Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Víte, jak správně rozmrazovat potraviny?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

25. 5. 2019 | Zdraví a životní styl

Lidé jsou dnes zvyklí nakupovat do zásoby a potraviny mrazit. Často se mylně domnívají, že po rozmrazení jsou potraviny stejně čerstvé, jako když je do mrazničky ukládali. Jenže čerstvost a kvalita mraženého jídla může při nesprávném rozmrazování prudce klesat.

Pomalý a pozvolný proces

Jednoznačně nejlepším způsobem, jak bezpečně rozmrazit potraviny, abyste předešli rychlému množení bakterií a plísní, je přemístit jídlo do lednice. Počítejte ale s tím, že proces rozmrazování je poměrně zdlouhavý. Rozmrazit kilo potravin zabere přibližně dvanáct hodin času. Je tedy třeba jídlo přemístit s dostatečným předstihem.

Výhoda rozmrazování v lednici tkví také v tom, že není nutné připravovat jídlo ihned po rozmražení, jako je tomu v jiných případech. Pokud tedy dostanete chuť na něco jiného, než jste původně plánovali, nemusíte mít obavy. Rozmražené maso v lednici vydrží až čtyři dny. U ryb, mletého nebo drůbeže buďte opatrnější a potraviny zpracujte do dvou dnů.

Vodní lázeň

Pokud jste zapomněli vyndat z mrazničky maso k obědu, je možné jej rozmrazit rychleji ve vodní lázni. Nikdy však maso nebo jiné potraviny nevhazujte do vody jen tak, ale vždy jej pečlivě zabalte do sáčku. Rozmrazujte zásadně ve studené vodě. Naložením do teplé riskujete rychlé množení bakterií na zahřátém povrchu jídla. Vodu každou půlhodinu vyměňte.

Takto rozmrazžené potraviny je však nutné ihned tepelně upravit. Teprve potom je možné jej znovu zamrazit, pokud změníte plány.

Mikrovlnění

Snad každá mikrovlnná trouba disponuje funkcí rozmrazování. Jenže se často setkáme s tím, že je potravina na povrchu uvařená a uvnitř ještě zmrzlá na kost. Abyste tomuto předešli, rozmrazujte jídlo na nejnižší možnou teplotu a jednou za pět minut troubu otevřete a jídlo otočte.

Rozmrazování v mikrovlnce je jednoznačně nejrychlejší metodou.

Takhle ne!

Ačkoli jde o rozšířený způsob, který nevyžaduje žádnou delší přípravu, rozhodně se vyhněte rozmrazování v pokojové teplotě. V takovém případě totiž dochází k okamžitému množení bakterií a růstu plísní, které sice na první pohled necítíte ani nevidíte, ale následkem mohou být úporné žaludeční potíže. Metody rozmrazování v teplé vodě nebo pokojové teplotě nejsou bezpečné.

Krev mladých lidí opravdu prodlužuje život

Vepřové kotlety s pomerančovou šťávou

Vepřové kotlety s pomerančovou šťávou

12 hlasů
1h a 15min 744 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Cuketa plněná rajčaty a mozzarellou

10 hlasů
45min 383kJ 140 Kč

Rychlé, zdravé a chutné jídlo.

Plátky svíčkové s mangoldem

11 hlasů
60min 668kJ 220 Kč

Maso ze svíčkové s opomíjenou zeleninou – mangoldem.

Poradny

Jsem nemocná, kdy mi skončí výpovědní doba?

Dobrý den,nemocenská může prodloužit trvání pracovního poměru pouze v případě výpovědi ze strany ... Více

Musí mi po RD držet v práci stejné místo?

Dobrý den, Marcelo,k odpovědím na Vaše otázky: 1. Zamětnavatel Vám po návratu z rodičovské dovole... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zábava. To je slovo (a pocit), který bude v životě Beranů následující týden dominovat. Ne že by vás nečekaly žádné problémy nebo horké chvilky (především v práci – termín, který vypadal, že je v nedohlednu, se nebezpečně přibl&ia...

Více