Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kouření v autě nebo na záchodě. Podle vědců se zabíjíte rychleji

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

20.10.2018 | Zdraví a životní styl

Rádi si zapálíte, když máte na záchodě dlouhou chvilku, či po cestě z práce, při jízdě autem? Věděli jste, že kouření v malých prostorách poškozuje vaše zdraví mnohem rychleji?

Mnohonásobná koncentrace

Vykouření cigarety uvnitř automobilu nebo v místnosti o velikosti běžné „panelákové“ toalety, zvyšuje množství škodlivin ve vzduchu až jedenáctkrát! Za předpokladu, že si otevřete okénko, snížíte koncentraci škodlivin na „pouhý“ sedminásobek. Přesto se stále najdou tací, kteří kouří v autě i za přítomnosti vlastních dětí.

Radiace

Tabákový kouř obsahuje 5000 různých chemických látek, přičemž drtivá většina z nich je jedovatá. Minimálně 64 z nich jsou karcinogenní látky, způsobující rakovinu. Cigareta obsahuje dokonce i radioaktivní polonium! Za každou krabičku cigaret, kterou vykouříte v uzavřeném prostoru, se vystavujete stejné dávce záření, jako při rentgenu plic.

Rizika v procentech

Pokud jste milovníkem cigaret, asi vás nepotěší, že riziko mozkové mrtvice u kuřáků stoupá neuvěřitelných 82 %. O celých 25 % více vám hrozí, že vás postihne infarkt nebo rakovina plic a velká část kuřáků si „vypěstuje“ onemocnění astmatem nebo rakovinou dutin.

Horší je to ale s dětmi, které jsou našemu cigaretovému kouři vystavovány. U dětí kuřáků jsou mnohem častější infekce dýchacích cest, třikrát častěji trpí záněty středouší, kašlem či zahleněním dutin.

Raději venku

Mnoho kuřáků se ve snaze chránit ostatní obyvatele domácnosti od zápachu z kouře zavírají právě na záchod. Bohužel, ani tím, že si půjdete zapálit do jiné místnosti v bytě, nevyřešíte přítomnost škodlivin po celé jeho ploše. Zplodiny z cigaret se totiž do bytu dostanou, i když kouříte například na balkoně. Pokud si cigaretu nedokážete odpustit, je v tomto případě mnohem lepším řešením jít kouřit ven.
Stejné je to u kouření v autě. Škodlivé látky se drží v potazích a polstrování, které jsou nasáklé zápachem a rakovinotvornými látkami. Pokud ve vašem autě vozíte děti nebo osoby, které nekouří, měli byste k nim být ohleduplnější.

Jak si poradit při kousnutí hmyzem nebo popraskaných žilkách

Studená broskvová polévka

Studená broskvová polévka

14 hlasů
35min 347 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Polévka s mandlemi

19 hlasů
25min 1111kJ 65 Kč

Smetanová polévka s mandlemi.

Hovězí svíčková na špejli

10 hlasů
35min 642kJ 290 Kč

grilované špízy z hovězí svíčkové

Poradny

Dostanu podporu při výpovědi ze zdravotních důvodů?

Dobrý den, to, zda budete mít nárok na podporu v nezaměstanosti, bude záležet na tom, zda splníte... Více

Aktivita klíšťat a očkování

Dobrý den, klíšťata začínají být aktivní, když průměrné venkovní teploty překonají 5 st. Celsia a... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Partner vás pozitivně ovlivní svými názory. I když se jim zpočátku budete bránit a snaha lpět na starých přesvědčeních vás nemine, nakonec připustíte, že váš protějšek má v jistých ohledech pravdu. Vaše drahá polovička nav&iacut...

Více