Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nepříjemný zápach z úst. Co ho způsobuje a jak ho vyřešit

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

13.04.2018 | Zdraví a životní styl

Až příliš často se v životě setkáváme s lidmi, kteří mají nevábně páchnoucí dech. Ne vždy je na vině nedostatečná ústní hygiena. Někdy mohou být problémy mnohem závažnější, než si myslíme, a možná vás to překvapí, ale v drtivé většině lidé svůj zkažený dech vůbec necítí.

Nejčastější příčinou zápachu z úst je samozřejmě špatná technika čištění zubů, v horším případě dokonce úplná absence každodenní ústní hygieny.

Chyby s kartáčkem

Při špatném čištění zůstává na zubech plak, ve kterém se množí bakterie, v mezizubním prostoru se rozkládají zbytky jídla a to je hlavní příčina zápachu z úst. Při čištění bychom tedy neměli zapomínat na mezizubní kartáčky, zubní nit a také na čištění samotného jazyka. I na něm se nachází velké množství bakterií a neměl by se při čistění vynechávat. Lze si dokonce pořídit speciální škrabku na jazyk, se kterou bude celý proces pohodlnější. Skvělým pomocníkem jsou také ústní sprchy, které ocení zejména uživatelé rovnátek.

Další příčinou zápachu může být neléčený zubní kaz, zánět nebo dokonce parodontóza. Pokud si čistíte zuby několikrát denně a stejně to pořád není ono, měli byste si naplánovat návštěvu zubaře. Pokud i po návštěvě zubaře vaše problémy přetrvávají, hledejte příčinu jinde. Cukrovka, zánět trávicího traktu i vyčerpání organismu může mít na svědomí zápach z úst. Někdy je „viníkem“ tak obyčejná věc, jako je hlad. Když máte prázdný žaludek, tělo spustí přirozenou očistu a v ústech se tak tvoří více bakterií, podobně, jako je tomu v období nemoci, kterou se vaše tělo snaží vypudit.

Jak lze proti tomuto problému bojovat?

Pijte vodu

Pravidelné proplachování ústní dutiny čistou vodou podporuje i tvorbu slin, které odplavují přebytečné bakterie. Nenahrazujte ale vodu sladkými nápoji. Jejich konzumace má opačný efekt.

Používejte mezizubní kartáčky

Mnoho lidí zapomíná, že v mezizubním prostoru je hygiena ještě důležitější, než na jiných částech chrupu. Aby vám nepáchlo z úst, je zapotřebí dokonale odstranit veškeré možné původce zápachu.

Po kávě sklenici vody

Milovníci kávy většinou mívají problém s dechem, aniž by si to uvědomovali. Stačí se naučit vypít po každé kávě sklenici čisté vody. Nejen, že tím spláchnete nevábný dech, ale zároveň doplníte tekutiny, které káva z těla vypudí.

Jezte kvalitní mléčné výrobky

Potraviny s živou kulturou jsou velmi vhodné, pro vytvoření správné mikroflóry v zažívacím traktu, která je důležitá pro svěží dech.

Nekuřte a nepijte alkohol

Tuhle kapitolu všichni známe. Dech po cigaretě či propité noci ani nemůže být jiný, než odporně páchnoucí. Kombinace obojího je dost odpudivá.

Pravidelně navštěvujte zubaře

O tom, že bychom měli navštěvovat zubaře dvakrát ročně, se všeobecně ví, ale jen málokdo se donutí poctivě návštěvy dodržovat. Pravidelná návštěva zubního lékaře je ale nezbytnou součástí zdravého chrupu, neboť lékař může případný problém odhalit hned v zárodku a vyhnete se tím v budoucnu velkým bolestem i ztrátě zubu.

Proteinová dieta: Jak vlastně funguje?

Vaječná omeleta s kozím sýrem

Vaječná omeleta s kozím sýrem

18 hlasů
30min 810 kJ 35 Kč

Nejčtenější články

Kávu si nemusíte odpírat. Vaše tělo těží z každého šálku

Kávu si nemusíte odpírat. Vaše tělo těží z každého šálku

TESTOVÁNÍ: Jemné kapesníčky Zewa Softis Soft & Sensitive

TESTOVÁNÍ: Jemné kapesníčky Zewa Softis Soft & ...

TESTOVÁNÍ: URGO Hojení puchýřů – Diskrétní, hydrokoloidní náplast

TESTOVÁNÍ: URGO Hojení puchýřů – Diskrétní, hyd...

TESTOVÁNÍ: Windomatic Power Complete Set od Viledy

TESTOVÁNÍ: Windomatic Power Complete Set od Viledy

TESTOVÁNÍ: Řasenka Catchy Eyes Mascara Waterproof

TESTOVÁNÍ: Řasenka Catchy Eyes Mascara Waterproof

TESTOVÁNÍ: Žehlicí kartáč Rowenta Power Straight

TESTOVÁNÍ: Žehlicí kartáč Rowenta Power Straight

Suchá a ztvrdlá pokožka? Péče o nohy se vyplatí

Suchá a ztvrdlá pokožka? Péče o nohy se vyplatí

Tip na oběd

Bramborová polévka s mandlemi

17 hlasů
40min 357kJ 60 Kč

Recept na netradičně připravenou bramborovou polévku.

Salát z lilku s kozím sýrem

10 hlasů
40min 581kJ 75 Kč

Kdo má rád kozí sýr, určitě si pochutná.

Poradny

Dostanu příspěvek na bydlení, když pobírám ID?

Dobrý den,invalidní důchod s nárokem na příspěvek na bydlení nijak nesouvisí. Nárok na příspěvek ... Více

Na co mám nárok při pobírání invalidního důchodu?

Dobrý den,ptáte se pouze na to, na co máte nárok, ale z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co konkr... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Již minulý týden naznačil, že pro vás začíná méně stresující období, než tomu bylo doposud. Využijte toho! Začněte se soustředit na věci, které jste kvůli neustálému vypětí v minulých dnech a týdnech opomíjeli. Drobné vrá...

Více