Touha po dokonalosti a nervozita. Sociální sítě nám ničí život

Kdo v dnešní době nemá Facebook, Twitter nebo třeba Instagram? Každý z nás vlastní „chytrý“ telefon, a internet je zaveden snad do každé domácnosti. Pro populaci jsou veškeré takové záležitosti standardem. Navštěvováním sociálních sítí a používáním tabletů či chytrých mobilů však podle odborníků výrazně ubíráme našemu životu na kvalitě.

Virtuální vztahy

Největším paradoxem ve virtuálním světě je nedostatek lidského kontaktu. Všichni máme na svých stránkách stovky přátel, dokonce i takových, se kterými jsme se nikdy osobně nesetkali. Ale zamyslete se, s kým jste se za poslední dobu viděli, zašli jste do kina, na pivo nebo si třeba jen zavolali? Veškerá naše přátelství jsou založena na počtu „lajků“, které dostaneme, sledování fotek a občasné komunikaci přes chat. Právě časté chatování s přáteli v nás vyvolává dojem, že je máme stále nablízku a nemáme potřebu je fyzicky vyhledávat. A to je velká škoda!

Touha po dokonalosti

Každý den se na nás prostřednictvím sociálních sítí sype obrovské množství fotografií lidí, kteří mají dokonalou postavu, vlasy, perfektní zuby a máme nutkavou potřebu pochlubit se světu v podobném světle. Místo cvičení a zdravého životního stylu prosedíme hodiny u aplikací, které nám vybělí zuby, uberou pár kil či změní barvu očí a to vše jen pro pár „lajků“, které v nás probouzejí pocit, že jsme pro okolí zajímaví. Smutné.

Nervozita

Mnoho lidí si odmítá přiznat, že jsou na svých telefonech a počítačích absolutně závislí. Mají neustále nutkavou potřebu kontrolovat, zda se na jejich profilu něco nezměnilo a za den svůj telefon rozsvítí až 150x! Průměrná doba, kterou strávíme díváním se do displeje je 2,5 hodiny denně. Bohužel se neumíme ovládat a svůj telefon vytahujeme i ve chvílích, kdy ho vlastně vůbec nepotřebujeme. Pakliže donutíme závislého odložit jeho telefon nebo počítač, co nevidět se dostaví první abstinenční příznaky. S těmi se můžeme setkat především u dětí, jelikož jsou k závislosti na takových aktivitách mnohem náchylnější.

Ve zdravém těle, zdravý duch

Když pomineme závislost samotnou, přichází s používáním telefonů a počítačů mnoho jiných starostí. Několikahodinovým sledováním monitoru či displeje v nepřirozené pozici si můžeme přivodit velké bolesti krční páteře. Modré světlo, které z přístrojů vyzařuje, bývá spouštěčem migrén a dlouhá práce s počítačem způsobuje syndrom karpálního tunelu. Mnoho z nás potřebuje počítač i telefon ke své práci. Proč ale nenechat tělo i mysl odpočívat, když už v práci nejsme? Po příchodu domů zahoďte telefon a dejte si kávu se sousedkou.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
9:34

Intenzivní cvičení na břicho

Intenzivní cvičení na břicho
09:33

Štíhlé nohy a pevné hýždě

Štíhlé nohy a pevné hýždě
20:32

Kardio trénink

Kardio trénink

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete řešit poměrně závažný problém, jenže navzdory své obvyklé rozhodnosti se ocitnete v koncích – jako byste měli v hlavě dva hlasy, které vám oba radí dobře, jenže oba úplně opačně. Na něco takového nejste zvyklí, většinou máte své priority jasně dané. A tak vám nezbude nic jiného, než ve svém nitru najít kompromis, nebo si necha... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:09
23 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
24 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat