Překvapivě jednoduché způsoby, jak prodloužit svůj život

Všichni víme, že konzumace ovoce a zeleniny v kombinaci s pohybem nás udržuje v kondici a prodlužuje život o pár let. Nic proti nim, ale existují i jiné jednoduché způsoby, díky kterým se na tomhle světě udržíte o něco déle. Víte, že mezi ně patří třeba zubní nit?

Podle Českého statistického úřadu se v současnosti ženy dožívají v průměru 82 let a muži přibližně 76 let. Pokud se vám to zdá málo, můžete si život prodloužit s těmito čtyřmi jednoduchými tipy.

Úsměv – velký a široký

Velký a široký úsměv souvisí s tím, že dožijete vyššího věku. Aspoň tak to vyplývá z průzkumu publikovaného v časopise Psychological Science. Celá věc vznikla tak, že se vědci podívali na fotografie profesionálních hráčů baseballu a porovnali „životnost“ hráčů s velkými úsměvy. A světe, div se!

Dokonce i po kontrole faktorů souvisejících s dlouhověkostí, jako je úroveň vzdělání a rodinný stav, byly větší úsměvy stále spojeny s delším životem. Výzkumníci zjistili, že ti největší smajlíci se v průměru dožívají 80 let, zatímco jejich usedlejší, méně „rohlíkoví“ spoluhráči jen 73 let. Proč? Protože úsměv zlepšuje úroveň nálady a stresu, čímž zároveň podporuje imunitní systém.

Denní hygiena zubní nití

Čištění mezizubních prostor nití redukuje zánět dásní (choroba, která způsobuje podráždění, zarudnutí a otok). Zdá se to jako banalita, jenže podle recenze publikované v Cochrane Database of Systematic Reviews zubní nit odstraňuje bakterie, která v ústech zůstává i po čistění kartáčkem. Pokud ji tam necháte, zvyšujete riziko srdečního infarktu a mrtvice. Proto dentální asociace doporučují alespoň jednou denně čistit zuby tím „skoro nic“, co seženete v drogerii.

Rovné sezení

Ukazuje se, že máma a táta mají pravdu: sedět rovně je důležité. Vaše tělo je navrženo tak, aby srdce a plíce pracovaly lépe – pokud mají dobrou pozici. Při správném sezení snižujete nadměrnou sílu, kterou svaly a klouby potřebují absorbovat. Dlouhodobá studie na univerzitě v Londýně dokonce u zhruba 4 000 mužů potvrdila že, že když se budete hrbit, pravděpodobně předčasně zemřete na kardiovaskulární nebo respirační onemocnění. To asi nechcete, ne?

Držte bradu rovnoběžně s podlahou. Ramena, boky a kolena mějte v rovnoměrných výškách a speciálně kolena a nohy směrujte přímo vpřed.

Myjte si ruce

Umývání rukou patří k jednoduchým způsobům, jak si „natočit“ o nějaký ten rok navíc. Ve skutečnosti právě hygiena je hlavním faktorem, proč se délka života u lidí v posledních 150 letech téměř zdvojnásobila. To proto, že mytí rukou zabíjí bakterie a udržuje nás zdravější. A ideální délka trvání očisty? 20 sekund. Jen pouhé opláchnutí rukou vás před bakteriemi nespasí!Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Můžete se těšit na příjemné chvilky se svými ratolestmi, které vám budou vyprávět své vtipné školní příhody. Nejenom, že se skvěle pobavíte, ale zároveň si také vzpomenete na svá dětská léta a eskapády, které... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

940 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
63 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
48 Příspěvků
Poslední příspěvek 29.9.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat