Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kouření v autě nebo na záchodě. Podle vědců se zabíjíte rychleji

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

20. 10. 2018 | Zdraví a životní styl

Rádi si zapálíte, když máte na záchodě dlouhou chvilku, či po cestě z práce, při jízdě autem? Věděli jste, že kouření v malých prostorách poškozuje vaše zdraví mnohem rychleji?

Mnohonásobná koncentrace

Vykouření cigarety uvnitř automobilu nebo v místnosti o velikosti běžné „panelákové“ toalety, zvyšuje množství škodlivin ve vzduchu až jedenáctkrát! Za předpokladu, že si otevřete okénko, snížíte koncentraci škodlivin na „pouhý“ sedminásobek. Přesto se stále najdou tací, kteří kouří v autě i za přítomnosti vlastních dětí.

Radiace

Tabákový kouř obsahuje 5000 různých chemických látek, přičemž drtivá většina z nich je jedovatá. Minimálně 64 z nich jsou karcinogenní látky, způsobující rakovinu. Cigareta obsahuje dokonce i radioaktivní polonium! Za každou krabičku cigaret, kterou vykouříte v uzavřeném prostoru, se vystavujete stejné dávce záření, jako při rentgenu plic.

Rizika v procentech

Pokud jste milovníkem cigaret, asi vás nepotěší, že riziko mozkové mrtvice u kuřáků stoupá neuvěřitelných 82 %. O celých 25 % více vám hrozí, že vás postihne infarkt nebo rakovina plic a velká část kuřáků si „vypěstuje“ onemocnění astmatem nebo rakovinou dutin.

Horší je to ale s dětmi, které jsou našemu cigaretovému kouři vystavovány. U dětí kuřáků jsou mnohem častější infekce dýchacích cest, třikrát častěji trpí záněty středouší, kašlem či zahleněním dutin.

Raději venku

Mnoho kuřáků se ve snaze chránit ostatní obyvatele domácnosti od zápachu z kouře zavírají právě na záchod. Bohužel, ani tím, že si půjdete zapálit do jiné místnosti v bytě, nevyřešíte přítomnost škodlivin po celé jeho ploše. Zplodiny z cigaret se totiž do bytu dostanou, i když kouříte například na balkoně. Pokud si cigaretu nedokážete odpustit, je v tomto případě mnohem lepším řešením jít kouřit ven.
Stejné je to u kouření v autě. Škodlivé látky se drží v potazích a polstrování, které jsou nasáklé zápachem a rakovinotvornými látkami. Pokud ve vašem autě vozíte děti nebo osoby, které nekouří, měli byste k nim být ohleduplnější.

x

Zelenina a cvičení třikrát týdně omladí mozek o deset let

Telecí maso s karotkou

Telecí maso s karotkou

10 hlasů
1h a 35min 606 kJ 240 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát s vejci

11 hlasů
25min 345kJ 45 Kč

Recept na salát s vejci a rajčaty.

Dušené vepřové nudličky

0 hlasů
1h a 15min 373kJ 120 Kč

Vepřové nudličky s anglickou slaninou.

Poradny

Sníží mi kvůli nemocenské přídavek na dítě?

Dobrý den,podmínky výplaty přídavku na dítě upravují § 17 - 19 zákona o státní sociální podpoře. ... Více

Mám vyčerpat dovolenou po MD nebo až po RD?

Dobrý den,k variatně 1: Pokud si po ukončení MD požádáte o čerpání řádné dovolené, během dovolené... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete mít opravdu velké štěstí. Splní se vám dlouho očekávané přání! Radost bude veliká a užijete si ji po právu. Nebojte se trochu provětrat peněženku a pozvat své přátele a blízké na pořádnou oslavu. Rozhod...

Více