Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Chybí vám vitamin C? Tato varování svého těla nepřehlížejte

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

14.11.2017 | Zdraví a životní styl

Vitamin C patří k nejdůležitějším látkám, jež bychom svému tělu měli dodávat v maximálním možném množství. Podílí se totiž na celé řadě důležitých procesů v organismus, ovlivňuje zdraví, imunitu, ale i naši krásu.

Bohužel spousta lidí si na tento vitamin vzpomene jen tehdy, když se o ně pokouší chřipka. A to je chyba. Dlouhodobý nedostatek „céčka“ může vést ke spousta obtíží. Nepřehlížíte varovné signály svého těla, že byste měli příjem vitaminu C zvýšit?

Modřina sem, modřina tam

V podstatě jen o něco ťuknete, a už se vám vaše tělo odmění pořádnou modřinou? Příčin, proč jste k podlitinám náchylní, může být spousta, nicméně nedostatek vitaminu C bývá jednou z nejčastějších. Tak pěkně vyrazte do obchodu pro citrusy, ale také papriky nebo brokolici.

Už zase ta červená

Není žádnou výjimkou, že v kapesníku skrýváte zrádnou krev? Ani to není úplně normální stav. I zde může být jedním z důvodů deficit „céčka“. Snažte se ho svému tělu dodávat v potřebné dávce. Pokud by krvácení z nosu ani tak nechtělo zmizet z vašeho života, poraďte se s lékařem.

Nekonečná únava

Nesvádějte špatnou náladu a nedostatek energie jen na podzimní splíny a nevlídné počasí! Zkuste si udělat zásoby ovoce a zeleniny a uvidíte, jak vám hned bude lépe na duši i na těle. Nedostatek vitaminu C se totiž může negativně projevit i na naší náladě a únavě.

Jak kousat

Nemůžete pořádně kousat, protože máte oteklé a bolestivé dásně? Možná je na vině, že svému tělu nedodáváte dostatek vitaminu C. Pomáhá totiž dásně posilovat a také chránit před bakteriemi, které jim nesvědčí.

Kde se vzaly vrásky

Vypadá vaše pleť unaveně, je bez jiskry, podrážděná, případně zarudlá a snadno vysychá? Nejspíš jí nedopřáváte dostatek „céčka“. Tento vitamin je totiž nezbytný pro tvorbu kolagenu, který je zas důležitý pro vaši krásu.

Splašená váha

Koukáte nevěřícně na svou osobní váhu, která ukazuje zase nějaké to kilo navíc? Pak vězte, že vitamin C se v těle podílí i na spalování tuků. A tak máte-li ho nedostatek, je pro vás přibývání na váze mnohem snazší než hubnutí. O důvod víc dát větší šanci ovoci a zelenině!

Alergie versus obyčejná rýma. Naučte se je odlišit

Lilek s kuskusem

Lilek s kuskusem

12 hlasů
45min 306 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Brambory zapečené se sýrem a rajčaty

9 hlasů
55min 562kJ 145 Kč

Nemáte rádi klasické zapečené brambory? Tyhle vám budo...

Grilovaná vepřová panenka

1 hlas
40min 865kJ 190 Kč

Vepřová panenka s medovou hořčici, rychlé, jednoduché a d...

Poradny

Loni jsem dostala výpověď, jsem v PN, dostanu PPM?

Dobrý den,jestliže jste výpověď od zaměstnavatele dostala Vy, pak dnem, kdy začala vaše pracovní ... Více

Loni jsem dala výpověď, jsem v PN, dostanu mateřskou?

Dobrý den,pracovní neschopnost prodlužuje pracovní poměr jen v případě, že zaměstnanec dostal výp... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vzbudíte touhu u osob opačného pohlaví. Tento týden také oplýváte šarmem, jaký se jen tak nevidí! Soustřeďte se především na své priority a neplýtvejte energií na ty, kteří za to nestojí. Nezadaní, mějte oči na stopk&aacu...

Více