Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Chybí vám vitamin C? Tato varování svého těla nepřehlížejte

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

14.11.2017 | Zdraví a životní styl

Vitamin C patří k nejdůležitějším látkám, jež bychom svému tělu měli dodávat v maximálním možném množství. Podílí se totiž na celé řadě důležitých procesů v organismus, ovlivňuje zdraví, imunitu, ale i naši krásu.

Bohužel spousta lidí si na tento vitamin vzpomene jen tehdy, když se o ně pokouší chřipka. A to je chyba. Dlouhodobý nedostatek „céčka“ může vést ke spousta obtíží. Nepřehlížíte varovné signály svého těla, že byste měli příjem vitaminu C zvýšit?

Modřina sem, modřina tam

V podstatě jen o něco ťuknete, a už se vám vaše tělo odmění pořádnou modřinou? Příčin, proč jste k podlitinám náchylní, může být spousta, nicméně nedostatek vitaminu C bývá jednou z nejčastějších. Tak pěkně vyrazte do obchodu pro citrusy, ale také papriky nebo brokolici.

Už zase ta červená

Není žádnou výjimkou, že v kapesníku skrýváte zrádnou krev? Ani to není úplně normální stav. I zde může být jedním z důvodů deficit „céčka“. Snažte se ho svému tělu dodávat v potřebné dávce. Pokud by krvácení z nosu ani tak nechtělo zmizet z vašeho života, poraďte se s lékařem.

Nekonečná únava

Nesvádějte špatnou náladu a nedostatek energie jen na podzimní splíny a nevlídné počasí! Zkuste si udělat zásoby ovoce a zeleniny a uvidíte, jak vám hned bude lépe na duši i na těle. Nedostatek vitaminu C se totiž může negativně projevit i na naší náladě a únavě.

Jak kousat

Nemůžete pořádně kousat, protože máte oteklé a bolestivé dásně? Možná je na vině, že svému tělu nedodáváte dostatek vitaminu C. Pomáhá totiž dásně posilovat a také chránit před bakteriemi, které jim nesvědčí.

Kde se vzaly vrásky

Vypadá vaše pleť unaveně, je bez jiskry, podrážděná, případně zarudlá a snadno vysychá? Nejspíš jí nedopřáváte dostatek „céčka“. Tento vitamin je totiž nezbytný pro tvorbu kolagenu, který je zas důležitý pro vaši krásu.

Splašená váha

Koukáte nevěřícně na svou osobní váhu, která ukazuje zase nějaké to kilo navíc? Pak vězte, že vitamin C se v těle podílí i na spalování tuků. A tak máte-li ho nedostatek, je pro vás přibývání na váze mnohem snazší než hubnutí. O důvod víc dát větší šanci ovoci a zelenině!

Nikdo by neměl sníst denně víc než 6 hranolků

Pivní polévka

Pivní polévka

15 hlasů
40min 573 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí plátek s fetou

9 hlasů
45min 729kJ 140 Kč

Rychlý recept na lehký oběd.

Čočková polévka s pečenými kaštany

2 hlasy
1h a 35min 370kJ 99 Kč

Podzimní polévka pro zahřátí. Pečené kaštany dodají polév...

Poradny

Kdy skončit v práci, abych měla nárok na PPM?

Dobrý den,pokud to umožňuje Váš zdravotní stav, mohla byste místo ukončení pracovního poměru nast... Více

Jak se počítá podpora z ÚP po měsíci v novém práci?

Dobrý den,i když v novém zaměstnání nemáte odpracované celé čtvrtletí, výše podpory v nezaměstnan... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Nevíte, kam dřív skočit, a je na vás vyvíjen stále větší tlak. Pomůže vám papír, pero a utříděné myšlenky. Sepíšete si do detailu i ty nejmenší úkoly a sestavíte harmonogram jejich plnění. Vám pak půjde v&sc...

Více