Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Krvácení týden po skončení menstruace. Je důvod k obavám?

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

17.07.2018 | Zdraví a životní styl

Krvácení týden po skončení „červeného období“ patří k frustrujícím a stresujícím zážitkům. Co za ním stojí? V případě štěstí mluvte třeba o staré krvi. A co když vás potká smůla?

Menstruace, pár dní klid, načež zjišťujete, že znovu krvácíte nebo špiníte. Připomínat přízrak „Krvavou Mary“ mezi jednotlivými obdobími skutečně není nic moc! Příčiny krvácení pár dní až týden po menstruaci přitom mohou být mírné i závažné.

Stará krev

Pokud zaznamenáte hnědé špinění týden či pár dní po měsíčkách, může to znamenat, že určité množství tkáně a menstruační krve nebylo z vašeho těla řádně vyloučeno. Obvykle se v tomto případě není čeho bát, zanedlouho špinění zmizí.

Infekce

Bakteriální infekce (bakteriální vaginóza) a kvasinkové infekce (Candida albicans) jsou dvě z nejčastějších infekcí, které se u žen vyskytují. Tyto infekce často stojí za vylučováním barevných skvrn s podivným zápachem, a to až několik dní po ukončení menstruace. V podstatě mohou mít na svědomí abnormální krvácení nebo výtok.

Hluboká penetrace během pohlavního styku

Při hlubokém nebo hrubém sexuálním styku může pronikání způsobit krvácení a fyzické zranění. Krev vylučovaná po ukončení menstruace se tedy jeví jako „nezvyklá“, nicméně málokdo si uvědomuje, že kolikrát stačí malá ranka od ostrých nehtů, která s cyklem ve finále nemá nic společného, nicméně je příčinou obav tak jako tak.

Neregulovaný menstruační cyklus

Neočekávané krvácení nebo krvácení týden po období se často objevuje u dospívajících dívek, u kterých si tělo zvyká na menstruační cyklus. Lékaři uvádí, že než něco takového vymizí, může uběhnout několik měsíců nebo let.

Perorální kontraceptiva

Antikoncepční pilulky, které obsahují hormony, mohou mít negativní účinky na normální fungování ženského těla. Ženy, které zahájily nebo přerušily užívání perorálních kontraceptiv, se tak mohou setkat s krvácením týden po jejich menstruaci.

Polypy

Polypy jsou nerakovinové buňky, které rostou v děloze. Někdy některé z těchto polypů prasknou a způsobí krvácení nebo špinění. Snížený komfort hlásí i ženy, u nichž se objevují děložní myomy nebo rakovina děložního čípku. Pokud se po menstruaci objeví špinění jednou či dvakrát, považujte jej za normální. Při častějším výskytu však určitě není něco v pořádku. Svůj zdravotní stav konzultujte se svým lékařem.

„Třikrát se opakoval stejný scénář. Konec menstruace, pět, šest dní pokoj, pak dva, tři dny špinění vystřídané krvácením. Manžel si myslel, že si dělám srandu a vyhýbám se sexu,“ krčí rameny třiatřicetiletá čtenářka Marika s tím, že se nakonec odhodlala zajít k lékaři. Ten provedl výtěry pochvy, načež laboratoř potvrdila rakovinu děložního čípku v pokročilém stádiu. „Teď už vím, že signály těla se nemají podceňovat,“ apeluje Marika.

Čtyři veganské dny v měsíci omezí záněty ve střevech

Brambory zapečené se sýrovou omáčkou

Brambory zapečené se sýrovou omáčkou

8 hlasů
50min 515 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hrášková polévka s kuřecím masem

12 hlasů
40min 291kJ 85 Kč

Snadno, rychle a chutně připravíte polévku ze sterilov...

Bramborový salát s chřestem

7 hlasů
30min 224kJ 95 Kč

Jemný bramborový salát s chřestem.

Poradny

nejvhodnější doba na očkování proti klíšť. encefalitidě

Dobrý den, očkování proti klíšťové encefalitidě je možné po celý rok. V době, kdy může být již zv... Více

Vakcíny proti klíšťové encefalitidě

Dobrý den, obě u nás dostupné vakcíny mají porovnatelnou a tedy vysokou účinnost i bezpečnost. Ma... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Blíží se k vám nová láska! Nebojte se rozlousknout nejasnou situaci a udělat rozhodující krok. Obavy z nesprávného rozhodnutí v tomto případě nejsou na místě. Naopak. Proto hodíte pochybnosti za hlavu a necháte se vést svými city. A ne...

Více