Přírodní pomocníci pro snížení horečky

I když je vám „ouvej“, nechcete do sebe cpát prášky, o jejichž složení si neděláte valné iluze? Vyzrajte na horečku pomocí ženšenu, pampelišky nebo ibišku. Tyto přírodní poklady vás ve štychu určitě nenechají!

Máte horečku a bolí vás „celý člověk“? Pak vám možná doktor pohotově předepsal farmaceutické léky, které by vás téhle patálie měly zbavit. Samozřejmě nic proti tomu, ale co vaše obavy týkající se jejich nežádoucích vedlejších účinků? Naštěstí existují i jiné prostředky, jež jsou v tomhle směru zcela bez rizika. Poznejte přírodní dary, na které tisíce let spoléhají vyznavači lidové medicíny! Co vám nabízí své služby?

Ženšen jako vítaná spása

Ženšen je bylinná trvalka patřící do rodu Panax, jehož název je odvozen od řeckého slova panacos, což znamená všelék. A to mnohé vysvětluje! Tenhle zázrak se už od pradávna používá k řešení mnoha zdravotních komplikací, přičemž horečka je jednou z nich. Medikament si můžete naordinovat ve formě prášku, kapslí či speciální tinktury. Je úplně jedno, jakou alternativu zvolíte, protože všechny slibují brzkou úlevu (1).

Pampeliška? To je klasika

Smetanka lékařská je sice úhlavním nepřítelem všech upravených trávníků, ale jedno se jí upřít nedá – jako součást ozdravných kúr zkrátka nemá konkurenci. Působí protizánětlivě, posiluje obranyschopnost a normalizuje tělesnou teplotu. Zároveň čistí krev a přispívá k detoxikaci organismu, takže s její pomocí lze počítat za všech okolností (2).

Nepodceňujte ani schopnosti ibišku

To, že horký nápoj z ibišku má prazvláštně červenou barvu, ještě není důvodem, abyste se mu vyhýbali, právě naopak! I tato rostlinka má v popisu práce snižování horečky, což moc dobře vědí i původní američtí obyvatelé, tedy indiáni. Také je přímo fenomenálním medikamentem proti nadýmání, neboť díky kouzelnému složení má schopnost odstraňovat přebytečný plyn i vodu z gastrointestinálního traktu. Aby toho nebylo málo, rovněž přispívá k regulaci krevního tlaku a normalizuje hladinu cholesterolu (3). Třeba se vám i tahle informace bude někdy hodit…

Zdroj: (1) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5052424/, (2) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3265450/, (3) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7223586/Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na oběd

Více tipů

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pohostinnost je až neuvěřitelná. Pro své blízké a přátele byste tento týden udělali první poslední. A můžete si být jisti, že si vaší ochoty a laskavosti všimnou! Dočkáte se proto mnoha pochval a ocenění. To bude působit jako pohlazen&ia... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

11 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:38
44 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:31
17 Příspěvků
Poslední příspěvek 10:25

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat