Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Člověk je tvor houževnatý. Jakou největší bolest naše tělo snese?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

12.10.2018 | Zdraví a životní styl

Taky vás občas něco bolí a říkáte si, že to je jistě ta nejhorší bolest, jakou jste kdy zažili? Řekneme vám, jaké jsou největší bolesti, se kterými se lidé potýkají a kde je hranice, kterou člověk vydrží.

Bolest zubů

Pod tohle se jistě podepíše nejeden člověk, který se někdy v životě musel potýkat s bolením zubů. Tupá a nepřetržitá bolest, která se mnohdy rozlévá do oblasti celé hlavy nebo i dále do těla, je mnohdy tak nesnesitelná, že není výjimkou, aby u ní lidé omdlévali.

Ledvinové kameny

Palčivá a řezavá bolest zad a podbřišku bývá právem označována za jednu z nejšílenějších bolestí, kterou může člověk zažít. Bolesti způsobené přítomností ledvinových kamenů přivádějí lidi do naprosté agónie, kdy ztrácejí schopnost sluchu i zraku, omdlévají a mohou trpět i halucinacemi.

Porod

Na žebříčku nejhorších bolestí samozřejmě nesmí chybět ani porod. Je to snad jediná bolest takového rázu, kterou žena podstupuje „dobrovolně“. V případě prvorodičky o tom lze samozřejmě spekulovat, ale proč by jinak ženy měly i dvě a více dětí, když už vědí, do čeho jdou? Ženy často přirovnávají porodní bolesti k vytrhání vnitřností z těla, neustupující a mnohonásobné menstruační bolesti nebo k bodnutí nožem do břicha. Bolest je často tak silná, že ženy nutí zvracet, omdlévat a bývají celkově nepříčetné.

Migréna

Nemluvíme o bolesti hlavy po propité noci. Skutečnou migrénu provází bolesti tak příšerné, že člověk není schopen ničeho. Zvrací, nespí a je velice podrážděný. Pulsující bolest dokáže postiženého naprosto paralyzovat a mnohdy trvá i několik dní.

Úder do varlat

Jistě jste již někdy viděli nějakého muže, který se válí po zemi bolestí, nebo jste dokonce sami takovou bolest zažili. Úder do varlat je muži popisován jako jedna z nejstrašnějších bolestí, se kterou se setkali. Bolest může být natolik silná, že vyvolá zvracení a křeče v celém břiše a stehnech. 

Žaludeční vředy

Žaludeční vředy jsou často spojovány s intenzivní bolestí v oblasti žaludku a břicha, provázené zvracením a závratěmi. V případě prasklého vředu se bolest ještě více násobí a situace může být pro člověka skutečně nebezpečná.

Zlomenina žebra

Zlomená žebra přináší člověku nejen příšernou bolest, ale také potíže s dýcháním, jež bolest vyvolává. Často jsou bolesti provázené zvracením, které rozbolavělému hrudníku příliš nepřidá.

Je možné zemřít na bolest?

Ve své podstatě se na bolest často neumírá. Lidé, kteří trpí silnou a dlouhotrvající bolestí upadají do stavu bezvědomí, kdy přestávají bolest vnímat. Je však možné, že neutuchající bolest člověka natolik unaví, že zemře vyčerpáním.

Jak si zajistit pevnou vůli, která se hodí nejen při hubnutí

Pikantní telecí plátek

Pikantní telecí plátek

12 hlasů
1h a 10min 345 kJ 165 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Makrela na bílém víně

11 hlasů
60min 339kJ 211 Kč

Makrela pečená na víně, cibuli a citrónech.

Rizoto se španátem a houbami

12 hlasů
45min 454kJ 95 Kč

Jednoduché rizoto se špenátem a houbami.

Poradny

Mám po rodičovské dovolené podepsat výpověď?

Dobrý den,zaměstnavatel je opravdu povinen Vám držet pracovní místo nejdéle do tří let od narozen... Více

Musím v práci doložit rodný list dítěte?

Dobrý den,neuvádíte, komu máte dokládat rodný list a o jakou smlouvu se jedná, ale předpokládám, ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi vám bude chtít přebrat vaši lásku, to si však rozhodně nenecháte líbit! Naopak, rozhodnete se stůj co stůj ubránit svůj vztah. Moc dobře si však uvědomujete, že není zapotřebí agresivita a síla, ale prozíravost a chytrost. Umíte si poradit!

Více