Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak si udržet váhu po vysazení keto diety?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

08.07.2019 | Zdraví a životní styl

Keto dieta je strava založená na minimálním sacharidovém příjmu. Skvěle se na ni hubne, protože se tělo dostává do stavu ketózy. Není ale možno, abyste v ní fungovali celý život. Jednou přijde moment, kdy docílíte své vysněné váhy a bude na čase proteinovou dietu opustit. Jak ale zabránit obávanému jo-jo efektu? A jde navázat na původní stravovací režim před dietou?

2 fáze proteinové diety

Než začneme psát o tom, jak si udržet váhu po vysazení proteinové diety, musíme si uvědomit, jak tato dieta funguje.

Fáze redukce

Fáze redukce, neboli aktivní fáze, je striktně zaměřená na snižování hmotnosti. Z toho důvodu tělo přijímá jen omezené množství sacharidů, aby se nepřerušil stav ketózy a většina jídla, kterou člověk konzumuje, je ve formě balíčků, které dostanete například na Ketomix.cz. Dietní plány jsou většinou nastaveny na 4–9 týdnů podle aktuální tělesné hmotnosti a najdete v nich širokou škálu proteinových nápojů a koktejlů na hubnutí.

Fáze udržování hmotnosti

Udržovací fáze připravuje naše tělo na přechod k běžnému stravování. Je upravená tak, abyste nehubli a svou váhu si začali udržovat. Pro keto dietu to znamená, že se k vám dostane vyšší množství sacharidů a váš jídelniček se zpestří. V této fázi je důležité, aby se tělo adaptovalo na nový přísun potraviny a přijalo nový styl stravování za svůj.

Nejčastější chyby při vysazování keto diety

Keto dieta může být velmi efektivní, ale je třeba si uvědomit několik věcí, které je třeba mít neustále na paměti.

Mezi první, a nejčastější, chybu patří navrácení k původnímu jídelníčku. Keto dieta není jen plán na hubnutí, jedná se o systém, který je třeba přijmout za svůj. Není proto možné počítat s tím, že se po dietě vrátíte ke konzumaci rafinovaného cukru, sladkostí, pečiva a příloh. I nadále byste si měli držet povědomí o tom, co konzumujete, měli byste se vyhýbat zpracovaným potravinám a ctít ve svém jídelníčku jen přirozený objem sacharidů ve formě ovoce, zeleniny a menšího procenta příloh.

Druhou častou chybou bývá přejídaní. Pokud se i během proteinové diety držíte zkrátka, zákonitě dostanete nekontrolovatelné chutě, když svému mozku řeknete, že jste s dietou skončili a nyní můžete jíst cokoli. Z toho důvodu je tolik důležité, abyste se po čas celého plánu cítili nasycení.

Třetí chyba je pak v podcenění udržovací fáze. Zde se rozhoduje, jestli své tělo naučíte postupně na přísun sacharidů, nebo mu zprostředkujete šok, který bude mít za následek nechtěny jo-jo efekt. Nepodceňujte proto udržovací fázi a věnujte jí náležitou pozornost. Nikdy nepřecházejte na běžný styl stravování, pokud nebudete cítit, že máte vše plně pod kontrolou.

Nejčastější chyby stručně:

  • Vynechání udržovací fáze
  • Vrácení se k původnímu stylu stravování
  • Přejídání

Jak zabránit jo-jo efektu?

O jo-jo efektu víme všichni, ale nikdo z nás s ním nechce mít nic společného. Jedná se o opětovné nabírání nežádoucích tukových zásob, které se projeví v nárůstu hmotnosti, která je v konečném důsledku ještě vyšší, než byla před začátkem diety.

Všechno je to v hlavě

Psychické rozpoložení člověka má přímý vliv na to, jak moc bude jeho dieta úspěšná. Pokud se během hubnutí „trestáte“, máte negativní myšlenky a jídlo berete jako zlo, tak je dost pravděpodobné, že budete s jídlem a váhou bojovat i potom, co zhubnete. Zkuste být proto pozitivní. Pracujte na tom, abyste byli většinu času bez stresu a posilujte svou vnitřní sílu.

Dejte tomu čas

Všechno chce čas a nic nevyroste za jediný den. Stejně tak je to i s dietou. Nesnažte se její přechod na „normální“ stravování uspěchat. Postupujte pomalu, ale cíleně a konstantně. Přizpůsobte se novému životnímu stylu, přineste do svého život pohyb a užívejte si každý jeden den. Mnoho informací ke keto dietě naleznete i na stránkach Keto-Hubnuti.cz

Jídelníček, díky kterému vyzrajete na záněty

Krůtí plátky s kapary

Krůtí plátky s kapary

0 hlasů
45min 387 kJ 170 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Polévka s nočky

14 hlasů
40min 402kJ 70 Kč

Zeleninový vývar se špenátovými nočky.

Pikantní dušené čínské zelí

0 hlasů
40min 304kJ 60 Kč

Pikantní zelí připravené podle čínské kuchařky.

Poradny

Z čeho se počítá PPM po dlouhodobé nemocenské?

Dobrý den,ve Vašem případě by se peněžitá pomoc v mateřství (PPM neboli mateřská) měla vypočítáva... Více

Jsem v PN, kdy se evidovat na úřadě práce?

Dobrý den,v době pracovní neschopnosti se nemůžete stát uchazečem o zaměstnání, tudíž se nemůžete... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více