Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vdechování příjemných vůní potlačí chuť na cigaretu

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

02.05.2019 | Zdraví a životní styl

Lidé, kteří se rozhodnou skoncovat s kouřením tabákových výrobků, by mohli při řešení abstinenčních příznaků vsadit na oblíbené vůně. Když totiž dostanou silnou chuť na cigaretu, pomoci odolat by jim mělo vdechování jim libých aromat – kávy, jahod, vanilky, máty či citrusů. Podle psychologů z Pittsburghu totiž vdechování těchto vůní silně omezuje nutkání zapálit si.

Psychologové z University of Pittsburgh provedli experimentální výzkum a prokázali, že vdechování oblíbených aromat vede k omezení chuti na cigaretu o třiadvacet procent.

„Dokonce i osoby, které užívají nikotinové preparáty při odvykání kouření, se často vrátí ke kouření. Relaps je velmi častý a nové způsoby pomoci a léčby jsou neustále potřeba. Používání příjemných vůní k omezení abstinenčních příznaků je novou a účinnou metodou,“ míní doktor Michael Sayette z Pittsburghu.

Skončili jste s cigaretami? Pomůže jídelníček

Přestat kouřit. Jak zbožné přání, které vyžaduje hodně odhodlání, síly a trpělivosti z vaší strany! Dobrou zprávou je, že spárování těchto vlastností s vhodnými stravovacími návyky se podílejí na větší úspěšnosti. Co byste měli jíst?

Roky a roky kouření cigaret způsobily, že se toxiny nahromadily ve vašich systémech. Abyste se těchto jedovatých látek zbavili a mohli mluvit o řádné detoxikaci, je nutné navýšit konzumaci zeleniny, jako je růžičková kapusta, květák nebo brokolice. Kdo říká, že se musíte držet jenom polévek či obalovaných a smažených pokrmů? Z květáku si vytvořte třeba chutné placičky nebo nákyp!

Chuť na cigaretu bývá velmi silná. Jak jí odolat? Pokaždé, když se ocitnete v krizi, sáhněte po oblíbeném ovoci s vysokým obsahem vlákniny. To tuto nutkavou potřebu může potlačit. Hruška, jablko, sušené fíky, meruňky a švestky… Dopřejte si, co máte rádi!

Při odvykání kouření se nálada pohybuje jako na horské dráze. V jednu chvíli jste na zabití, v té druhé propadáte depresi. Mezi vynikající nápady, jak svoji náladu stabilizovat, patří taková malá svačinka – ořechy a semena. Zásobte se mandlemi, vlašskými ořechy, slunečnicovými semínky a dalšími dobrotami, které jsou nabité omega-3 mastnými kyselinami.

Individua komárům zapovězená

Treska s cuketou a rajčaty

Treska s cuketou a rajčaty

17 hlasů
40min 237 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Krémová kedlubnová polévka

13 hlasů
45min 252kJ 75 Kč

Jednoduchá polévka z kedlubny.

Zapečené houbové rizoto

12 hlasů
1h a 20min 805kJ 105 Kč

Rizoto ze sušených a čerstvých hub.

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více