Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Výstražná znamení, že je vaše tělo v hormonální nerovnováze

12.06.2018 | Zdraví a životní styl

Zase jste se uprostřed noci probudila s propoceným pyžamem, které se vám přilepilo na kůži? Jste nějak podezřele unavená, nabíráte na váze a chutě k jídlu se mění podle počasí? Hladina vašich hormonů možná není tak docela v pořádku…

Spousta různých žláz a orgánů produkuje hormony, včetně vašeho mozku, štítné žlázy, vaječníků, nadledvin i slinivky břišní. Vzájemně na sebe působí, a celý systém je vlastně tak složitý, že mu málokdo rozumí – možná proto nebývá jednoduché odhalit, že je v tomto směru něco špatně. Co když i vy máte na krku hormonální disbalanci? Tyto signály se nemýlí!

Není vyčerpanost jako vyčerpanost

Máte nedostatek energie a situace už je natolik vážná, že vás to omezuje ve vykonávání běžných činností? Třeba je to jen následek předešlých dnů. Nebo taky ne.

„Pokud jste po týdnu závěrečných zkoušek nebo pozdních příchodů z práce unavení, pak jste pravděpodobně v pořádku. Ovšem jestli se cítíte opotřebovaní už delší dobu, registrujete zvýšení tělesné hmotnosti, kolísání chuti k jídlu a změnu v pohybech střev, může to být vizitka nedostatečné aktivity štítné žlázy,“ vysvětluje americká lékařka Alyssa Dweck, která působí na newyorské klinice Mount Kisco Medical. Odbornice tak apeluje na to, že únava může potkat každého, ale pokud má nelogickou příčinu, návštěva odborníka je zcela oprávněná.

Kožní nedokonalosti. Proč i tady zbystřit?

Pupínky na obličeji, místy vyrážka a celkově unavená pokožka. Dáváte to za vinu nedostatečnému odličování a berete to jako trest za vaši lenost? Co když se pletete na celé čáře?

„Akné v dospělosti, nebo jeho horší forma zvaná cystické akné, kolem dolní poloviny tváře, signalizuje vysokou hladinu testosteronu. Ačkoli to není život ohrožující problém, negativně to ovlivňuje vaši psychiku,“ říká výše zmíněná lékařka s tím, že v tomto případě obrat k lepšímu zajistí léky na stabilizaci hormonálních hladin.

Nechtěné chloupky. Kdy už je to na hraně?

Teď není řeč o porostu na vašich nohou či v podpaží, kterého se zbavujete žiletkou v pravidelných intervalech. I ženám totiž mohou vyrašit chlupy na místech, kde podle zákonů přírody nemají co dělat! A předpovídá to jediné – pořádný problém.

„Jestliže si v průběhu měsíce všimnete vousů, nebo hrubých a tmavých chloupků objevujících se na hrudi, zádech či pažích, co nejdříve navštivte svého gynekologa a požádejte o analýzu testosteronu. Asi ho máte více, než byste chtěla,“ varuje Alyssa Dweck.

Noční pocení. Týká se i vás?

I když nemáte v ložnici kdovíjaké vedro, i tak se budíte uprostřed noci s propoceným pyžamem? Ani tento stav nelze nechat bez povšimnutí, protože může být důsledkem nízké hladiny estrogenů a nepravidelné ovulace, takzvané perimenopauzy. Ta se objevuje zhruba deset let před samotnou menopauzou a jde ruku v ruce s menstruačními problémy.

Cvičení podporuje správnou skladbu střevní mikroflóry

Vepřové plátky na smetaně

Vepřové plátky na smetaně

9 hlasů
1h a 15min 640 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Znojemská s rýží

10 hlasů
1h a 5min 470kJ 155 Kč

Recept na hovězí maso se znojemskou omáčkou.

Kuřecí kousky na italských bylinkách

1 hlas
1h a 35min 676kJ 120 Kč

Kuřecí maso s brusinkami a sojovou omáčkou Tamari.

Poradny

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více