Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak se zbavit kocoviny? Zapomeňte na vyprošťováky i kyselé zavináče

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

19.05.2018 | Zdraví a životní styl

Prohýřili jste celou noc a teď nemůžete vstát z postele? Někdy se to s alkoholem holt přežene a důsledky jsou velmi nepříjemné. Bolest hlavy, žaludek jako na vodě, malátnost, únava, zimnice nebo třes. Každý v životě nějakou tu kocovinu nejspíš zažil. Přinášíme pár tipů, které vám pomohou dostat vaše tělo zase do normálu.

Připravte se

Pokud víte, že jdete na večírek a nějakou tu skleničku si dáte, je dobré se připravit, abyste se kocovině co nejsnáze vyhnuli. Najezte se a průběžně z jídla uždibujte celý večer. Kromě samotného alkoholu je třeba v průběhu večera doplňovat i jiné tekutiny, nejlépe čistou vodu. Snažte se alkohol nemíchat a pijte jen jeden druh. Lepší jsou čiré alkoholické nápoje, jelikož neobsahují další zbytečné látky, jako jsou různá barviva a dochucovadla. Pijte střídmě a pomalu.

Krušné ráno

Vyhněte se lékům proti bolesti a podobným pilulkám. Lidé s oblibou řeší kocovinu pomocí prášků, ale ty v podrážděném žaludku, tím spíše, pokud je v něm ještě nějaký alkohol, mohou napáchat strašné škody. Lékaři upozorňují dokonce na krvácení žaludku, když se smíchá alkohol s léky proti bolesti. Když ani příprava nepomůže a alkoholu bylo víc, než jste si původně plánovali, snažte se dostat do těla co nejvíce tekutin. Ideální je minerálka s obsahem hořčíku. Vymačkejte do něj citron nebo spolkněte pár pilulek vitaminu C.

Uklidněte žaludek

Pokud máte dojem, že už se dokážete najíst, máte napůl vyhráno. Hned, jak to bude možné, si dejte pořádně vydatnou snídani. Tělu chybí vitaminy i cukry a ty je třeba doplnit. Navíc si srovnáte překyselený žaludek. Vyhnout byste se ale měli kávě. Ta vaše tělo ještě více odvodní a navíc kofein zvyšuje účinky alkoholu v krvi. Místo ní si dejte raději bylinkový čaj s medem. Skvělý je odvar z máty, heřmánku nebo zázvoru. Jestliže se na snídani necítíte, bolavý žaludek srovná lžička jedlé sody ve sklenici vody nebo sklenice studeného mléka.

Hýbejte se

I když je to to poslední, co vás napadne po probuzení s kocovinou, přinuťte se a jděte na vzduch. Okysličíte tím váš mozek a po pár minutách už to půjde samo. Udělejte si alespoň hodinovou procházku nebo si jděte zaplavat. Pokud se vám ven nechce, zkuste se osvěžit sprchováním ve vlažné vodě.

Rizika spojená s užíváním léků proti bolesti

Bramborák v pekáči

Bramborák v pekáči

17 hlasů
1h a 5min 409 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřové plátky s oregánem

11 hlasů
55min 1107kJ 140 Kč

Smažené masové „špízy“ se sýrem a cuketou.

Fazolkový salát

3 hlasy
30min 434kJ 80 Kč

Salát s fazolových lusků a červených fazolí.

Poradny

Jaké jsou problémové aspekty PPM?

Dobrý den,odpověď na totu otázku bohužel výrazně přesahuje možnosti této poradny, ale pokusím se ... Více

Jak žádat o ošetřovné, když je škola už otevřená?

Dobrý den,na základě informací uvedených na stránkách MPSV se domnívám, že formulář/potvrzení by ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více