Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Největší omyly při nákupech, které ničí vaše zdraví

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

18.04.2019 | Zdraví a životní styl

Taky v supermarketu neustále objevujete tolik „zdravých“ výrobků lákajících svým obalem, barvou, vůní nebo atraktivními nápisy? Pokud se i vy snažíte o zdravý životní styl navzdory časovému omezení, buďte ve střehu. Není totiž všechno zlato, co se třpytí. Třeba i taková dietní soda s vámi může pěkně zacloumat!

Už snad ani nikoho nepřekvapí, že to, co se píše na obalech, nutně nemusí být pravda. Na co si dát pozor, až příště půjdete nakupovat? Tyhle věci vůbec nejsou zdravé!

Obohacené „dobroty“

Když ve zdravé výživě narazíte třeba na bio kváskový chléb obohacený o protein, který se skládá ze pšeničných klíčků, slunečnicových semínek a jablečné vlákniny, a navíc obsahuje o 60 procent méně sacharidů než běžné chleby, je to v pořádku. Jenže ne všechno, co je obohacené, je zdravé. Kouzelné spojení „obohaceno o“ většinou znamená, že potravina nemá odpovídající nutriční hodnotu, takže se do ní musí něco přidat. Vždy proto sledujte složení toho, co kupujete.

Vysoce bílkovinové (instantní) nudle

Podobně jako u „obohaceného“ bílého chleba, nenechte se zmást úžasným názvem „s vysokým obsahem bílkovin“. Stačí, když si přečtete, o jaké množství v závislosti na porci se jedná. Než si kupovat jídla a potraviny, na kterých to musí být velkými písmeny napsáno, soustřeďte se spíš na přirozené zdroje. K těm patří například vejce, mandle, kuřecí prsa, oves, sýr Cottage, řecký jogurt či libové hovězí maso. Co se týče zpracovaného masa (nugety, klobásy, šunka), tak ta jsou vyrobena z různých částí zvířat (šlachy, kůže a podobně). Není lepší jíst skutečné maso?

Ovocná šťáva „bez přidaného cukru“

Je to tak zdravé! Dejte si přírodní šťávu bez přidaného cukru! Pitný režim se přece musí dodržovat…. Tak jistě, ovšem záleží, jaká ta šťáva je. Obecně všechny ovocné šťávy obsahují velmi hodně cukru nebo fruktózy – v porovnání s jedním kusem ovoce, který má i vlákninu, která zpomaluje vstřebávání cukru. Holt co si člověk sám nesklidí a neodšťaví, tomu snad ani nemůže věřit.

Dietní soda

V dietní sodě sice může být nízký obsah kalorií, ale umělá sladidla v ní obsažená obvykle způsobují nadýmání. Mějte na paměti, že tyhle potvůrky nelze ve střevech strávit. Navíc se podílí i na fermentaci (kvašení), což může vést k nadměrnému růstu kvasinek. Dietní soda už není tak líbivá, co?

Sportovní nápoje

Jsou prezentovány jako zdravé a plné iontů. To tak i skutečně může být, ovšem pokud nebudete trénovat jako Superwoman, vaše tělo nepotřebuje extra cukr a sodík. Čistá voda je pro vás rozhodně lepší variantou.

Chcete zhubnout? Sledujte naše testerky ve speciálu Hurá do plavek!

Když se v noci budíte v ten samý čas

Rýže s kuřecím masem

Rýže s kuřecím masem

19 hlasů
45min 747 kJ 115 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zapečená dýně

10 hlasů
60min 401kJ 80 Kč

Chuť dýně zvýrazněná čerstvým koprem.

Mrkvový nákyp

7 hlasů
1h a 30min 439kJ 75 Kč

sladký nákyp z mrkve a slaných sušenek

Poradny

Mohu v době nástupu na MD nastoupit do práce?

Dobrý den,přiznám se, že jsem se se situací, kdy žena chce v době nástupu na mateřskou dovolenou ... Více

Jsem v evidenci ÚP, dostanu nemocenskou nebo PPM?

Dobrý den,omlouvám se za předchozí nejasnou odpověď, přehlédla jsem informaci, že jste na ÚP, res... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více