Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kouření v autě nebo na záchodě. Podle vědců se zabíjíte rychleji

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

20.10.2018 | Zdraví a životní styl

Rádi si zapálíte, když máte na záchodě dlouhou chvilku, či po cestě z práce, při jízdě autem? Věděli jste, že kouření v malých prostorách poškozuje vaše zdraví mnohem rychleji?

Mnohonásobná koncentrace

Vykouření cigarety uvnitř automobilu nebo v místnosti o velikosti běžné „panelákové“ toalety, zvyšuje množství škodlivin ve vzduchu až jedenáctkrát! Za předpokladu, že si otevřete okénko, snížíte koncentraci škodlivin na „pouhý“ sedminásobek. Přesto se stále najdou tací, kteří kouří v autě i za přítomnosti vlastních dětí.

Radiace

Tabákový kouř obsahuje 5000 různých chemických látek, přičemž drtivá většina z nich je jedovatá. Minimálně 64 z nich jsou karcinogenní látky, způsobující rakovinu. Cigareta obsahuje dokonce i radioaktivní polonium! Za každou krabičku cigaret, kterou vykouříte v uzavřeném prostoru, se vystavujete stejné dávce záření, jako při rentgenu plic.

Rizika v procentech

Pokud jste milovníkem cigaret, asi vás nepotěší, že riziko mozkové mrtvice u kuřáků stoupá neuvěřitelných 82 %. O celých 25 % více vám hrozí, že vás postihne infarkt nebo rakovina plic a velká část kuřáků si „vypěstuje“ onemocnění astmatem nebo rakovinou dutin.

Horší je to ale s dětmi, které jsou našemu cigaretovému kouři vystavovány. U dětí kuřáků jsou mnohem častější infekce dýchacích cest, třikrát častěji trpí záněty středouší, kašlem či zahleněním dutin.

Raději venku

Mnoho kuřáků se ve snaze chránit ostatní obyvatele domácnosti od zápachu z kouře zavírají právě na záchod. Bohužel, ani tím, že si půjdete zapálit do jiné místnosti v bytě, nevyřešíte přítomnost škodlivin po celé jeho ploše. Zplodiny z cigaret se totiž do bytu dostanou, i když kouříte například na balkoně. Pokud si cigaretu nedokážete odpustit, je v tomto případě mnohem lepším řešením jít kouřit ven.
Stejné je to u kouření v autě. Škodlivé látky se drží v potazích a polstrování, které jsou nasáklé zápachem a rakovinotvornými látkami. Pokud ve vašem autě vozíte děti nebo osoby, které nekouří, měli byste k nim být ohleduplnější.

Sovy kvůli rannímu vstávání častěji onemocní rakovinou prsu

Hrušky s parmezánem

Hrušky s parmezánem

11 hlasů
20min 680 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Koprové brambory

9 hlasů
1h a 5min 440kJ 75 Kč

Recept na jednu z možností, jak připravit zapečené bra...

Zapečené kotlety

14 hlasů
2h a 0min 575kJ 165 Kč

Nejlepší jsou druhý den! Takže pokud máte čas a vydrží...

Poradny

Když dám výpověď, bude mi krácen rodičovský příspěvek?

Dobrý den, Jano,při pobírání rodičovského příspěvku můžete pracovat bez omezení, pokud během prác... Více

Dostanu během výpovědi volno na hledání práce?

Dobrý den, zaměstnavatel je povinen Vám během výpovědní doby poskytnout volno na hledání nového z... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden si budete připadat přitažliví a docenění. Ovšem pozor, vaše zdání nemusí být založeno na pravdě. Spíše je dáno vaší spokojeností se sebou samými. Proto se nezapomeňte rozhlížet kolem sebe. Myslete i na druhé, ...

Více