete poškození zubní skloviny. Pak je obzvláště důležité, aby se po konzumaci kyselých potravin (čerstvé ovoce a šťávy jsou hlavní viníci) nejméně 30–60 minut počkalo, protože zjemňují zubní sklovinu a zvyšují náchylnost k erozi.

Signály, že vašemu tělu chybí proteiny. Tyhle nepodceňujte

Vepřové maso s brokolicí

Vepřové maso s brokolicí

11 hlasů
1h a 5min 485 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Těstoviny se žampióny

8 hlasů
45min 588kJ 90 Kč

Rychlý recept na přípravu těstovin s omáčkou plnou hub.

Houby plněné rýží

16 hlasů
1h a 10min 360kJ 75 Kč

Plněné žampióny portobello.

Poradny

modřiny na dolních končetinách

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Určitě jste správně, vůbec se nebojte. Snadná tvorba modřin může ... Více

otoky

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz, který svědčí o tom, že máte o babičku starost. Otoky při vyšším k... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Skutečné city budete raději tajit. A to spíše před sebou než před osobou, ke které je pociťujete. Strach z budoucnosti vám nedovolí být upřímní sami k sobě. Přesto byste se měli postavit pravdě čelem. Srdce vám nelže a věřte, že vše šťastně skončí.

Více