Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Chybí vám vitamin C? Tato varování svého těla nepřehlížejte

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

14.11.2017 | Zdraví a životní styl

Vitamin C patří k nejdůležitějším látkám, jež bychom svému tělu měli dodávat v maximálním možném množství. Podílí se totiž na celé řadě důležitých procesů v organismus, ovlivňuje zdraví, imunitu, ale i naši krásu.

Bohužel spousta lidí si na tento vitamin vzpomene jen tehdy, když se o ně pokouší chřipka. A to je chyba. Dlouhodobý nedostatek „céčka“ může vést ke spousta obtíží. Nepřehlížíte varovné signály svého těla, že byste měli příjem vitaminu C zvýšit?

Modřina sem, modřina tam

V podstatě jen o něco ťuknete, a už se vám vaše tělo odmění pořádnou modřinou? Příčin, proč jste k podlitinám náchylní, může být spousta, nicméně nedostatek vitaminu C bývá jednou z nejčastějších. Tak pěkně vyrazte do obchodu pro citrusy, ale také papriky nebo brokolici.

Už zase ta červená

Není žádnou výjimkou, že v kapesníku skrýváte zrádnou krev? Ani to není úplně normální stav. I zde může být jedním z důvodů deficit „céčka“. Snažte se ho svému tělu dodávat v potřebné dávce. Pokud by krvácení z nosu ani tak nechtělo zmizet z vašeho života, poraďte se s lékařem.

Nekonečná únava

Nesvádějte špatnou náladu a nedostatek energie jen na podzimní splíny a nevlídné počasí! Zkuste si udělat zásoby ovoce a zeleniny a uvidíte, jak vám hned bude lépe na duši i na těle. Nedostatek vitaminu C se totiž může negativně projevit i na naší náladě a únavě.

Jak kousat

Nemůžete pořádně kousat, protože máte oteklé a bolestivé dásně? Možná je na vině, že svému tělu nedodáváte dostatek vitaminu C. Pomáhá totiž dásně posilovat a také chránit před bakteriemi, které jim nesvědčí.

Kde se vzaly vrásky

Vypadá vaše pleť unaveně, je bez jiskry, podrážděná, případně zarudlá a snadno vysychá? Nejspíš jí nedopřáváte dostatek „céčka“. Tento vitamin je totiž nezbytný pro tvorbu kolagenu, který je zas důležitý pro vaši krásu.

Splašená váha

Koukáte nevěřícně na svou osobní váhu, která ukazuje zase nějaké to kilo navíc? Pak vězte, že vitamin C se v těle podílí i na spalování tuků. A tak máte-li ho nedostatek, je pro vás přibývání na váze mnohem snazší než hubnutí. O důvod víc dát větší šanci ovoci a zelenině!

Potraviny, které pomohou zatočit s břišním tukem

Salát z melounu

Salát z melounu

21 hlasů
25min 344 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kachna na višních

7 hlasů
1h a 40min 701kJ 390 Kč

Kachna s netradiční omáčkou.

Grilovaný losos

2 hlasy
1h a 35min 620kJ 300 Kč

Když budete vybírat rybu na gril, zvolte lososa – nevysuš...

Poradny

Za jak dlouho po PN a odstupném dostanu podporu?

Dobrý den, paní Baarová,zákon o zaměstnanosti ke vztahu podpory v nezaměstnanosti uvádí, že: Ucha... Více

Zítra mi končí RD, jaké mám možnosti?

Pěkný den i Vám, Jano,rodičovskou dovolenou je možné čerpat (na rozdíl od rodičovského příspěvku)... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dáte průchod zamilovanosti a ukážete partnerovi, že vám na něm opravdu záleží. A věřte, že protějšek váš postoj stoprocentně opětuje. Možná to nedá najevo tak vroucně, jak byste si představovali, nicméně se ujistíte o tom, že vztah má budoucnost.

Více