Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nepříjemný zápach z úst. Co ho způsobuje a jak ho vyřešit

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

13.04.2018 | Zdraví a životní styl

Až příliš často se v životě setkáváme s lidmi, kteří mají nevábně páchnoucí dech. Ne vždy je na vině nedostatečná ústní hygiena. Někdy mohou být problémy mnohem závažnější, než si myslíme, a možná vás to překvapí, ale v drtivé většině lidé svůj zkažený dech vůbec necítí.

Nejčastější příčinou zápachu z úst je samozřejmě špatná technika čištění zubů, v horším případě dokonce úplná absence každodenní ústní hygieny.

Chyby s kartáčkem

Při špatném čištění zůstává na zubech plak, ve kterém se množí bakterie, v mezizubním prostoru se rozkládají zbytky jídla a to je hlavní příčina zápachu z úst. Při čištění bychom tedy neměli zapomínat na mezizubní kartáčky, zubní nit a také na čištění samotného jazyka. I na něm se nachází velké množství bakterií a neměl by se při čistění vynechávat. Lze si dokonce pořídit speciální škrabku na jazyk, se kterou bude celý proces pohodlnější. Skvělým pomocníkem jsou také ústní sprchy, které ocení zejména uživatelé rovnátek.

Další příčinou zápachu může být neléčený zubní kaz, zánět nebo dokonce parodontóza. Pokud si čistíte zuby několikrát denně a stejně to pořád není ono, měli byste si naplánovat návštěvu zubaře. Pokud i po návštěvě zubaře vaše problémy přetrvávají, hledejte příčinu jinde. Cukrovka, zánět trávicího traktu i vyčerpání organismu může mít na svědomí zápach z úst. Někdy je „viníkem“ tak obyčejná věc, jako je hlad. Když máte prázdný žaludek, tělo spustí přirozenou očistu a v ústech se tak tvoří více bakterií, podobně, jako je tomu v období nemoci, kterou se vaše tělo snaží vypudit.

Jak lze proti tomuto problému bojovat?

Pijte vodu

Pravidelné proplachování ústní dutiny čistou vodou podporuje i tvorbu slin, které odplavují přebytečné bakterie. Nenahrazujte ale vodu sladkými nápoji. Jejich konzumace má opačný efekt.

Používejte mezizubní kartáčky

Mnoho lidí zapomíná, že v mezizubním prostoru je hygiena ještě důležitější, než na jiných částech chrupu. Aby vám nepáchlo z úst, je zapotřebí dokonale odstranit veškeré možné původce zápachu.

Po kávě sklenici vody

Milovníci kávy většinou mívají problém s dechem, aniž by si to uvědomovali. Stačí se naučit vypít po každé kávě sklenici čisté vody. Nejen, že tím spláchnete nevábný dech, ale zároveň doplníte tekutiny, které káva z těla vypudí.

Jezte kvalitní mléčné výrobky

Potraviny s živou kulturou jsou velmi vhodné, pro vytvoření správné mikroflóry v zažívacím traktu, která je důležitá pro svěží dech.

Nekuřte a nepijte alkohol

Tuhle kapitolu všichni známe. Dech po cigaretě či propité noci ani nemůže být jiný, než odporně páchnoucí. Kombinace obojího je dost odpudivá.

Pravidelně navštěvujte zubaře

O tom, že bychom měli navštěvovat zubaře dvakrát ročně, se všeobecně ví, ale jen málokdo se donutí poctivě návštěvy dodržovat. Pravidelná návštěva zubního lékaře je ale nezbytnou součástí zdravého chrupu, neboť lékař může případný problém odhalit hned v zárodku a vyhnete se tím v budoucnu velkým bolestem i ztrátě zubu.

Potraviny, které pomohou zatočit s břišním tukem

Masové kuličky s mandlemi

Masové kuličky s mandlemi

24 hlasů
25min 634 kJ 63 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuře s rozinkami

6 hlasů
1h a 15min 718kJ 145 Kč

Pečené kuře s rozinkami a tymiánem.

Treska s petrželovou omáčkou

6 hlasů
40min 260kJ 150 Kč

Dietní a velmi chutně připravená ryba.

Poradny

Za jak dlouho po PN a odstupném dostanu podporu?

Dobrý den, paní Baarová,zákon o zaměstnanosti ke vztahu podpory v nezaměstnanosti uvádí, že: Ucha... Více

Zítra mi končí RD, jaké mám možnosti?

Pěkný den i Vám, Jano,rodičovskou dovolenou je možné čerpat (na rozdíl od rodičovského příspěvku)... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dáte průchod zamilovanosti a ukážete partnerovi, že vám na něm opravdu záleží. A věřte, že protějšek váš postoj stoprocentně opětuje. Možná to nedá najevo tak vroucně, jak byste si představovali, nicméně se ujistíte o tom, že vztah má budoucnost.

Více